אודות בית הספר להנדסה ע"ש אחי רכוב

הייעוד העיקרי של בית הספר להנדסה ע"ש אחי רכוב הוא לתרום לפיתוח החברה והמשק בישראל, בייחוד באזורי הפריפריה של הגליל (העליון והתחתון), רמת הגולן, העמקים הצפוניים והמזרחיים (עמק הירדן, עמק המעיינות, עמק יזרעאל), בקעת הירדן וכן בערים: טבריה, בית שאן, קצרין, עפולה, חצור הגלילית וצפת, על ידי הכשרת מהנדסים בתחומי תעשיית העילית (Hi Tech), תעשייה ברמה גבוהה תשמש מנוף לפיתוח חברתי וכלכלי של אזורים אלה.

הכשרת המהנדס כוללת יצירת בסיס איתן במדעי היסוד ובמדעים ההנדסיים, רכישת ידע בתחום ההנדסה, בדגש על טיפול במערכות מורכבות ורב-תחומיות והכשרה מקצועית-הנדסית בפרויקטים הנדסיים, תוך שיתוף עם התעשייה.

לימודי תואר בהנדסה כוללים גם היבטים של כלכלה, ניהול ויזמות. ביה"ס ללימודי הנדסה מקדיש תשומת לב לסטודנט הבודד ולבעיותיו האישיות, הן האקדמיות והן החברתיות-כלכליות. היחס והסיוע האישי, בשילוב עם רמה גבוהה של סגל אקדמי, מהווים מוקד משיכה לסטודנטים מן האזור ומשאר חלקי הארץ. לאחר סיום לימודי תואר בהנדסה יישארו הסטודנטים באזור הפריפריה הצפונית ויתרמו לפיתוחו החברתי והכלכלי. צעירים שילמדו ויעסקו במחקר במשך ארבע שנים במכללה, הם ומוריהם, יהוו תשתית אנושית לפיתוח תעשייתי באזור, בתקווה שהמשקיעים יבואו בעקבות קיום כוח האדם ההנדסי.

קשר הדוק עם התעשייה מהווה אחד מעמודי התווך של ביה"ס. לאורך השנים פיתח בית הספר להנדסה, והוא ממשיך לפתח, קשרים הדוקים עם תעשיות רבות. מרצים מהתעשייה, סיורים בתעשייה, עבודת סטודנטים ובוגרים בתעשייה ופרויקטי גמר בתעשייה מהווים ביטוי לקשרים אלה.

מתעניינים/ות בלימודים באקדמית כנרת?

מלאו את פרטיכם/ן ויועץ לימודים יחזור אליכם בהקדם!

תמונת בוגר - גיל נסים

גיל נסים

מכללת כנרת היא הבית המקצועי של מהנדסי המים בארץ. התואר נוגע בכל התחומים ומכין אותך לתעשייה (וגם לאקדמיה) בצורה מקצועית מאוד. היה לי הכבוד ללמוד 4 שנים במכללה…
תמונת בוגר - עומר שלו

עומר שלו

 "המחלקה להנדסת תעשיות מים במכללת כנרת מעצבת מהנדסי מים מצוינים עם ידע ייחודי ורלוונטי בתחום"
תמונת בוגר - טל לוי

טל לוי

"סביבת לימודים פנטסטית במקום היפה בארץ".
תמונה - סלדה אדריס

סלדה אריס

אחד היתרונות של הלימודים במכללת כנרת הוא שהלימודים מלאים בהבנת התעשייה והעבודה בפועל. הם מכינים אותך מבחינה הפרקטית לעבודה בתחום עוד לפני שהגעת לשם וזה מעבר ללמידה התיאורטית.

סגל אקדמי

  • אורי שחם

    מתרגל כלכלה ומרצה לשוק ההון

    תחומי התמחות

    BA כלכלה
    MA מנהל עסקים

  • עזרא אורלופסקי

    מרצה

    תחומי התמחות

    הידרוגאוכימיה, טיפול בשפכים בשיטת אגנים ירוקים, זיהוי לטיפול בפתוגניים מיקרוביאלים

    קורסים נבחרים

    מיקרוביולוגיה של שפכים

  • יצחק גוזלי

    מרצה

    תחומי התמחות

    לייזרים בהספק גבוה, רעשים , ניתוח אותות ובקרה ןעיבוד תמונה , מל"מ

    קורסים נבחרים

    מל"מ , אותות אקראיים ורעש, ניתוח אותות , מערכות לינאריות , מבוא לחשמל.

  • אלכסנדר פרבר

    מרצה

    קורסים נבחרים

    טכנולוגיות מתח גבוה
    מבוא להנדסת חשמל להנדסת תעשיות מים

  • ילנה לוברסקי

    מרצה מן החוץ

    תחומי התמחות

    תרמודינאמיקה-פיתוח משוואת מצב, קינטיקה של ריאקטורים, טיפול במים ושפכים

    קורסים נבחרים

    מעבר חום ומסה
    תרמודינאמיקה
    הנדסת ריאקטורים כימיים וביולוגיים
    מעבדה בהנדסה תהליכית-ביוטכנולוגית
    הידרודינמיקה
    מעבדה בהנדסת כימיה.

  • סילביה שלו

    מתרגלת

    תחומי התמחות

    תיב"ם סולידוורקס

    קורסים נבחרים

    קורס שרטוט בעזרת מחשב בתכנת סולידוורקס

  • אמיר לבנה

    מרצה

    תחומי התמחות

    תיב"ם

    קורסים נבחרים

    Solidworks

  • ינון יבור

    מרצה

    תחומי התמחות

    תגובות מתכות ומים
    הודפים מוצקים
    בעירת מתכות
    אנרגיה מתחדשת וייצור מימן

    קורסים נבחרים

    דלקים ותכונותיהם
    מעבר חום ומסה

  • משהור חוש

    מרצה בכיר

    תחומי התמחות

    תכנון, תפעול וניטור של מערכות אספקת מים
    אופטימיזציה של מערכות תשתית
    ניהול ותכנון של משאבי מים בתנאי אי-ודאות

    קורסים נבחרים

    מכניקת זורמים
    הידראוליקה
    הידרולוגיה

  • יצחק יזרעאלי

    קורסים נבחרים

    מערכות הספק

  • נוריאל מררו

    מרצה

    תחומי התמחות

    אלקטרוניקה חשמל ובקרה

    קורסים נבחרים

    בקרת – מערכות מים ושפכים

  • אלונה שכטר

    מרצה מן החוץ

    תחומי התמחות

    כימיה אורגנית ואנליטית

    קורסים נבחרים

    כימיה ומבוא לכימיה

  • עידן איזנר

    מרצה

    תחומי התמחות

    cluster algebras, Poisson structures on coordinate rings of simple Lie groups

    קורסים נבחרים

    חדו"א 1, חדו"א 2

  • אלברט סבן

    מרצה בכיר

    תחומי התמחות

    אלקטרומגנטיות, תקשורת רדיו, אנטנות, הנדסת מערכת, מערכות תקשורת לבישות, ביו רפואה

    קורסים נבחרים

    תקשורת, אלקטרומגנטיות, אנטנות, הנדסת מערכת

  • עמיר תומר

    ראש המחלקה להנדסת תוכנה

    תחומי התמחות

    הנדסת תוכנה מבוססת-מודלים
    ארכיטקטורות מערכת ותוכנה
    הוראת הנדסת תוכנה

    קורסים נבחרים

    הנדסת מערכות עתירות תוכנה
    ארכיטקטורה של מערכות תוכנה
    ניהול פרויקטי תוכנה

  • רן סוצקוורין

    חבר סגל וחוקר

    תחומי התמחות

    • סינתיזה ועיבוד של פולימרים:
    1) שיטות פילמור שונות (אמולסיה, אמולסיה הפוכה, צובר, קו-פולימריזציה ועוד)
    2) תרכוב של פולימרים, חומרים מרוכבים וננו-מרוכבים (שיטות מנתיות ורציפות).
    • פולימרים מתקדמים וחומרים ננו-מרוכבים: פיזור של ננו-חלקיקים אורגאניים ואנאורגאניים (carbon nanotubes, graphene, carbon black, titania, silica, etc.) במדיות שונות, באמצעות טכניקות שונות (in-situ polymerization, compounding, etc.).
    • תכונות הידרופיליות והידרופוביות.
    • משטחים אנטי-מיקרוביאלים ומונעי אילוח ביולוגי.
    • פולימרים וחומרים מרוכבים מוליכי חשמל.
    • אפיון פולימרים וחומרים מרוכבים: מורפולוגיה (SEM, HRSEM), תכונות תרמיות (TGA, DSC), תכונות ריאולוגיות (rotational and capillary rheology, Brookfield), תכונות מכאניות (Instron, DMTA), תכונות חשמליות (2-points. 4-points, TLM) ועוד.

    קורסים נבחרים

    1. הנדסת חומרים
    2. מבוא להנדסה כימית וביוכימית
    3. סימולציה תהליכית
    4. תהליכי הפרדה
    5. כימיה פיזיקלית
    6. כימיה כללית
    7. חומרים פולימריים ופלסטיים

  • רבקה וייזר ביטון

    ראש תחום הכימיה ומרצה

    תחומי התמחות

    תחום התמחות: כימיה אורגנית סינטתית לרבות תרכובות אורגנוסיליקון.
    מרצה לכימיה כללית ואנליטית, כימיה פיסיקלית, כימה אורגנית, מיומנויות למידה ושיטות לפיתרון בעיות. כמו כן, מרצה בקורס ל"שיטות פיסיקליות לקביעת מבנה של מולקולות" הכולל את עקרונות המיכשור, ניתוח ספקטרא וזיהוי מבנה באמצעות: NMR, IR, MS, UV .
    • מאמנת (קוצ'רית) מדופלמת לאימון אישי ואימון קבוצתי.
    • מרצה ומדריכה מדופלמת בשיטת העשרה אינסטרומנטאלית ממכון פוירשטיין ומלמדת מיומנויות למידה כולל פיתוח קורס המתאים לאקדמיה.
    • בתחום הכימיה ידע וניסיון רב בסינטזה אורגנית, קינטיקה כימית, קינטיקה אנזימתית. שימוש במכשור אנליטי.

  • יאיר פרבר

    מרצה

    תחומי התמחות

    הנדסת תהליכים ביולוגית (טיפול בשפכים, מיקרוביולוגיה של טיפול בשפכים, ביו-קורוזיה)
    בקרת תהליך של תהליכי טיפול במים ושפכים (הנדסת איכות)
    הצמדות חיידקים למשטחים (חיידקים-פני שטח)
    טיהור מים (פחם פעיל, זאוליטים, קרינת אולטרה-סגול)
    זיהוי מזהמים במערכות מים (סנסורים אופטיים ופלורוסנטיים)
    שחרור חומרי טעם וריח מפולימרים למערכות מים

    קורסים נבחרים

    הנדסת איכות ואמינות
    סיכונים סביבתיים
    ביו-ישומים בהנדסת איכות

  • אופיר מנשה

    חבר סגל (מרצה בכיר) במחלקה להנדסת תעשיות מים

    תחומי התמחות

    מיקרוביולוגיה של מים ושפכים בדגש על תהליכי עיכול ביולוגים במכוני טיפול בשפכים עירוניים ותעשייתיים
    טוקסיקולוגיה: מיקרו-מזהמים סביבתיים

    קורסים נבחרים

    מבוא למיקרוביולוגיה
    מיקרוביולוגיה של מים ושפכים
    מיקרוביולוגיה תהליכית
    טוקסיקולוגיה
    אקולוגיה
    אנרגיה וסביבה

  • מוחמד עכאשה

    איש סגל בבית הספר להנדסה

    תחומי התמחות

    אסטרופיסיקה

  • סווטלנה ברלס

    מהנדסת כימיה

  • נידאל מסאלחה

    מרצה חוץ

    תחומי התמחות

    תהליכי טיפול במים ושפכים, תהליכי חמצון מתקדמים להרחקת מיקרומזהמים, ורעילות תוצרי חיטוי מים

    קורסים נבחרים

    הנדסת השקייה

  • אושרי רינות

    מרצה

    תחומי התמחות

    כימיה של הקרקע
    יחסי קרקע-מים-צמח-סביבה
    בריאות קרקע

    קורסים נבחרים

    כימיה של הקרקע
    השקיה בקולחים

  • שירי מעוז

    מרצה בקורס מעבדה בכימיה אורגנית

    תחומי התמחות

    כימיה אורגנית, אי-אורגנית, פולימרים

    קורסים נבחרים

    מעבדה בכימיה אורגנית

  • איאד סולימאן

    מרצה חוץ

    תחומי התמחות

    למידת מכונה Machine Learning
    תכנות מערכות

    קורסים נבחרים

    אוטומטים ושפות פורמליות
    שפות סקריפטים בלמידת מכונה
    עקרונות בינה מלאכותית
    מבני נתונים ואלגוריתמים

  • איגור ברוק

    מרצה בכיר

    תחומי התמחות

    התקני CMOS, גלאים, תן של מעגלים אנלוגיים, VLSI.

    קורסים נבחרים

    – מבוא להמדסת חשמל
    – מעגלים אלקטרוניים לינאריים
    – התקני מל"מ לא"א
    – התקני CMOS

  • זיו מיקוליצקי

    מרצה לפיזיקה

    תחומי התמחות

    פיזיקה

    קורסים נבחרים

    פיזיקה 1 ופיזיקה 2

  • שי הרר

    מרצה

    תחומי התמחות

    תכנון מערכות אספקת מים

  • אלי גולדשטיין

    מרצה

    תחומי התמחות

    כלכלת ישראל
    כלכלת אנרגיה

    קורסים נבחרים

    כלכלה הנדסית

  • אביבה עבדל

    מרצה

    תחומי התמחות

    מערכות מידע, בסיסי נתונים, ניהול ידע באמצעות כריית נתונים

    קורסים נבחרים

    מערכות מסדי נתונים
    מבוא להנדסת מערכות מידע למהנדסי מים

  • אברהם שיצר

    דיקן בית הספר להנדסה ע"ש אחי רכוב.

    תחומי התמחות

    מערכות אנרגיה; יישומי אנרגיה תרמו-סולרית; יישומי מעבר חום ברפואה ובביולוגיה; מערכות מיזוג אויר וקירור.

    קורסים נבחרים

    תרמודינמיקה

  • יותם פלד

    ראש המחלקה להנדסת חשמל ואלקטרוניקה, מרצה בכיר

    תחומי התמחות

    עיבוד אותות רב ערוצי, היתוך מידע

  • נחשון עב

    מהנדס המעבדה לאלקטרוניקה

    תחומי התמחות

    VLSI הנדסת חשמל ואלקטרוניקה
    אלקטרוניקת הספק

  • ראובן רונן

    מרצה

    תחומי התמחות

    אנרגיה, תחנות כוח, מערכת החשמל, גז טבעי, איכות ואמינות

    קורסים נבחרים

    מתקני כוח וחום

  • סבטלנה פוסטילניק

    מתרגלת

    תחומי התמחות

    פיסיקה

  • איתמר נדב

    תחומי התמחות

    תנועת מים בקרקע, השקייה

  • ג'קלין אשר

    מרצה בכירה

    תחומי התמחות

    תכנון ניסויים, בקרת תהליכים סטטיסטית, דגימת קבלה, סטטיסטיקה תעשייתית, ניתוח נתונים, יעוץ סטטיסטי, למידה פעילה

