מתעניינים/ות בלימודים במכללה האקדמית כנרת?

  תואר ראשון בהנדסת תעשיות מים

  הנדסת מים באקדמית כנרת – ללמוד היום את מקצוע המחר

  תואר בהנדסת תעשיות מים הוא תואר חדשני שפותח בסיוע ובשיתוף פעולה נרחב עם תעשיית המים הישראלית. לימודי הנדסת מים מהווים שער כניסה לאחד המקצועות המבוקשים כיום בארץ ובעולם – מהנדס מים. אם אתם מחפשים קריירה בינלאומית, שתעצים אתכם ותכניס אתכם לתחום שהוא גם ירוק אך גם מאוד פרקטי, במקום עם אווירה רגועה והרבה יחס אישי ומקצועי, זהו התואר בשבילכם.

   

  מדוע עוד כדאי לבחור בתואר הנדסת תעשיות מים?

  קריירה עם שליחות

  מלבד היותו מקצוע בינלאומי מבוקש, התואר מהנדס מים אף מעניק לכם הזדמנות לפתח קריירה עם שליחות, המתמודדת עם אחד האתגרים המשמעותיים הניצבים בפני מדינת ישראל. ישראל נמצאת בחזית הידע והיזמות העולמית בהנדסת מים.

  פיתוח קשרי תעשייה

  לימודי הנדסת מים יאפשרו לכם לפתח קשרי תעשייה הדוקים עם גורמים בכירים ברשות המים הממשלתית ובתעשיית המים הפרטית, שיוכלו לסייע לכם בקידום האישי בהמשך הדרך.

  גיוון בסביבת העבודה

  סביבת העבודה הינה מגוונת, תוכלו לבחור בין פיתוח קריירה בינלאומית לפיתוח קריירה מקומית, בין עבודה בשטח לעבודה משרדית ועוד.

  השתלבות מקוצרת

  קיצור זמן ההשתלבות בעבודה כמהנדס מים, בזכות עדכניות תוכנית הלימודים והחיבור לצורכי התעשייה בפועל.

  בחירה מבין מגוון תחומים

  אפשרות להשתלב במגוון תחומים ודיסציפלינות מרתקים בתחום הנדסת המים: תעשייה, פיתוח, ניהול פרוייקטים, חקלאות ועוד.

  איך לימודי הנדסת מים יקדמו אותי מקצועית?

  תוכנית הלימודים במסלול הנדסת תעשיות מים מכשירה את בוגריה להשתלב בתעשיית המים המקומית ובזו הבינלאומית. כמו רבים מהבוגרים, גם אתם תוכלו להשתלב בעתיד במגוון רחב של תפקידים כגון: מהנדס מים בתאגידי המים, מהנדס מפעל העוסק בין השאר בתהליכי פיתוח ואינטגרציה של מוצרים הקשורים בהנדסת מים, וביישום ושיווק של מוצרי התעשייה השונים בארץ ובעולם, מהנדסי תפעול של מתקני טיפול במים ושפכים ובמתקני התפלה וכן בתחומי הייזום, התכנון והתפעול של פרויקטים בתחום הנדסת מים.

  מדוע כדאי ללמוד הנדסת מים דווקא בכנרת?

  מקצועיות אקדמית

  תוכנית הלימודים של הנדסת מים באקדמית כנרת מותאמת לצרכים הנוכחיים והעתידיים של תעשיית המים הישראלית. תעשיית המים בישראל חותרת להרחיב את פעילותה בחו"ל, תוך הבנת הצרכים השונים במדינות המפותחות והמתפתחות, ועושה שימוש בניסיון שנצבר בישראל כמנוף לחדירה לשווקים העולמיים.

  מדוע צריך את המקצוע הזה בכלל?

  אתם כבר יודעים שישראל מתייבשת, אבל האם ידעתם שהמחסור במים הוא אינו רק צרה ישראלית, אלא משבר כלל עולמי? מחסור אשר עשוי להחריף עם התרבות האוכלוסייה ועלייה בצריכת המים, עם העלייה ברמת החיים מחד ועם השינויים באקלים העולמי מאידך.

  בישראל בעיית המחסור במים ידועה מזה שנים, אך בתוך כך תרבות ההתפתחות והיזמות הובילה במשך שנים להתפתחות תעשיית המים בתחומים הרבים של סקטור המים: הולכה, השקיה, בקרה, טיפול באיכות המים, טיפול בשפכים, מיחזור מים, התפלת מים ועוד.

  מה לומדים בתואר הנדסת תעשיות מים?

  קורסי יסוד

  בעיקר מתמטיקה ופיסיקה, המעניקים תשתית ידע יציבה, אשר מהווה בסיס לכל הכשרה הנדסית, עם התאמות לפי הדרישות הספציפיות של כל מקצוע.

  קורסי הנדסה בסיסיים

  מקנים ידע בסיסי רחב בדיסציפלינות שונות המהוות בסיס ו/או משיקות לתחום הנדסת המים, ומכשירים את הסטודנט להשתלב ולפעול בכל ענף מקצועי הקשור בתעשיית המים.

  קורסי התמחות

  כוללים נושאים העומדים ועשויים לעמוד במרכז עיסוקו של מהנדס מים, כגון: מערכות הולכת מים ושפכים, הנדסת השקיה וניקוז, טיפול במים ושפכים, תהליכים ממברנליים לשיפור מי קולחין והתפלה, ומכשור ובקרה של מערכות מים ושפכים.

  פרויקט מסכם

  במסגרתו מיישם הסטודנט את הידע שצבר במהלך הלימודים לפתרון בעיה הנדסית משמעותית.

  מתעניינים/ות בלימודים באקדמית כנרת?

  מלאו את פרטיכם/ן ויועץ לימודים יחזור אליכם בהקדם!

   טל גורדני

   התואר להנדסת מים בכנרת, פתח בפניי את הדרך לעולם התעסוקה. בזכות הלימודים רכשתי מיומנויות רבות בתחום הנדסת המים.

   איתי קיסר

   במכללת כנרת קיבלו אותי בזרועות פתוחות. גיליתי שאני אוהב ללמוד ונהנה מהלימודים. נפתחו לי עולמות של ידע ועניין, הלכתי עם הסקרנות שלי והדרך הובילה אותי עד לכאן. מכללת כנרת…
   תמונת בוגר - גיל נסים

   גיל נסים

   מכללת כנרת היא הבית המקצועי של מהנדסי המים בארץ. התואר נוגע בכל התחומים ומכין אותך לתעשייה (וגם לאקדמיה) בצורה מקצועית מאוד. היה לי הכבוד ללמוד 4 שנים במכללה…
   תמונת בוגר - עומר שלו

   עומר שלו

    "המחלקה להנדסת תעשיות מים במכללת כנרת מעצבת מהנדסי מים מצוינים עם ידע ייחודי ורלוונטי בתחום"
   תמונת בוגר - טל לוי

   טל לוי

   "סביבת לימודים פנטסטית במקום היפה בארץ".
   תמונה - סלדה אדריס

   סלדה אריס

   אחד היתרונות של הלימודים במכללת כנרת הוא שהלימודים מלאים בהבנת התעשייה והעבודה בפועל. הם מכינים אותך מבחינה הפרקטית לעבודה בתחום עוד לפני שהגעת לשם וזה מעבר ללמידה התיאורטית.