• היכן האירוע?

    - כנס וירטואלי -

  • מתי

    15/03/2021

SAVE THE DATE

15-17.3.2021

כנס כנרת ה 6- לחינוך, אקדמיה ופריפריה

בנושא: קהילות בפרספקטיבה של זמן

כנס כנרת לחינוך, אקדמיה ופריפריה הנו כנס שנתי המביא לקדמת הבמה את הסוגיות הקיימות בין האקדמיה והפריפריה בישראל- סוגיות המהוות אבן ראשה בחזון 'המכללה האקדמית כנרת' השוכנת בין טבריה ובית שאן, על גדות הכנרת.

השנה, בשנתו השישית, יעסוק הכנס בנושא קהילתיות בישראל אז, היום ומחר ויתייחס לדפוסים המשתנים של קהילות שנוצרו, בהתאם לשינויים החברתיים שחלו בחברה הישראלית ובעקבות הטכנולוגיה שהשתנתה.

נבחן את המושג 'הון חברתי' הבא לידי ביטוי בהתארגנות חברתית הכוללת אמון, נורמות חברתיות ורשתות חברתיות וכיצד התופעה יכולה לשפר את יעילות החברה ואת תחושת הביטחון של הפרט.

נבחן קהילות מיוחדות שהתפתחו, משמעות הקהילה במצבי חירום, השפעת המדיה החברתית על הקהילה, התמודדות הקהילה הכפרית עם השינויים ותהליכי הרס ופוגענות.

כמו בכל שנה, בחרנו בקפידה את מיטב המרצים, החוקרים ואנשי הדעה שייקחו חלק בכנס שייפרס על פני שלושה ימים של תוכן מרתק ומעשיר.

לאור התקופה, מתכונתו של הכנס ייחודית השנה ובהתאם למגבלות יערך כולו באופן וירטואלי.

אנו מזמינים אתכם להקדים ולהירשם לכנס כנרת ה-6 לחינוך, אקדמיה ופריפריה, בנושא: קהילות בפרספקטיבה של זמן.

תקציר הכנסים הקודמים:

כנס כנרת הראשון לחינוך אקדמיה ופריפריה
הכנס עסק בנושאים

– מגמות חברתיות וכלכליות בפריפריה
– היבטים מוניציפליים בפריפריה
– חינוך ואקדמיה במרחב הפריפריאלי

במעמד כנס מכובד זה הוענקו תארי 'יקיר המכללה' למכובדים הבאים: מר שמעון פרס ז"ל, הנשיא התשיעי של מדינת ישראל, פרופ' מנואל טרכטנברג לשעבר יו"ר ות"ת ולמר מוקי צור, היסטוריון וחוקר.

הכנס השני בנושא "עידוד למצוינות בחינוך"
נערך במתכונת של שלושה פאנלים מרכזיים בנושאים הבאים:

  1. מה בין אקדמיה לתעסוקה בפריפריה
  2. עידוד למצוינות בחינוך
  3. ממצוינות להצטיינות, דרך חינוך למדעים

במעמד כנס מכובד זה הוענקו תארי 'יקיר המכללה' למכובדים הבאים: מר ראובן ריבלין, כבוד נשיא המדינה העשירי, גב' עדינה בר שלום, אשת חינוך וחברה, ופרופ' יעקב בר, מייסד ביה"ס להנדסה במכללה האקדמית כנרת.


כנס כנרת השלישי הוקדש לנושא "תקווה ישראלית באקדמיה"

הכנס נערך בשיתוף בית נשיא מדינת ישראל כחלק ממיזם "תקוה ישראלית באקדמיה", ותכניו נערכו ברוח נאום השבטים של נשיא המדינה.

במעמד כנס מכובד זה הוענקו תארי 'יקיר המכללה' למכובדים הבאים: גב' יהודית ברוניצקי, מנשות הניהול המובילות בישראל, יזמית ופורצת דרך בתחומי התעשייה, ד"ר אהרון ידלין, שר החינוך לשעבר וחתן פרס ישראל, ומר זאב (ולוולה) שור, מזכ"ל התק"מ לשעבר וראש המועצה האזורית עמק הירדן לשעבר.

בכנס התקיים פאנל בנושא- "תקווה ישראלית – ביחד או לחוד?"

בפאנל הועלו שאלות על המשמעויות של אקדמיה מגוונת לעומת אקדמיה מגזרית. דנו בהצעות להקמת מכללה ערבית, בתביעות למסלולים נפרדים לחרדים, וקריאות לשמירה על הצביון הליבראלי של האקדמיה ללא חלוקה למגזרים.

היום נחתם בהרצאתו של מר אבנר סטפק, בעלים משותף של בית ההשקעות מיטב דש.

הקהל בכנס הכיל אורחים מכובדים, דמויות ציבוריות מובילות, ראשי מועצות וערים, מנהלי אגפי חינוך, סגל אקדמי, סגל מנהלי, סטודנטים וקהל מתעניינים.

הכנסים זכו להדים חיובים הן ברמה האקדמית והן ברמה הארגונית על ידי המשתתפים וקהל הצופים.

כנס כנרת הרביעי הוקדש לנושא תדמית התעשיין

הכנס נערך בשיתוף התאחדות התעשיינים ועסק בממשק אקדמיה ותעשיה בכלל ותדמית התעשיין בישראל בפרט.

הכנס נפתח בחשיפת נתונים על התעשייה בישראל (השפעה על התל"ג, מספרי עובדים, שכר ממוצע וכדומה), בהמשך התקיים פאנל בסגנון TED בנושא ההבדלים התדמיתיים בין התעשייה המסורתית לתעשיות עתירות ידע ופאנל נוסף בנושא דרכי ההתמודדות עם שינוי התדמית של התעשיות בארץ (שילוב מסורת ועתירות ידע, מחקר יישומי אקדמי, חינוך ושינוי תודעתי וכדומה).

במעמד כנס מכובד זה הוענקו תארי 'יקיר המכללה' למכובדים הבאים: מר יורם טהרלב, פזמונאי ומחזאי מוביל בישראל, מר דוד פתאל, מייסד ובעלים של רשת מלונות פתאל, ומר אלישע ינאי מנכ"ל חברת ביפר ויו"ר איגוד תעשיות האלקטרוניקה בישראל.

כנס כנרת החמישי לחוקרי צבא –חברה בישראל
הכנס הוקדש לסוגיות שונות המעסיקות את המרחב הכפרי, מדיניות מייצרת מציאות, מגמות ברכיבי דמותו של המרחב הכפרי, המכללה האקדמית כנרת בשיתוף, התנועה הקיבוצית, הקרן הקימת לישראל, האיחוד החקלאי, מרכז המועצות האזוריות, תנועת המושבים בישראל, משרד החקלאות, הרשות לפיתוח הנגב והגליל, חטיבה להתיישבות, מרכז כנרת לחדשנות ויזמות.

בכנס זה הושק מרכז כנרת לחדשנות ויזמות במסגרת ארוחת צהריים

מתעניינים/ות בלימודים באקדמית כנרת?

מלאו את פרטיכם/ן ויועץ לימודים יחזור אליכם בהקדם!

    דילוג לתוכן