    קורסים נבחרים

    תכנון ניסויים וניתוחם, בקרת תהליכים סטטיסטית, סטטיסטיקה תעשייתית

  • שלהבת צור

    מרצה בכיר, ראש מחלקה

    תחומי התמחות

    מערכות ניהול איכות בארגוני תעשיה וארגוני שירות, תקינה ורגולציה בתחומי האיכות, התנהגות ארגונית, תהליכי שיפור בארגונים, צוותי שיפור איכות ומצוינות וחדשנות ארגונית, אקלימים ארגוניים, ישומי אקלים איכות ובטיחות ארגוניים במגזרים שונים (כגון תשתיות והנדסה אזרחית, תחבורה, תעשיה תהליכית, שירות ציבורי ועוד), אחריות תאגידית.

    קורסים נבחרים

    מערכות ניהול איכות, תקינה ורגולציה , תרבות ואקלים ארגוניים, אחריות חברתית ותאגידית, ניהול איכות בפרויקטים, דינמיקה בצוותים ועבודת צוות, ארגון ועובדים.

  • גיא פורר

    תחומי התמחות

    טיפול בשפכים עירוניים
    טיפול בשפכי תעשיה

    קורסים נבחרים

    טיפול בשפכי תעשיה

  • רונן ורדי

    מנכ"ל המרכז הישראלי לבטיחות וגיהות

    תחומי התמחות

    בטיחות בעבודה, אחריות משפטית, עבודה בגובה, כיבוי אש, ארגונומיה,

  • חאלד גומיד

    מרצה

    תחומי התמחות

    אנרגיה, חיישנים, הנדסת מכונות

    קורסים נבחרים

    מכניקת מוצקים, טורבינות ומדחסים

  • קרן תמיר

    מרצה

    קורסים נבחרים

    יזמות עסקית

  • מייקל מיי

    מרצה

    תחומי התמחות

    פרוטוקולי תקשורת מאובטחות
    שיטות פורמליות
    עיבוד קבצים ומחזור חיים של קבצים
    שימור דיגיטלי

    קורסים נבחרים

    מערכות מבוזרות
    פיתוח בסביבת אנדרואיד
    מערכות הפעלה
    רשתות מחשבים מתקדמות
    אבטחת מידע ותקשורת

  • גד מנדלסון

    סגן ראש מחלקת אנרגיה גז ונפט

    תחומי התמחות

    הנדסה כימית-פטרוכימיה וגז

  • אוולין זכאי

    ראש חטיבת מתמטיקה ומרצה בכירה

    תחומי התמחות

    בכל אחד מאיתנו שוכנים חכמה טבעית וכוחות לא מנוצלים. אם נשכיל לגלות ולחוות הצלחות קטנות, נצליח לחולל הצלחה גדולה. המשימה הניצבת אז מול הסטודנט תראה כאתגר ולא כמכשול, ואני אלווה אותו במסע המרתק שלו לגלות ולהתייחס מחדש למתמטיקה כאחת החכמות שהעניק לנו בורא העולם.

    Research Interests:
    1. Coaching for learning and thinking processes in Mathematics
    2. Basic Math Skills and Performance
    3. The Donald-Flanigan Conjecture: (every Group Algebra can be deformed to a Deformation Theory of Algebras

    קורסים נבחרים

    חדו"א 1, חדו"א 2, לוגיקה מתמטית, מתמטיקה דיסקרטית

  • חוסאם אבו סאלח

    מרצה לקורס אוטוקד

    תחומי התמחות

    מהנדס אזרחי BS.C במדון מבנים

    קורסים נבחרים

    אוטוקד

  • גיל חסון

    מתרגל בבית הספר להנדסה

    תחומי התמחות

    תרגול מקצועות ליבה, מעבדות ותיב"ם

    קורסים נבחרים

    תרגול והרצאה בסדנת תיב"ם עבור מהנדסי חשמל שנה ד' 2019/20
    תרגול בקורס בחירה מחלקתי- אוטוקד למהדסי מים- שנה ד' 2019/20
    תרגול בקורס פיסיקה 0- מהנדסי איכות ואמינות והנדסת תעשיות גז ונפט שנה"ל 2017/18 וגם 2018/19
    תרגול במעבדה להידראוליקה- הנדסת תעשיות גז ונפט שנה ב' 2018/19

