מתעניינים/ות בלימודים במכללה האקדמית כנרת?

  ד

  רן סוצקוורין

  השינויים הגלובאליים אותם אנו חווים מדגישים ביתר שאת את החשיבות הרבה בניהול חכם ונכון של משאבים, בדגש על מים. העלייה באוכלוסיית העולם והדרישה למקורות מים נקיים נוספים, בשילוב משבר האקלים מאלצים אותנו לתכנן ולהפעיל את משק המים בצורה יעילה, חכמה וחדשנית.

  מאז נוסדה בשנת 2002, שמה לעצמה המחלקה ללימודי הנדסת תעשיות מים במכללה האקדמית כנרת כמטרה להיות הגורם המקצועי העיקרי שיעצב ויוביל את תעשיית המים בישראל ובעולם. זאת על ידי הכשרה מקצועית, המשלבת אספקטים הנדסיים ומדעיים הנדרשים למהנדסי המים.

  במהלך כל שנותיה הצליחה המחלקה להנדסת מים להכשיר מהנדסות ומהנדסים מוכשרים ומובילים המאיישים כיום משרות מרכזיות בשוק המים המקומי.

  בשנים האחרונות ראינו ביקוש הולך וגובר למהנדסי מים בוגרי המחלקה גם בחו"ל, וברוח זאת אנו נמצאים בתהליך של הקמת מסלול ייחודי לתואר שני בינלאומי בהנדסת תעשיות מים. תואר זה עתיד להיפתח בשנה"ל תשע"ג (אוקטובר 2022).

  חשיבות המקצוע לחברה ולתעשייה הישראלית גוברת ככל שהעולם בכלל וישראל בפרט מתמודדים עם מחסור הולך וגדל במקורות מים שפירים.

  תכנית הלימודים לתואר ראשון בהנדסת תעשיות מים שנבנתה במכללת כינרת נועדה להכשיר מהנדסים היכולים להשתלב במהירות בתעשיית המים המקומית והעולמית. תכנית הלימוד מעניקה ארגז כלים נרחב המאפשר לבוגרי המחלקה להשתלב בתעשייה במגוון רחב של תפקידים ובסביבות עבודה מגוונות.

  אצלנו תמצאו מחלקה צעירה ותוססת, בה תלמדו בסביבה חמה ותומכת, מול הנוף של הכנרת. אני מזמין אתכם להצטרף אלינו למחלקה ללימודי הנדסת תעשיות מים!

   

  ד"ר רן סוצקוורין

  ראש המחלקה להנדסת תעשיות מים

  פרסומים: