מתעניינים/ות בלימודים במכללה האקדמית כנרת?

  .B.Sc בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה

  תואר ראשון בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה באקדמית כנרת – להצטרף למהנדסי העתיד

  מחפשים מקצוע שימושי, מעניין ומבוקש, שיתרום לעתידכם המקצועי והכלכלי? הגעתם למקום הנכון. הנדסת חשמל ואלקטרוניקה מקיפה מערכות חומרה ותוכנה המיושמות בכל מגזרי החיים: מחקר ופיתוח, תחומים מסחריים וצבאיים. בשל מיעוטם של משאבי טבע בישראל, יש חשיבות רבה לקיומם ולחיזוקם של תחומים אלה לחוסנה ולצמיחתה הכלכלית של המדינה. בואו להוביל ולהשפיע.

  מדוע כדאי לבחור בתואר הנדסת חשמל ואלקטרוניקה?

  להיות מהנדסים מדופלמים

  תכנית הלימודים לקבלת תואר B.Sc. בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה מאפשרת רישום בפנקס המהנדסים הן בתחום האלקטרוניקה והן בתחום מערכות הספק (אם נלמד המסלול המתאים) ומטרתה להעמיד בוגרים בעלי ידע עשיר במקצועות היסוד בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה ובעלי מיומנות לביצוע משימות תכנון מקצועי יישומי.

  התמחויות מגוונות ומשמעותיות

  מסלולי הלימוד במחלקה מקנים לבוגר כלים המאפשרים לו להתמודד עם בעיות הנדסיות עכשוויות ועתידיות עם דגש על התמחות בהתקנים אלקטרוניים, מחשוב ומערכות הספק. מסלול הלימודים במכללת כנרת מאפשר להתמחות במסלולים אלו במקביל ולהשלים את הלימודים בארבע שנים.

  התמחות במסלול מערכות הספק מאפשרת לבוגרים לעסוק בכל ההיבטים של יצירת חשמל כמקור אנרגיה עיקרי והובלתו לצרכני הקצה באופן יעיל ובטוח. התמחות בהתקנים אלקטרוניים ומחשוב פותחת שער לעולם ההייטק ומאפשרת להשתלב במגוון דיסציפלינות.

  בעולם ובארץ קיימות מגמות של פיתוח ושימוש במערכות חכמות, עלייה ביישומי IoT, עלייה בשימוש במידע ופיתוח תובנות של מערכות חכמות, והצורך בתעשייה ביכולות מולטי-דיסציפלינריות. חדשנות המוצרים החכמים, מבנה צוות פיתוח של מערכת חכמה, חיבור חשמל ואלקטרוניקה עם תוכנה מאפשר פיתוח קצה לקצה של מערכות חכמות. החל מהשנת תשע"ב תחל במחלקה התמחות חדשה בתחום מערכות חכמות מבוססות מחשב. התמחות זו תקנה לבוגר ידע רב תחומי מתאים שיאפשר לו לעבוד בצוותים של אנשי חומרה ותוכנה  לצורך פיתוח מערכות חכמות משובצות מעבדים ייעודיים. מערכות אלו נפוצות מאד יום ושוק התעסוקה משווע למהנדסים בעלי ידע וניסיון רלוונטיים.

  מקצוע מבוקש ונחוץ

  בשוק העבודה הישראלי ישנו מחסור מתמיד במהנדסי חשמל ואלקטרוניקה המוביל לביקוש מתמיד של בוגרי המחלקה, כך שתוכלו להיות רגועים לגבי אפשרויות ההעסקה שלכם בתום התואר. רוב בוגרי המחלקה להנדסת חשמל ואלקטרוניקה משתלבים בתעשייה ובמחקר בארץ תוך זמן קצר ומועסקים בתחום ההתמחות שלהם.

  מדוע כדאי ללמוד דווקא בכנרת?

  PERSONAL ACADEMY

  אנו באקדמית כנרת, יודעים להעריך את הבחירה והמחויבות ללימודים אקדמיים, ולכן פיתחנו את  ה-PERSONAL ACADEMY , סביבת לימודים אישית וחדשנית, שמוציאה ממך יותר, ומלווה אותך באופן אישי עד התואר.

  הלימודים כוללים מפגשים אישיים עם מרצים, בניית תכנית אישית בהתאמה ליכולות שלך ולשאיפות שלך, יחס אישי ואנושי לכל סטודנט, כתות לימוד קטנות, לימודים בקצב המותאם לך, קמפוס ירוק וחוויתי על גדות הכנרת עם נוף פסטורלי ומעורר השראה.

  בנוסף לתוכנית הלימודים הרשמית, מתקיימות במהלך הלימודים סדנאות מקצועיות המאפשרות לסטודנטים לרכוש מיומנויות נוספות וכלים נדרשים המוסיפים לסיכוי למצוא עבודה ולהתאמה מהירה לסביבת העבודה בתעשיות החשמל והאלקטרוניקה.