  • עידית גולני

    מרצה

    תחומי התמחות

    נוירופסיכופרמקולוגיה
    פרמקולוגיה ופורמולציה של תרופות

    קורסים נבחרים

    מבוא לכימיה, הנדסת חשמל ואלקטרוניקה
    כימיה, הנדסת תעשיות מים

  • יהודה רודל

    מנהל מרכז נובל-רופין למקצועות הגז הטבעי וראש החוג להנדסאי גז טבעי במכללת רופין

    תחומי התמחות

    הנדסת גז טבעי
    הנדסת אנרגיה
    הנדסת התפלה

    קורסים נבחרים

    בקרה ומדידה של גז טבעי
    התפלת מים
    טיפול בשפכים

  • סבן אלברט

    מרצה בכיר

    תחומי התמחות

    תקשורת רדיו, אלקטרומגנטיות , אנטנות, הנדסה רפואית, הנדסת מערכת

    קורסים נבחרים

    תקשורת

  • עבד-אלחכים עזאיזה

    מתרגל

    תחומי התמחות

    כימיה , תרמודינמיקה

    קורסים נבחרים

    תהליכי הפרדה

  • יהודה רודל

    מנהל מרכז נובל-רופין למקצועות הגז הטבעי וראש החוג להנדסאי גז טבעי במכללת רופין

    תחומי התמחות

    הנדסת גז טבעי
    הנדסת אנרגיה
    הנדסת התפלה

    קורסים נבחרים

    בקרה ומדידה של גז טבעי
    התפלת מים
    טיפול בשפכים

  • בני טל

    מרצה

    תחומי התמחות

    ביואנרגיה ,ביודלקים, ביוטכנולוגיה ומזון

    קורסים נבחרים

    ביודלקים

  • שלהבת צור

    מרצה בכיר, ראש מחלקה

    תחומי התמחות

    מערכות ניהול איכות בארגוני תעשיה וארגוני שירות, תקינה ורגולציה בתחומי האיכות, התנהגות ארגונית, תהליכי שיפור בארגונים, צוותי שיפור איכות ומצוינות וחדשנות ארגונית, אקלימים ארגוניים, ישומי אקלים איכות ובטיחות ארגוניים במגזרים שונים (כגון תשתיות והנדסה אזרחית, תחבורה, תעשיה תהליכית, שירות ציבורי ועוד), אחריות תאגידית.

    קורסים נבחרים

    מערכות ניהול איכות, תקינה ורגולציה , תרבות ואקלים ארגוניים, אחריות חברתית ותאגידית, ניהול איכות בפרויקטים, דינמיקה בצוותים ועבודת צוות, ארגון ועובדים.

  • גיא פורר

    תחומי התמחות

    טיפול בשפכים עירוניים
    טיפול בשפכי תעשיה

    קורסים נבחרים

    טיפול בשפכי תעשיה

  • יצחק יזרעאלי

    קורסים נבחרים

    מערכות הספק

  • משהור חוש

    מרצה בכיר

    תחומי התמחות

    תכנון, תפעול וניטור של מערכות אספקת מים
    אופטימיזציה של מערכות תשתית
    ניהול ותכנון של משאבי מים בתנאי אי-ודאות

    קורסים נבחרים

    מכניקת זורמים
    הידראוליקה
    הידרולוגיה

  • ינון יבור

    מרצה

    תחומי התמחות

    תגובות מתכות ומים
    הודפים מוצקים
    בעירת מתכות
    אנרגיה מתחדשת וייצור מימן

    קורסים נבחרים

    דלקים ותכונותיהם
    מעבר חום ומסה

  • אמיר לבנה

    מרצה

    תחומי התמחות

    תיב"ם

    קורסים נבחרים

    Solidworks

  • נוריאל מררו

    מרצה

    תחומי התמחות

    אלקטרוניקה חשמל ובקרה

    קורסים נבחרים

    בקרת – מערכות מים ושפכים

  • אלכסנדר פרבר

    מרצה

    קורסים נבחרים

    טכנולוגיות מתח גבוה
    מבוא להנדסת חשמל להנדסת תעשיות מים

  • יצחק גוזלי

    מרצה

    תחומי התמחות

    לייזרים בהספק גבוה, רעשים , ניתוח אותות ובקרה ןעיבוד תמונה , מל"מ

    קורסים נבחרים

    מל"מ , אותות אקראיים ורעש, ניתוח אותות , מערכות לינאריות , מבוא לחשמל.

  • סילביה שלו

    מתרגלת

    תחומי התמחות

    תיב"ם סולידוורקס

    קורסים נבחרים

    קורס שרטוט בעזרת מחשב בתכנת סולידוורקס

  • ילנה לוברסקי

    מרצה מן החוץ

    תחומי התמחות

    תרמודינאמיקה-פיתוח משוואת מצב, קינטיקה של ריאקטורים, טיפול במים ושפכים

    קורסים נבחרים

    מעבר חום ומסה
    תרמודינאמיקה
    הנדסת ריאקטורים כימיים וביולוגיים
    מעבדה בהנדסה תהליכית-ביוטכנולוגית
    הידרודינמיקה
    מעבדה בהנדסת כימיה.

