מהנדס איכות : לימודי הנדסת איכות ואמינות מסלול מובנה לאנשים עובדים

.B.Sc תואר ראשון בלימודי הנדסת איכות ואמינות

לקביעת פגישת ייעוץ
מלא/י פרטיך
שם:
שם משפחה:
דוא''ל:  
טלפון:
מתעניין בתחום:
select
אני מאשר/ת קבלת תכנים ופרסומים מהמכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן
הזן טלפון ונחזור אליך מיד
 
1800-20-90-20

מהנדס איכות : לימודי הנדסת איכות ואמינות מסלול מובנה לאנשים עובדים

הנדסת איכות ואמינות עוסקת ביישום גישות ועקרונות הנדסיים וניהוליים, בתכנון מערכות ומתקנים ובליווי ושיפור תהליכים של פעילויות במסגרת ייצור או שירותים. המטרה הינה להקנות ללקוח ולקהילה אמון בפעילויות, במוצרים ובשירותים. הנדסת איכות מעורבת בפיתוח כל מוצר החל משלב תכנונו, תוך שילוב ידע מתחומי האלקטרוניקה, הציוד המכני, החומרים, התוכנה ויחסי אנוש. הנושא הינו רב תחומי, שמצריך ראייה מערכתית רחבה ואינטגרטיבית וקשר הדוק עם צוותי הפיתוח, ההנהלה והלקוחות.
מהנדס איכות מהווה זרוע מבצעת של ההנהלה הבכירה.

מהנדס איכות - מבנה תוכנית לימודי הנדסת איכות ואמינות


א. קורסי יסוד בלימודי הנדסת איכות ואמינות - בעיקר מתמטיקה ופיסיקה, הנותנים תשתית ידע יציבה וקבועה בזמן. חלק זה הוא נכס חשוב המהווה בסיס לכל הכשרה הנדסית, עם התאמות לפי הדרישות הספציפיות של כל מקצוע.
ב. קורסי הנדסה בסיסיים בלימודי הנדסת איכות ואמינות - המקנים ידע בסיסי רחב בדיסציפלינות ההנדסיות שעמן יפעל מהנדס האיכות. בסיס זה מכין את המהנדס לפעילות בכל ענף מקצועי בהנדסת איכות ואמינות, שאליו הוא עשוי להגיע.
ג. קורסי התמחות בלימודי הנדסת איכות ואמינות - מעניקים את ההבנה המעמיקה במערכות איכות ובמערכות משולבות. כוללים גישות מתקדמות להערכת אמינות כבר בשלב התכנון של מיזם, בניית מערך ניטור המבקר יציבות של כל תהליך בייצור, פיתוח מערכי התחזוקה והשדרוג, יכולת ניתוח של מידע וחיזוי חריגות, סימולציה לצורך ביצוע החלטות על חלופות בשלבי התכנון, הביצוע והתחזוקה, היבטי בטיחות, סביבה, ביטחון וקהילה.
ד. פרויקט מעשי מסכם, אשר בו מיישם הסטודנט את הידע שצבר במהלך לימודי הנדסת איכות ואמינות לפתרון בעיה הנדסית משמעותית.

מהנדס איכות - כיווני התפתחות וקידום מקצועי לבוגרי תואר הנדסת איכות ואמינות


תוכנית הלימודים במחלקה מאפשרת לבוגרי הנדסת איכות ואמינות, להשתלב בכל צוותי הפיתוח, התכנון והליווי של כל מוצר חדש או תהליך שינוי המתרחש בתעשיות המתקדמות ובארגונים שונים. מהנדס איכות הינו הגורם המחבר את כל הנעשה תוך ראיה מערכתית. הוא המכתיב את הדרישות ונמצא בקשר רציף עם מהנדסי הפיתוח והתכנון, הכלכלנים, אנשי הארגון, הרכש, השיווק, התחזוקה, וכמובן עם ההנהלה והלקוחות. פוטנציאל מקומות התעסוקה הינו רחב ביותר - החל מתעשיות עילית ותעשיות מתוחכמות וכלה בחברות הזנק (Start - Ups), משרדי ממשל ורשויות מקומיות, חברות עסקיות, ארגונים, חברות שירות ועוד.


במה עוסק מהנדס איכות ואמינות?