  סגל מקצועי איכותי

  חברי הסגל המקצועי של המחלקה מצויים בשורה הראשונה בתחומי ההנדסה, מגיעים מהשטח, ומנחילים לסטודנטים פרקטיקה רלוונטית וייחודית.

  מה לומדים בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה?

  קורסי יסוד – מקנים מבוא ותשתית רחבה בצורה מעמיקה בתחומי המבוא המדעיים. עיקר הדגש בקורסים אלו הוא על מקצועות המתמטיקה והפיזיקה.

  קורסי הנדסה בסיסיים – מקנים את הידע הראשוני הבסיסי באופן מורחב בתחומים רבים תחת הכותרת הנדסת חשמל ואלקטרוניקה. הקורסים מהווים היכרות ראשונית לכל פעילויות בענף המקצועי. לצד לימודים עיוניים בתחום תתקיימנה גם מעבדות בהן ניתן יהיה להתנסות בחומר הנלמד.

  בתום השנה השלישית יש התמקדות בקורסי התמחויות ומעבדות המעניקות ידע מעמיק יותר בתחום וכלים מעשיים פרקטיים בנושאי התקנים, מחשוב ומערכות הספק:

  מסלול התמחות מיקרואלקטרוניקה (התקנים ומחשוב)
  מסלול המקנה ידע הנדסי רחב וכלים מעשיים לעבודה בתעשייה. הסטודנטים מועסקים בתחום בסיום הלימודים ורבים עוד במהלך הלימודים. במסלול זה מתמקדים בקורסים הבאים: מעגלים אלקטרוניים לינאריים, מעגלי מיתוג אלקטרוניים, מבנה המחשב, אותות אקראיים ורעש, מבני נתונים ואלגוריתמים, VLSI ועוד.

  מסלול התמחות מערכות חכמות משובצות מחשב
  במסלול משולבים קורסים מתחום הנדסת תוכנה, עם דגש על מערכות חכמות. המסלול מקנה ידע רב-תחומי המשלב חומרה ותוכנה. המסלול משתלב היטב במגמה העולמית של פיתוח ושימוש במערכות חכמות, חדשנות המוצרים החכמים, עלייה ביישומי IoT, עלייה בשימוש במידע והצורך בתעשייה ביכולות מולטי-דיסציפלינריות. ההתמחות המחברת חשמל ואלקטרוניקה עם תוכנה, מאפשרת פיתוח קצה לקצה של מערכות חכמות ומקנה כלים המאפשרים השתלבות טובה בצוותי פיתוח המשלבים מומחים בתחומי החומרה והקוד.

  מסלול התמחות מערכות הספק (זרם חזק)
  יינתן גם כהשלמה לבעלי תואר ראשון בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה על מנת שיוכלו להירשם בפנקס המהנדסים והאדריכלים במדור חשמל – מערכות הספק.
  הכשרה זו מתמקדת בקורסים העוסקים במערכות הספק, כגון: אלקטרוניקת הספק וטכנולוגיה מתח גבוה. ניתן ללמוד במסלול זה כהשלמה לתואר ראשון בתחום שנלמד במכללת כנרת בעבר או במוסדות אחרים.

  בסוף כל מסלול מתקיים פרויקט מסכם ייחודי המאפשר לסטודנט ליישם ולשכלל את הידע שרכש ואת הכישורים שפיתח לפתרון בעיה הנדסית בצורה מודרכת ומונחית.

  מידע נוסף

  קיימת אופציה למכינה עבור סטודנטים חסרי רקע מספיק במקצועות המתמטיקה והפיסיקה, אשר תכשיר אותם לרמה ההתחלתית הנדרשת ללימודי הנדסה.

  הנדסאים מצטיינים זכאים לפטורים מרשימת קורסים על סמך התאמת חומר הלימוד בקורסים ספציפיים לסילבוסים של הקורסים הנלמדים במחלקה.

  יש אישור ללימודי עתודה אקדמית במחלקה להנדסת חשמל ואלקטרוניקה תוך דחיית השרות הצבאי. הדבר מצריך דחיית שרות ע"י הצבא וקבלה ללימודים על בסיס פרמטרים מותאמים.

  תוכנית הלימודים היא שנתית, אולם ניתן להתחיל את הלימודים גם בסמסטר אביב (סמסטר ב'), השלמת מספר קורסים במהלך סמסטר קיץ והשתלבות לאחר מכן בתוכנית הלימודים הרגילה.

  מתעניינים/ות בלימודים באקדמית כנרת?

  מלאו את פרטיכם/ן ויועץ לימודים יחזור אליכם בהקדם!

   סגל אקדמי

   דילוג לתוכן