מתעניינים/ות בלימודים במכללה האקדמית כנרת?

  "השורה הראשונה" – תוכנית המצטיינים של הפקולטה למדעי החברה והרוח

  על התוכנית

  תוכנית המצטיינים של בית הספר למדעי החברה והרוחבשנת תשע"ז נפתחה במכללה תוכנית מצטיינים תחת השם "השורה הראשונה" במסגרת הפקולטה למדעי החברה והרוח. מטרתה המרכזית של התוכנית היא טיפוח ועידוד המצויינות האקדמית בקרב הסטודנטים במכללה. לתוכנית מתקבלים סטודנטים המצטיינים בלימודיהם ובנוסף לכך בעלי מחוייבות למצויינות אישית בצד מודעות ורצון לתרום חברתית. התוכנית נועדה לייצר מסגרת בה יוכלו הסטודנטים להתפתח אישית ומקצועית ולהרחיב את הבנתם ויכולותיהם האקדמיות והמחקריות. במסגרת התוכנית, הסטודנטים נחשפים למגוון חוקרים, מהמכללה ומחוצה לה, והכרות עם מנעד דיסציפלינרי רחב ככל הניתן (מדעי הרוח, מדעי החברה, הנדסה, טכנולוגיה ועוד). המפגשים נערכים באווירה אקדמית-ביקורתית-חברית, ומטרתם להפוך את הסטודנטים המתקבלים לקבוצה מגובשת המסוגלת להוביל שינוי ותהליכים חדשים ולהשפיע באופן חיובי על עיצוב תרבות הלימודים, והמחקר במכללה כולה.

  בשנת תשע"ט מלבד סדרת הרצאות של מיטב חוקרי המכללה התמקדו הסטודנטיות והסטודנטים בעבודת מחקר אישית שעסקה בבית שאן. העבודות שיקפו את הרקע האקדמי של הסטודנטים והעדפותיהם האישיות ועסקו בשלל נושאים מרהיבים ומרתקים שהאירו את העיר בשלל זויות חדשות וביקורתיות. ביכורי מחקר אלה אוגדו לספר וחולקו למשתתפי התוכנית במעמד ראש העיר בית שאן, מר ז'קי לוי, בפגישת הסיכום של הפקולטה למדעי החברה והרוח.

  עותקים מהספר, בית שאן-עבר הווה ועתיד, מצויים גם בספרית המכללה לכל המבקש/ת לעיין בהם. בשנה הקרובה תתמקד התוכנית בסוגיית היושרה האקדמית והסטודנטים שנבחרו לתוכנית (18 מכל המחלקות ומשני בתי הספר במכללה) יעסקו במחקר איכותי וכמותי של תופעה זו. הממצאים יתורגמו גם השנה להוצאה אקדמית מדעית שתופץ במכללה. בנוסף לכך יחשפו הסטודנטים להרצאות מחוקרים שונים במכללה ויהנו מסיור קולינרי בטבריה.

  ספר התוכנית תשע"ט

  נשמח מאוד גם לשתף בתוצאות המחקר במהלך סמסטר ב' של שנת הלימודים הבאה עלינו לטובה ואני משוכנע שהמידע שיגיע מהסטודנטים עתיד להשפיע ולעצב דרכי התמודדות שלנו עם סוגיות מהותיות בהוראה ובעיקר בהערכתה בעתיד.

  מצוות התוכנית:

  גב' לילי קדם – מנהלת התוכנית
  גב' מיה רם – ראש מנהל הפקולטה למדעי החברה והרוח
  פרופסור סיביל היילברון – דיקנית הפקולטה למדעי החברה והרוח
  פרופסור נמרוד לוז – הראש האקדמי של התוכנית