לקביעת פגישת ייעוץ
מלא/י פרטיך
שם:
שם משפחה:
דוא''ל:  
טלפון:
מתעניין בתחום:
select
אני מאשר/ת קבלת תכנים ופרסומים מהמכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן
הזן טלפון ונחזור אליך מיד
 
1800-20-90-20

מרכז המדעים והטכנולוגיה ע"ש מר הארי טריגובוף

The Harry Triguboff Science and Technology Centr
אדריכלית הבניין: אדר' מוניקה גלייט, א.ב מתכננים
הבניין נחנך ב: 20.10.1998

הבניין נבנה בסיועו הנדיב של:

מר הארי טריגובוף
Harry Triguboff
קרן רש"י
"משרד החינוך - המועצה להשכלה גבוהה"
המועצה האזורית עמק הירדן


הארי טריגובוף, נולד בדליאן (אז דריאן) שבסין ב-1933, למשפחה של יהודים רוסיים, שברחו לסין בזמן המהפכה הקומוניסטית, וגדל בטיאנג’ין (אז טיאנסין). לאוסטרליה הגיע ללמוד ב-1947 וב-1960 החליט להתיישב באוסטרליה ולהפוך לאזרח. את דרכו החל עם תואר בטקסטיל, מקצוע בו עבד בישראל ובדרום אפריקה. הוא היה נהג מונית, חילק חלב, מכר נדל”ן ואפילו עבד כעוזר הוראה למרצה באוניברסיטה, אך הוא לא מצא את עצמו. רק לאחר שנאלץ לפטר את הקבלן שהיה ממונה על בניית ביתו ובלית ברירה סיים את הבניה בעצמו, גילה את ייעודו. ב 1963 קנה אדמה ביחד עם שותף, עליה בנה שמונה יחידות דיור וב-1968 בנה עוד שמונה יחידות ברחוב הנקרא מריטון, ממנו גם לקח את שם החברה אותה ייסד ב-1968. מאז נעשה לאחד ממפתחי הנדל”ן המצליחים ביותר באוסטרליה. הארי טריגובוף הינו נדבן ידוע בישראל ובאוסטרליה. בינואר 1990 התמנה לחבר ב-ORDER OF AUSTRALIA “על השירות שעשה בבנייה ובהקמה ועל היותו פילנתרופ. ביוני 1999 נעשה לקצין במסדר על “שרותו לקהילה כנדבן ותרומתו לתעשיית הבניה הביתית. הראשון שזכה פעמיים בפרס - AUSTRALIA”S PROPERTY PERSON oF THE YEAR, ב-2003 ואחר שוב ב-2009. להארי טריגובוף שתי בנות מנישואיו הראשונים, הוא חי בסידני עם אשתו השנייה, רונדה.

על הבניין

אדר' מוניקה גלייט: "המבנה ממוקם במרכז המתחם של המכללה השוכנת לחופה הדרומי של הכנרת.
כמבנה מרכזי במכללה מצויים בו מגוון של חללים המשמשים למשרדים, כיתות לימוד,מעבדות,אולפן וידאו ותקשורת.
החללים פרוסים לאורך הבניין המתפתל, בקווים עגולים היוצרים מעטפת פנורמית, שמאפשרת צפייה לנוף בכל הכיוונים והזויות. הבניין בן שלוש קומות ובמבט מהכביש נצפה, כבניין בעל שתי קומות בלבד".

בשנת 2000 זכה הבניין ב: מקום הראשון בתחרות לעידוד המצוינות בבניה מטעם התאחדות הקבלנים והבונים בישראל בקטגורית - מבנה ציבור.

ייעוד הבניין

מרכז המדעים והטכנולוגיה ע"ש הארי טריגובוף משתרע על שטח של כ 4400 מ"ר. בניין מכיל: כיתות פרונטאליות, מעבדות מחשבים בתחומים שונים, מעבדות לתחומי האלקטרוניקה והמכשור ובקרה, מעבדות למדעים בתחומי הפיסיקה, כימיה והנדסת מים. בבניין ממוקמים משרדי הנהלת המכללה ומשרדי הסגל המנהלי של המכללה.

המכללה האקדמית כנרת, מודה באופן מיוחד למר אלי אללוף, מנכ"ל קרן רש"י.