מתעניינים/ות בלימודים במכללה האקדמית כנרת?

  הבוגרים שלנו

  שלום אריאל

  אני מורה לשל"ח ולימודי ארץ ישראל ולמדתי במחזור הראשון לתואר שני במחלקה ללימודי ארץ ישראל.

  נהניתי מאוד מהלימודים במחלקה. נהניתי מהניהול האנושי שרואה אותך, מהתחושה המשפחתית בין הסטודנטים, מסגל המרצים הפעיל שהפך אותנו הסטודנטים לשותפים במחקר העדכני ביותר, מהלימודים הרציניים אבל מאפשרים.

  בעקבות הלימודים במחלקה השלמתי לימודי ארכיאולוגיה בחיפה, וכיום אני ממשיך את לימודי לתואר שלישי.


  הדר קוינט

  למדתי במחלקה ללימודי ארץ ישראל ובמקביל עשיתי קורס מורי דרך במסגרת המכללה. שלוש השנים בתואר היו מהנות ומעשירות. למדנו יחד חבורת סטודנטים קטנה אך איכותית, אנשים שאוהבים את הארץ עם חשק להכיר את ההיסטוריה והסביבה שלה לעומק. הלימודים היו ברמה גבוהה ומעניינת במחלקה שהייתה לי ממש בית ואפילו בתקופת הקורונה הצלחנו להנות ללמוד ולהפיק את המיטב. השילוב בין הלימודים בכיתה לסיורים בשטח היה משמעותי מאוד והיווה יתרון גדול במהלך התואר. הלימודים בתואר ובקורס מורי דרך השלימו אחד את השני ואפשרו לי לקבל ידע מעמיק לקראת היציאה לעבודה בתחום. כיום אני עובדת כמורת דרך, מדריכה טיולים בעיקר בצפון הארץ ובנוסף עובדת ברשות הטבע והגנים במרכז חינוך והדרכה של מרחב גולן כרכזת תוכניות חינוכיות.


  אורית שלום

  תקופת הלימודים הייתה משמעותית מאוד עבורי מכמה בחינות. מבחינה לימודית, זכיתי ללמוד ממרצים מעמיקים ומגוונים: החל מפרהיסטוריה וכלה בקורס על אוכל וכיצד הוא משקף תרבות. הלימודים המתנהלים גם בכיתה וגם בשטח, באמצעות הרגליים, יוצרים תמהיל חברתי ייחודי מאוד למחלקה. יש במחלקה הזו קסם מיוחד שקורה בזכות האנשים שבה, הסגל האקדמי והסטודנטים, קסם שיכול להיווצר רק ביום סיור סביב ערכת הקפה. הסגל האקדמי מעודד את הסטודנטים לחקירה אישית ולהמשך לימודים מתקדמים ולנוכחות בעולם המחקר.

  היום אני עובדת בספריית המכללה כאחראית על אוסף המפות – תפקיד אותו התחלתי בתקופת הלימודים. לצד זאת המשכתי ללימודים מתקדמים בתחום ההיסטוריה של ארץ-ישראל.


  אדוה טל

  כששמעתי בפעם הראשונה על לימודי ארץ ישראל בכנרת כל מה שהצלחתי לחשוב עליו זה איפה עוד לומדים לימודי ארץ ישראל אם לא בכנרת? אמנם גדלתי במרכז הארץ וכיוונתי גם ללמוד שם, אבל בשום מקום אחר לא הצלחתי למצוא לימודים שמשלבים בתוכם לימודי שטח כל כך קרוב למכללה, מרצים רציניים שמדברים עם הסטודנטים בגובה העיניים ואנשים טובים ומגוונים ללמוד איתם גם יחד. אני בחרתי לשלב יחד עם הלימודים גם קורס מורי דרך, והיום עם הרישיון ועם הידע הנרחב שרכשתי בלימודי התואר אני מדריכה קבוצות טיולים בכל רחבי הארץ.


