הנדסת תוכנה -  לימודי תואר ראשון בהנדסת תוכנה
.B.Sc בהנדסת תוכנה
לקביעת פגישת ייעוץ
מלא/י פרטיך
שם:
שם משפחה:
דוא''ל:  
טלפון:
מתעניין בתחום:
select
אני מאשר/ת קבלת תכנים ופרסומים מהמכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן
הזן טלפון ונחזור אליך מיד
 
1800-20-90-20
הנדסת תוכנה - לימודי תואר ראשון בהנדסת תוכנה

הנדסת תוכנה -  לימודי תואר ראשון בהנדסת תוכנה


התעשייה עתירת התוכנה בישראל גדלה בהתמדה, ויחד איתה גדל והולך הצורך במהנדסי תוכנה מיומנים ומנוסים.

בלימודי הנדסת תוכנה מהנדס תוכנה איננו רק "תכנת" העוסק בכתיבת תוכניות מחשב. הוא בעל ידע תיאורטי במדעי המחשב ובמדעי היסוד מצד אחד, ובעל ידע פרקטי מקצועי בכל תהליכי מחזור החיים של פיתוח מערכות עתירות תוכנה - החל מזיהוי הצרכים, דרך גיבוש דרישות הלקוח והמשתמש, ניתוח המערכת, תכן הנדסי מפורט, כתיבת תוכניות, אינטגרציה, בדיקות, הטמעה אצל הלקוח ועריכת שינויים ושדרוגים לאורך שנים רבות.

מבנה תוכנית לימודי הנדסת תוכנה


א. לימודי הנדסת תוכנה קורסי יסוד - בעיקר מתמטיקה ופיסיקה, הנותנים תשתית ידע יציבה וקבועה בזמן. חלק זה הוא נכס חשוב המהווה בסיס לכל הכשרה הנדסית, עם התאמות לפי הדרישות הספציפיות של כל מקצוע. ב. לימודי הנדסת תוכנה קורסי הנדסה בסיסיים - המקנים ידע בסיסי רחב בדיסציפלינות השונות של הנדסת תכנה ומכינים את הסטודנט לפעילות בכל ענף מקצועי בהנדסת תכנה, שאליו הוא עשוי להגיע.
ג. לימודי הנדסת תוכנה קורסי התמחות - הכוללים נושאים בחזית הידע של הנדסת התוכנה, כגון: מערכות לומדות, הנדסת מערכות עתירות תוכנה, ארכיטקטורה של מערכות תוכנה ועוד. שלב זה כולל גם פרויקט מסכם, שבו מתמודדים הסטודנטים עם פיתוח תוכנה מקורית בהיקף משמעותי הכולל את כל פעילויות ההגדרה, הניתוח, התוכן, המימוש והבדיקות.

כיווני התפתחות וקידום מקצועי בלימודי הנדסת תוכנה


תוכנית הלימודים במחלקה ללימודי הנדסת תוכנה נותנת למהנדסים אפשרות להשתלב במהלך הקריירה המקצועית שלהם במגוון רחב של תחומים יישומיים:
ממערכות אלקטרו-אופטיות למערכות אלקטרו-מכאניות, ממכשור רפואי למערכות לחימה, ממערכות תקשורת למערכות תחבורה ומתחומים מדעיים לעולם של תרבות הפנאי.
מהנדסי התוכנה הינם בעלי ידע רב-תחומי ויכולת התאמה והשתלבות בצוותים ובמערכות מורכבות. כתוצאה מכך מגיעים רבים מהבוגרים לעיסוק רחב יותר כמהנדסי מערכות (systems engineers). רבים מהם מוצאים עצמם תוך זמן קצר בעמדות ניהול, כראשי צוותים, ראשי מחלקות ואף כמנהלים בכירים יותר.
בוגרי התוכנית ללימודי הנדסת תוכנה יהיו מועמדים ראויים לכל משרה של מהנדס תוכנה בתעשייה הישראלית, החל ממיזמי-הזנק  (start-ups) קטנים וכלה בענפי התעשייה הרבים והמגוונים במדינת ישראל.