דבר ראש המחלקה לחינוך וקהילה

לקביעת פגישת ייעוץ
מלא/י פרטיך
שם:
שם משפחה:
דוא''ל:  
טלפון:
מתעניין בתחום:
select
אני מאשר/ת קבלת תכנים ופרסומים מהמכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן
הזן טלפון ונחזור אליך מיד
 
1800-20-90-20

דבר ראש המחלקה לחינוך וקהילה

שלום רב לכולם,

אנו שמחים על התעניינותכם במחלקה החדשה לחינוך וקהילה.
תוכנית לימודים זו היא ראשונה מסוגה בארץ לתואר ראשון (.B.A) המתמקדת בקשרי הגומלין בין חברה וחינוך ברמת הקהילה. התוכנית משלבת בין יסודות פילוסופיים, סוציולוגיים, ופסיכולוגיים-חברתיים של החינוך לבין המבנה החברתי והמוסדי של הקהילה. התוכנית מכוונת לשילוב אמיץ בין הקניית דעת עיונית בתחומי החינוך והקהילה לבין פיתוח אוריינטציות תפקידיות-יישומיות לפעילות קהילתית.
התוכנית פתוחה למי שרוצה לרכוש ולהרחיב דעת בנושאי חינוך וקהילה והקשר ביניהם, כגון:
  • המבקשים להשתלב בפעילויות בקרב ילדים ונוער, במנהלי החינוך המוניציפאליים, בעמותות הפועלות בקהילה, ובפעילויות התנדבות בקהילה.
  • מועמדים ואנשי חינוך שכבר עובדים במסגרות קהילתיות שונות, המבקשים להרחיב ולהעמיק דעת בתחומים אלה ולרכוש תואר אקדמי לשם קידומם התעסוקתי.
  • המכוונים את עצמם ללימודי המשך אחרים בחינוך. לאלה תקנה התוכנית מיומנויות וידע ברמה גבוהה רלוונטיים ללימודיהם העתידיים.

תכנים דומים לתכני התוכנית 'חינוך וקהילה' נלמדים בתוכניות שונות בבתי ספר לחינוך באוניברסיטאות, במכללות הכלליות, ובמכללות לחינוך. הדגש במרבית התוכניות הללו הוא במובהק על חינוך. בשונה מתוכניות אלה, התוכנית הנוכחית הינה ראשונה מסוגה. זוהי תוכנית של 120 נ"ז לתואר ראשון, המתמקדת באינטגרציה בין לימודי חינוך ולימודי קהילה, ביחסי הגומלין בין מערכות החינוך והמערכת הקהילתית, ומכוונת למגוון רחב של תפקידים בקו התפר שבין מערכות אלה.
ייחוד נוסף של התוכנית החדשה הוא שילוב הידע העיוני שנלמד בקורסים השונים עם הפרקטיקה החינוכית-קהילתית. כך, לצד לימודי התשתית העיוניים בנושאי החינוך הפורמאלי והבלתי פורמאלי ובנושא הקהילה והקהילתיות, יקבלו הסטודנטים כלים מעשיים לפיתוח מקצועי של מנהיגות קהילתית המספקת תעסוקה מעניינת, ערכית ותורמת לחברה הישראלית.
הקשר בין החינוך לקהילה מקבל משמעות מיוחדת באזור הסובב את המכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן - מרחב פריפריאלי ובו אוכלוסיה מגוונת מבחינה חברתית ותרבותית. התנסות דווקא במרחב זה עשויה לפתח בסטודנטים הבנה ורגישויות לסוגיות האינטגרציה של קהילות רב-גיליות, רב-תרבותיות והטרוגניות מבחינה סוציו-אקונומית, והקניית מודעות לאופני הטיפול בהעצמת הלכידות של קהילות כאלה, בדגש על הבעייתיות החברתית והכלכלית של קהילות בפריפריה הישראלית. התנסות במרחב זה מקנה יתרון רב לסטודנטים שיבחרו ללמוד עימנו.
תוכנית הלימודים בתואר זה תיישם שיטות הוראה מתקדמות באמצעות צוות מרצים וחוקרים מנוסים המובילים בתחום החינוך הפורמאלי והבלתי פורמאלי. כל זאת בתוך סביבה אקדמית מתקדמת, מטופחת וחמה מול נופי הכנרת.

אשמח לפגוש אתכם,
ד"ר דורית אלט
ראש המחלקה לחינוך וקהילה