  • אורי שחם

    מתרגל כלכלה ומרצה לשוק ההון

    תחומי התמחות

    תואר ראשון – כלכלה
    תואר שני – מנהל עסקים

  • אלברט סבן

    מרצה בכיר

    תחומי התמחות

    אלקטרומגנטיות, תקשורת רדיו, אנטנות, הנדסת מערכת, מערכות תקשורת לבישות, ביו רפואה

    קורסים נבחרים

    תקשורת, אלקטרומגנטיות, אנטנות, הנדסת מערכת

  • עידן איזנר

    מרצה

    תחומי התמחות

    cluster algebras, Poisson structures on coordinate rings of simple Lie groups

    קורסים נבחרים

    חדו"א 1, חדו"א 2

  • עזרא אורלופסקי

    מרצה

    תחומי התמחות

    הידרוגאוכימיה, טיפול בשפכים בשיטת אגנים ירוקים, זיהוי לטיפול בפתוגניים מיקרוביאלים

    קורסים נבחרים

    מיקרוביולוגיה של שפכים

  • עמיר תומר

    ראש המחלקה להנדסת תוכנה

    תחומי התמחות

    הנדסת תוכנה מבוססת-מודלים
    ארכיטקטורות מערכת ותוכנה
    הוראת הנדסת תוכנה

    קורסים נבחרים

    הנדסת מערכות עתירות תוכנה
    ארכיטקטורה של מערכות תוכנה
    ניהול פרויקטי תוכנה

  • אלונה שכטר

    מרצה מן החוץ

    תחומי התמחות

    כימיה אורגנית ואנליטית

    קורסים נבחרים

    כימיה ומבוא לכימיה

  • רבקה וייזר ביטון

    ראש תחום הכימיה ומרצה

    תחומי התמחות

    תחום התמחות: כימיה אורגנית סינטתית לרבות תרכובות אורגנוסיליקון.
    מרצה לכימיה כללית ואנליטית, כימיה פיסיקלית, כימה אורגנית, מיומנויות למידה ושיטות לפיתרון בעיות. כמו כן, מרצה בקורס ל"שיטות פיסיקליות לקביעת מבנה של מולקולות" הכולל את עקרונות המיכשור, ניתוח ספקטרא וזיהוי מבנה באמצעות: NMR, IR, MS, UV .
    • מאמנת (קוצ'רית) מדופלמת לאימון אישי ואימון קבוצתי.
    • מרצה ומדריכה מדופלמת בשיטת העשרה אינסטרומנטאלית ממכון פוירשטיין ומלמדת מיומנויות למידה כולל פיתוח קורס המתאים לאקדמיה.
    • בתחום הכימיה ידע וניסיון רב בסינטזה אורגנית, קינטיקה כימית, קינטיקה אנזימתית. שימוש במכשור אנליטי.

  • רן סוצקוורין

    חבר סגל וחוקר

    תחומי התמחות

    • סינתיזה ועיבוד של פולימרים:
    1) שיטות פילמור שונות (אמולסיה, אמולסיה הפוכה, צובר, קו-פולימריזציה ועוד)
    2) תרכוב של פולימרים, חומרים מרוכבים וננו-מרוכבים (שיטות מנתיות ורציפות).
    • פולימרים מתקדמים וחומרים ננו-מרוכבים: פיזור של ננו-חלקיקים אורגאניים ואנאורגאניים (carbon nanotubes, graphene, carbon black, titania, silica, etc.) במדיות שונות, באמצעות טכניקות שונות (in-situ polymerization, compounding, etc.).
    • תכונות הידרופיליות והידרופוביות.
    • משטחים אנטי-מיקרוביאלים ומונעי אילוח ביולוגי.
    • פולימרים וחומרים מרוכבים מוליכי חשמל.
    • אפיון פולימרים וחומרים מרוכבים: מורפולוגיה (SEM, HRSEM), תכונות תרמיות (TGA, DSC), תכונות ריאולוגיות (rotational and capillary rheology, Brookfield), תכונות מכאניות (Instron, DMTA), תכונות חשמליות (2-points. 4-points, TLM) ועוד.

    קורסים נבחרים

    1. הנדסת חומרים
    2. מבוא להנדסה כימית וביוכימית
    3. סימולציה תהליכית
    4. תהליכי הפרדה
    5. כימיה פיזיקלית
    6. כימיה כללית
    7. חומרים פולימריים ופלסטיים

  • מנשה אופיר

    אופיר מנשה

    חבר סגל (מרצה בכיר) במחלקה להנדסת תעשיות מים

    תחומי התמחות

    מיקרוביולוגיה של מים ושפכים בדגש על תהליכי עיכול ביולוגים במכוני טיפול בשפכים עירוניים ותעשייתיים
    טוקסיקולוגיה: מיקרו-מזהמים סביבתיים

    קורסים נבחרים

    מבוא למיקרוביולוגיה
    מיקרוביולוגיה של מים ושפכים
    מיקרוביולוגיה תהליכית
    טוקסיקולוגיה
    אקולוגיה
    אנרגיה וסביבה

  • יאיר פרבר

    מרצה

    תחומי התמחות

    הנדסת תהליכים ביולוגית (טיפול בשפכים, מיקרוביולוגיה של טיפול בשפכים, ביו-קורוזיה)
    בקרת תהליך של תהליכי טיפול במים ושפכים (הנדסת איכות)
    הצמדות חיידקים למשטחים (חיידקים-פני שטח)
    טיהור מים (פחם פעיל, זאוליטים, קרינת אולטרה-סגול)
    זיהוי מזהמים במערכות מים (סנסורים אופטיים ופלורוסנטיים)
    שחרור חומרי טעם וריח מפולימרים למערכות מים

