שיעור לחיים

מזה שנתיים שהמכללה האקדמית כנרת מקיימת שיתופי פעולה משמעותיים עם מכללת "כישורי חיים": המכללה היחידה שמציעה המשך לימודים גבוהים לבוגרי החינוך המיוחד. שיתוף הפעולה נולד על ידי ירדנה אמסלם, יו"ר העמותה ועם לערן אמסלם מהחינוך המיוחד, גם הוא סטודנט במכללה. מכללת כישורי חיים ממוקמת בקיבוץ אשדות יעקב (איחוד) שבצפון ומטרתה היא לאפשר לבוגרי החינוך המיוחד מסגרת סטודנטיאלית שמקנה כלים להמשך התפתחות משמעותית, בחירה חופשית, יכולת פעילות באופן עצמאי ושילוב מיטבי בחברה.

על מנת לקדם מטרות אלו, בשנים האחרונות הסטודנטים של מכללת כישורי חיים מגיעים אחת לשבוע למכללה האקדמית כנרת, ולוקחים חלק חלק בקורסי העשרה ייחודיים. הקורסים מועברים על ידי מגוון מרצים מהמכללה ובמגוון נושאים. השנה הורחבה התוכנית, ומלבד קורסי העשרה, נבחרו ארבעה סטודנטים מכישורי חיים, להשתלב בקורס "הקסם העיתונאי" הנלמד במסגרת המחלקה לתקשורת של המכללה האקדמית כנרת, לצד סטודנטים בשנה א'. הסטודנטים שהשתלבו בקורס נבחרו על סמך יכולת ההתבטאות המופלאה שלהם וכושר ההשתלבות הגבוה. במהלך הקורס, רוכשים הסטודנטים מיומנויות בכתיבה עיתונאית, לומדים מי הוא העיתונאי ומה דורשת העבודה העיתונאית. בתום שנת הלימודים תיערך מסיבת סיום וחלוקת תעודות השתתפות בטקס חגיגי לסטודנטים של מכללת כישורי חיים.

פרופ' הלל נוסק, ראש המחלקה לתקשורת במכללה האקדמית כנרת: "אני שמח ומברך על ההזדמנות לארח את הסטודנטים של כישורי חיים במכללה בכלל ואצלנו במחלקה בפרט. חשוב לי לומר, בשם כל המרצים במכללה, שאנחנו לומדים מהם לא פחות משהם לומדים מאיתנו. מדובר בילדים מבריקים בעלי יכולות ורבאליות יוצאות דופן אשר תורמים רבות לדיון הכיתתי."

גב' שרון רופא-אופיר, עיתונאית ומרצה בחוג לתקשורת: "החוויה מאוד מרגשת ומאתגרת. ההזדמנות להביא סטודנטים המתמודדים עם מוגבלויות שונות ולהפגיש אותם עם סטודנטים לתואר ראשון היא הזדמנות פז לשני הצדדים ומהווה מפגש מרגש גם עבורנו וגם עבורם. אני כמרצה זכיתי.

מתעניינים/ות בלימודים באקדמית כנרת?

מלאו את פרטיכם/ן ויועץ לימודים יחזור אליכם בהקדם!