לקביעת פגישת ייעוץ
מלא/י פרטיך
שם:
שם משפחה:
דוא''ל:  
טלפון:
מתעניין בתחום:
select
אני מאשר/ת קבלת תכנים ופרסומים מהמכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן
הזן טלפון ונחזור אליך מיד
 
1800-20-90-20

סטודנטים מהמחלקה לניהול תיירות ומלונאות חזרו משייט (קרוז) לימודי

בסוף השבוע שעבר, חזרו סטודנטים משנה ג' במחלקה לניהול תיירות ומלונאות במכללה האקדמית כנרת, משייט לימודי (קרוז) באגן הים התיכון עם חברת מנו ספנות.

אל הסיור המקצועי, התלווה ראש המחלקה לניהול תיירות ומלונאות, דר' חזי ישראלי, וחבר סגל מהמחלקה, דר' עמוס רון. הסטודנטים המסיימים התמחו בתפעול ובניהול תיירות שייט (קרוז), ובהבנת האספקטים השונים הקשורים בכך, הן על האונייה, והן בסיורי החוף.

דר' חזי ישראלי, ראש המחלקה, מציין: "תיירות השייט מהווה את אחת המגמות החזקות העולות בתעשיית התיירות. שני האזורים הפעילים ביותר בעולם הנם הים הקריבי והים התיכון. טרם היציאה לשייט, קיבלו הסטודנטים הסבר מקיף על אופן השיווק של תיירות זו ממנהל השיווק של "מנו ספנות", גיל חשמונאי.
תוך כדי השייט הכירו הסטודנטים את המחלקות השונות באונייה ולמדו את המורכבות הניהולית, התפעולית והתכנונית של "המלון הצף". האירוח של חברת "מנו ספנות" על האונייה היה למופת, בעלי התפקידים השונים (החל מהקפטן, ועד מנהלי המחלקות) נעתרו ברצון להדגים ולהסביר לסטודנטים. הסטודנטים ביקרו באי רודוס ובקפריסין. במהלך הביקור שלווה על ידי המדריך המקומי, ניתחו הסטודנטים היבטים שונים בתיירות שנלמדו קודם לכן בכיתה באופן תיאורטי ונחוו במציאות. ברודוס סיירו הסטודנטים בעיר המבוצרת, וכן עלו לאקרופוליס של לינדוס, אשר מצוקיו משקיפים על נוף עוצר נשימה. בערב קינחו הסטודנטים בטברנה מקומית, איך לא? בקפריסין למדו להכיר את מהות הקונפליקט, וסיירו באזור הגבול בניקוסיה, שהפך למוקד תיירותי.
במהלך ההפלגה, נתנו הסטודנטים הרצאות מקדימות, שלוו במצגות, על היעדים השונים אליהם אמורים להגיע. ההרצאות משכו אליהן קהל לא מועט מנופשי הספינה. ההווי והלכידות החברתית העצימו את החוויה, הן בתחום הבידור הלילי, שסופק על ידי צוות האונייה (שגם הוא נלמד מבחינה מקצועית), והן בישיבה בצוותא, עם ערב, על הסיפון ונגינה בגיטרה. קפטן האונייה, מר משה חיאט, ציין את האיכות הגבוהה של הסטודנטים, ואת הידע התיירותי והמלונאי הרב שהפגינו. לא מן הנמנע שחלק מהם ימצאו את מקומם בחברת מנו ספנות עם סיום לימודיהם.
סיור זה, שהיה מאוד מוצלח, יהיה מעתה חלק מתוכנית הלימודים עבור הסטודנטים בשנת הלימוד האחרונה שלהם".