מהנדס זה עוסק בהנדסת המערכות המבטיחות פעילות שניתן לתת בה אמון בכל התהליכים, בנושאי הסביבה, בטיחות, בריאות, ביטחון ואחריות תאגידית.
הנדסת איכות מוגדרת כגוף ידע, עקרונות, מתודולוגיות וניסיון המכוונים לניתוח, תכנון, הטמעה, תפעול וניטור של המערכות בארגון כך שייתאום לדרישות ולציפיות הלקוח והחוק.
בסביבה עסקית המשתנה במהירות וכוללת אלמנטים של תחרות שלא תמיד ניתנת לחיזוי מהנדס האיכות אחראי על התכנון והשיפור של כלל הפעילויות של הארגון תוך ניצול יכולת הנדסית וכלי ניתוח כדי להשיג את מטרות הארגון ויעדיו.
קיים דמיון מסוים בין הנדסת איכות להנדסת תעשייה וניהול ולהנדסת מערכות אולם הנדסת האיכות מקיפה יותר וכוללת הדגשים על התמקדות בלקוח, ניטור נמשך, שיפור מתמיד, הערכת סיכונים, פעולות תיקון ומניעה וחדשנות במטרה לתאום לדרישות תקינה ורגולציה, ומתודולוגיות מהנדסת מערכות, מערכות מידע, תכנון הארגון ומערכות אנוש.
תפקיד המהנדס לתכנן מערכות אלו המקיפות את כלל הפעילויות הנעשות בארגון על כל שלוחותיו. הוא רואה את הארגון בצורה הוליסטית.
המערכות המפותחות ומתוכננות על ידו חייבות לתאום לתקינה הבינלאומית ולרגולציה בארצות הייצור ובארצות היעד לשיווק.
המערכות מיועדות להגדיל את פלח השוק ע"י התמקדות בשביעות רצון הלקוח, במניעת תקלות ובחסכון של המשאבים. כלומר העצמת המכירות והתחרות בשוק תוך הדגש על הצלחה עסקית.
תפקידו לפתח את המערכות, להטמיע, לתחזק ולשפר. המהנדס חייב להיות מעורב בכל מיזם מהשלבים הראשוניים כדי למנוע תקלות ונזקים.
מהנדס האיכות האקדמי [בעל תואר B.Sc ] דרוש לתעשייה ולמגזרים השונים במשק [חקלאות, רפואה, פיננסים, רשויות מקומיות, וכד']
לא תמיד קיימת מודעות בקרב הקהל הרחב או הצרכן למערכות הקיימות בארץ ובעולם לצורך הגנה עליו ועל סביבתו. מערכות אלו מאפשרות לו לרכוש מוצרים ושירותים שניתן לתת בהם אימון. מדובר, בין היתר, על מערכות תקינה, פיקוח ובקרה. לדוגמה, מערכות אלו מבטיחות יצור ומכירה של מזון או תרופות שאינן מזיקות, אוויר נקי, הגבלה של פליטות לסביבה העשויות לפגוע הן בטווח הקצר והן בטווח הארוך. גם בקרב ארגונים קיימת בורות מסויימת בחיפוש מומחים להם הם זקוקים לצורך מענה על דרישות איכות. ההכשרה כמהנדס איכות מאפשרת גם לאותם ארגונים למצא את המומחה שלהם אשר יהיה מסוגל לטפל בכל המערך הארגוני בראיה הוליסטית
כל משתלם ילמד בהיקף של 160 נקודות הכוללות בסיס מדעי, יסודות הנדסה, גישות ומתודולוגיות בהנדסת איכות, פרוייקט גמר מעשי ונושאי חברה.

המחלקה להנדסת איכות ואמינות מוכרת לצורך רישום בפנקס המהנדסים והאדריכלים.

מהנדס איכות - מסלול לאנשים עובדים

"מסלול גמיש" - מיועד לאנשים העובדים בתעשייה. מסלול זה יאפשר לעובדים בתעשייה להמשיך לעבוד וגם ללמוד לימודי הנדסת איכות ואמינות.
הלימודים יתקיימו בימים ב' + ה' בין השעות: 16:00-21:00 ובימי ו' בין השעות: 8:00-14:00

הלימודים, עם לימודי המכינה, נמשכים 4.5 שנים כולל סמסטר קיץ

מתעניינים בעלי רקע מתאים יכולים להשתתף בקורס/קורסים במסגרת "לימודי חוץ" - שאינם מובילים לתואר

ייעוץ למתעניינים ניתן במשך כל השנה