  איציק שושן

  הגעתי באמצע התואר הראשון למחלקה שהפכה מיד לחלק מרכזי וחשוב בחיי. לאחר שסיימתי את לימודי התואר הראשון המשכתי לתואר שני. כיום אני משמש כרכז הטיולים של בית ספר שדה קשת יהונתן, בוגר תואר ראשון ושני במחלקה ללימודי ארץ ישראל במכללה האקדמית כנרת.

  כל מרצה וכל קורס פתחו עבורי חלון מרתק לעולם המחקר. שאפתי ידע ובעיקר למדתי כיצד להוסיף ולשאול, לחקור, לנבור ולהעמיק דעת. ידע זה משמש אותי בכל יום כאשר אני עומד מול קבוצה בהדרכה ובהרצאה, בתכנון טיול ובכתיבת מאמר וכמובן בלימודי התואר השלישי באוניברסיטת בר-אילן.

  אני חב רבות למחלקה ולמרצים המופלאים שממשיכים לעודד ולדחוף אותי להישגים אקדמאים.  המחלקה היא  מקור ידע מגוון ומיוחד, קצה החוט להתחלת הלימוד ממנו מוזמנים להמריא הלאה.


  זכריה קוזלף

  למדתי תואר ראשון במחלקה ללימודי ארץ ישראל בשילוב תעודת מורה דרך. זהו המקום היחיד שמקנה את שילוב בלימודים הללו עם הקלות והתחשבות בשכר הלימוד, השעות והמבחנים. אך בראש ובראשונה זהו מקום משפחתי מאוד, מורכב מכמה עשרות סטודנטים, מרצים ורכזת לימודים הדואגת להצלחתנו. מיקום המחלקה על שפת הכנרת מאפשר אפילו לטבול בהפסקות.

  היום אני עובד כמורה דרך בעיקר לקבוצות תיירים מצרפת וכן בבתי ספר. אין לי ספק שהתואר מכנרת הוא שובר שוויון מול המעסיקים שלי, הפוגשים רמת הדרכה מקיפה על גבול המחקרית. יידע זה אפשר לי להשתלב בתחום מיד בסוף הלימודים.


  ארז ברוכי

  אני רוצה לשתף אתכם בחוויית הלימוד שלי בכנרת. ראשית לא קל בגיל 45 להתחיל פתאום ללמוד לתואר ראשון כשאתה במקביל עסוק בעבודה, במשפחה עם ארבעה ילדים וגר במרחק של כמעט שעתיים נסיעה מהמכללה. אז לא היה קל ולא היה פשוט, אבל היה שווה כל רגע, למרות הידע שרכשתי ב-20 שנות עבודה ברשות הטבע והגנים, עדיין הלימודים היו מעניינים והמרצים היו קשובים ונכונים לעזור, מעל כולם בלטה לילי רכזת המחלקה שעזרה, תמכה, דחפה ודאגה שנצליח לעמוד במשימה.

  הלימודים בכנרת היו חוויה מעשירה, הגיוון של הסטודנטים, המיקום, האווירה גרמו לימי הלימוד לעבור בקלות, הידע שרכשתי בלימודים מלווה אותי כל יום הן בעיסוקי כעובד רט"ג והן בנושאים שונים המלווים את שגרת חיינו במזרח התיכון.


  רותם פרידמן

  רותם פרידמן

  החוויה הלימודית בכנרת הייתה מדהימה!

  כל פעם שדיברתי עם חברים על המרצים שלהם במקומות אחרים בארץ הופתעתי.

  המרצים שלנו היו תמיד עוזרים, זמינים, בגובה העיניים ותמיד תמיד עשו הכל כדי לעזור לנו לממש את הפוטנציאל שלנו.
  התואר מרתק, מעשיר ופותח עולם אחר לחלוטין.
  מאחלת לכולם ללמוד תואר באווירה מדהימה כזאת.

  תודה!