    קורסים נבחרים

    הנדסת איכות ואמינות
    סיכונים סביבתיים
    ביו-ישומים בהנדסת איכות

  • עכאשה מוחמד_3666

    מוחמד עכאשה

    איש סגל בבית הספר להנדסה

    תחומי התמחות

    אסטרופיסיקה

  • סווטלנה ברלס

    מהנדסת כימיה

  • נידאל מסאלחה

    מרצה חוץ

    תחומי התמחות

    תהליכי טיפול במים ושפכים, תהליכי חמצון מתקדמים להרחקת מיקרומזהמים, ורעילות תוצרי חיטוי מים

    קורסים נבחרים

    הנדסת השקייה

  • רינות אושרי

    אושרי רינות

    מרצה

    תחומי התמחות

    כימיה של הקרקע
    יחסי קרקע-מים-צמח-סביבה
    בריאות קרקע

    קורסים נבחרים

    כימיה של הקרקע
    השקיה בקולחים

  • שירי מעוז

    מרצה בקורס מעבדה בכימיה אורגנית

    תחומי התמחות

    כימיה אורגנית, אי-אורגנית, פולימרים

    קורסים נבחרים

    מעבדה בכימיה אורגנית

  • אלי גולדשטיין

    מרצה

    תחומי התמחות

    כלכלת ישראל
    כלכלת אנרגיה

    קורסים נבחרים

    כלכלה הנדסית

  • איאד סולימאן

    מרצה חוץ

    תחומי התמחות

    למידת מכונה Machine Learning
    תכנות מערכות

    קורסים נבחרים

    אוטומטים ושפות פורמליות
    שפות סקריפטים בלמידת מכונה
    עקרונות בינה מלאכותית
    מבני נתונים ואלגוריתמים

  • אביבה עבדל

    מרצה

    תחומי התמחות

    מערכות מידע, בסיסי נתונים, ניהול ידע באמצעות כריית נתונים

    קורסים נבחרים

    מערכות מסדי נתונים
    מבוא להנדסת מערכות מידע למהנדסי מים

  • נועם וינברג

    מרצה, חבר סגל

    תחומי התמחות

    בעירה
    בעירה של תרסיסי דלק
    מכניקת זורמים
    מעבר חום ומסה
    תרמודינמיקה
    היסטוריה של המדע והטכנולוגיה

    קורסים נבחרים

    מכניקת זורמים
    מכניקת מוצקים
    מעבדה במכניקת זורמים

  • זיו מיקוליצקי

    מרצה לפיזיקה

    תחומי התמחות

    פיזיקה

    קורסים נבחרים

    פיזיקה 1 ופיזיקה 2

  • קרן תמיר

    מרצה

    קורסים נבחרים

    יזמות עסקית

  • טל פבל

    מרצה

    תחומי התמחות

    איומי אינטרנט וסייבר

    קורסים נבחרים

    טרור ואינטרנט
    היבטים חברתיים במרחב הקיברנטי
    איומים מקוונים והארגון המודרני
    מבוא לאבטחת מידע

  • איגור ברוק

    מרצה בכיר

    תחומי התמחות

    התקני CMOS, גלאים, תן של מעגלים אנלוגיים, VLSI.

    קורסים נבחרים

    – מבוא להמדסת חשמל
    – מעגלים אלקטרוניים לינאריים
    – התקני מל"מ לא"א
    – התקני CMOS

  • שי הרר

    מרצה

    תחומי התמחות

    תכנון מערכות אספקת מים

  • מייקל מיי

    מרצה

    תחומי התמחות

    פרוטוקולי תקשורת מאובטחות
    שיטות פורמליות
    עיבוד קבצים ומחזור חיים של קבצים
    שימור דיגיטלי

    קורסים נבחרים

    מערכות מבוזרות
    פיתוח בסביבת אנדרואיד
    מערכות הפעלה
    רשתות מחשבים מתקדמות
    אבטחת מידע ותקשורת

  • עידית גולני

    מרצה

    תחומי התמחות

    נוירופסיכופרמקולוגיה
    פרמקולוגיה ופורמולציה של תרופות

    קורסים נבחרים

    מבוא לכימיה, הנדסת חשמל ואלקטרוניקה
    כימיה, הנדסת תעשיות מים

  • גיל חסון

    מתרגל בבית הספר להנדסה

    תחומי התמחות

    תרגול מקצועות ליבה, מעבדות ותיב"ם

    קורסים נבחרים

    תרגול והרצאה בסדנת תיב"ם עבור מהנדסי חשמל שנה ד' 2019/20
    תרגול בקורס בחירה מחלקתי- אוטוקד למהדסי מים- שנה ד' 2019/20
    תרגול בקורס פיסיקה 0- מהנדסי איכות ואמינות והנדסת תעשיות גז ונפט שנה"ל 2017/18 וגם 2018/19
    תרגול במעבדה להידראוליקה- הנדסת תעשיות גז ונפט שנה ב' 2018/19

  • חוסאם אבו סאלח

    מרצה לקורס אוטוקד

    תחומי התמחות

    מהנדס אזרחי BS.C במדון מבנים

    קורסים נבחרים

    אוטוקד

  • חאלד גומיד

    מרצה

    תחומי התמחות

    אנרגיה, חיישנים, הנדסת מכונות

    קורסים נבחרים

    מכניקת מוצקים, טורבינות ומדחסים

  • אוולין זכאי

    ראש חטיבת מתמטיקה ומרצה בכירה

    תחומי התמחות

    בכל אחד מאיתנו שוכנים חכמה טבעית וכוחות לא מנוצלים. אם נשכיל לגלות ולחוות הצלחות קטנות, נצליח לחולל הצלחה גדולה. המשימה הניצבת אז מול הסטודנט תראה כאתגר ולא כמכשול, ואני אלווה אותו במסע המרתק שלו לגלות ולהתייחס מחדש למתמטיקה כאחת החכמות שהעניק לנו בורא העולם.

    Research Interests:
    1. Coaching for learning and thinking processes in Mathematics
    2. Basic Math Skills and Performance
    3. The Donald-Flanigan Conjecture: (every Group Algebra can be deformed to a Deformation Theory of Algebras

    קורסים נבחרים

    חדו"א 1, חדו"א 2, לוגיקה מתמטית, מתמטיקה דיסקרטית

  • מנדלסון גדי

    גד מנדלסון

    סגן ראש מחלקת אנרגיה גז ונפט

    תחומי התמחות

    הנדסה כימית-פטרוכימיה וגז

  • רונן ורדי

    מנכ"ל המרכז הישראלי לבטיחות וגיהות

    תחומי התמחות

    בטיחות בעבודה, אחריות משפטית, עבודה בגובה, כיבוי אש, ארגונומיה,

  • איתמר נדב

    תחומי התמחות

    תנועת מים בקרקע, השקייה

  • סבטלנה פוסטילניק

    מתרגלת

    תחומי התמחות

    פיסיקה

  • ניר אוקסנה

    אוקסנה ניר

    מרצה

    תחומי התמחות

    כלכלה ומנהל עסקים, התמחות בשיווק ופיתוח יזמות, התנהגות היזם ותהליך קבלת החלטות בפיתוח וניהול העסק (מיקוד במיקרו-עסקים)

    קורסים נבחרים

    סטטיסטיקה לאיכות ואמינות
    סטטיסטיקה ואמינות
    מבוא לסטטיסטיקה א
    מבוא לסטטיסטיקה ב
    שימושי מחשב לא"א
    יישומי מחשב מתקדמים (SPSS)
    יישומי מחשב

  • ראובן רונן

    מרצה

    תחומי התמחות

    אנרגיה, תחנות כוח, מערכת החשמל, גז טבעי, איכות ואמינות

    קורסים נבחרים

    מתקני כוח וחום

  • נחשון עב

    מהנדס המעבדה לאלקטרוניקה

    תחומי התמחות

    VLSI הנדסת חשמל ואלקטרוניקה
    אלקטרוניקת הספק

  • פלד יותם_3645

    יותם פלד

    ראש המחלקה להנדסת חשמל ואלקטרוניקה, מרצה בכיר

    תחומי התמחות

    עיבוד אותות רב ערוצי, היתוך מידע

  • שיצר אברהם_3349

    אברהם שיצר

    דיקן בית הספר להנדסה ע"ש אחי רכוב.

    תחומי התמחות

    מערכות אנרגיה; יישומי אנרגיה תרמו-סולרית; יישומי מעבר חום ברפואה ובביולוגיה; מערכות מיזוג אויר וקירור.

    קורסים נבחרים

    תרמודינמיקה

  • ג'קלין אשר

    מרצה בכירה

    תחומי התמחות

    תכנון ניסויים, בקרת תהליכים סטטיסטית, דגימת קבלה, סטטיסטיקה תעשייתית, ניתוח נתונים, יעוץ סטטיסטי, למידה פעילה

    קורסים נבחרים

    תכנון ניסויים וניתוחם, בקרת תהליכים סטטיסטית, סטטיסטיקה תעשייתית

  • אלונה כהן דוידוב

    רכזת תכניות לימודים במחלקה לחשמל ואלקטרוניקה

  • יעל יואלי

    רכזת תכניות לימודים במחלקה להנדסת תוכנה

  • בת-אל חלי

    ראש מנהל בי"ס להנדסה

  • אנה עמיר

    רכזת תכניות לימודים במחלקה לתעשיות מים

  • איריס לוי

    רכזת תכניות לימודים במחלקה לאיכות ואמינות

  • מר נחשון

    נחשון עב

    מהנדס מעבדת חשמל ואלקטרוניקה ותיאום קשר חוץ

  • הילה סעדה

    רכזת תכניות לימודים במחלקה לאנרגיה גז ונפט

מתעניינים/ות בלימודים באקדמית כנרת?

מלאו את פרטיכם/ן ויועץ לימודים יחזור אליכם בהקדם!

דילוג לתוכן