דבר הנשיא

פרופסור אברהם שיצר - דיקן הפקולטה להנדסה באקדמית כנרת

נשיא המכללה – פרופ' אברהם שיצר

החיים מציבים בפני כל אחד ואחת מבינינו צמתים חשובים של קבלת החלטות. הפעם הראשונה בה אנו ניצבים בצומת משמעותית ונדרשים להחליט לאן נפנה מתרחשת לאחר סיום לימודי התיכון ו/או סיום השירות הצבאי/אזרחי. מצוידים בתעודת הבגרות אנו נכנסים לצומת בו מספר האפשרויות עצום. כמובן, לא כל האפשרויות מתאימות לנטיות, ליכולות ולכישורים שלנו אך גם אם מצמצמים את המספר עדיין נשאר מגוון עצום של אפשרויות.

בנקודת צומת זו ההחלטה שנקבל תשפיע ותקבע במידה רבה את עולם התעסוקה שלנו. לכן, ולא רק מסיבה זו, יש להתייחס לתהליך קבלת ההחלטה לאן פנינו מועדות במלוא הרצינות ושיקול הדעת.

אנחנו במכללה האקדמית כנרת מציעים לסייע לכם בתהליך שיגדיר היכן תשתלבו בלימודי התואר הראשון. המכללה, השוכנת באחד הנופים היפים בארץ על שפת הכנרת, מציעה 11 תוכניות לימוד בשתי פקולטות: הפקולטה להנדסה והפקולטה למדעי החברה והרוח. המכללה חרתה על דגלה את חזון המצוינות בהוראה ובמחקר, קידום חדשנות ויזמות, והקניית כלים ומיומנויות שיאפשרו המשך לימוד וקידום עצמי לאחר סיום הלימודים במכללה.

בואו נחשוב על המכללה האקדמית כ"מפעל" המייצר בוגרים ובוגרות איכותיים המוכנים לעתיד התעסוקה.
בצד אחד של ה"מפעל" נכנסים "חומרי הגלם" – אתם, המועמדים ללימודים, דור טכנולוגי, שנולד לעידן הדיגיטלי. הכול קורה מהר בעולם שלכם וזה לא ממש מעודד סבלנות יתר, דור נבון וביקורתי, דור מפוקח עם ראיה חברתית-סביבתית מפותחת ובעיקר פרגמטי שמחפש את התכלית המקצועית ואת המעמד החברתי.

בצד השני של ה"מפעל" יוצאים הבוגרים והבוגרות לעולם גלובלי, דינמי, יש המכנים אותו כאוטי ממש, מלא באי ודאויות, עולם ההזדמנויות שלעולם אינן נגמרות, קשוח מחד ומלא פוטנציאל מאידך.

המכללה-המפעל חייבת להתחדש תמידית, לחשב מסלולים מחדש ולהתאים את עצמה לתכנים המשתנים ולצרכי שוק העבודה. אנחנו, במכללה האקדמית כנרת בוחנים ללא הרף, איך נכון ללמד, מהו התהליך, איך צריך להיראות שיעור במאה ה – 21.

אנחנו חושבים עם אילו כלים נכון לצייד אתכם לדרך, ומעבר ללימוד תכני ידע ברור לנו כי העיקר הוא רכישת מיומנויות הנדרשות לעולם החדש והמתחדש והקניית כלים שיאפשרו לכם לתפקד ביעילות מירבית ולבלוט בין כלל בוגרי האקדמיה ולהתקדם במסלול חייכם החדש.

איך לעשות את כל המסע הזה באופן בו אתם תרגישו נתרמים ובדרך גם תיהנו מחוויה סטודנטיאלית יוצאת דופן?. אין ספק כי אנו נדרשים להוראה אקדמית שונה וחדשנית ומשוכנע שתחושו במהלך למודיכם את הקידמה גם בשטח חשוב זה .
אז תמשיכו לקרוא ולשוטט באתר שלנו – תבחנו את כל אחת מעשרות המחלקות הייחודיות והמצוינות שלנו לתואר ראשון ושנילימודי הנדסה או מדעי החברה והרוח.

אתם מוזמנים להתרשם מהמעונות המפנקים שלנו, מהכנסים המעולים שאנו עורכים, מהמלגות והאמצעים העומדים לרשותכם. ומחיי החברה של הסטודנטים. תבחנו את הדברים בעין חדה וביקורתית, כמו שרק אתם יודעים לעשות, ובטוחני כי תמצאו בנו את הבית האקדמי הראוי בעבורכם.

אני וחברי לסגל המכללה מצפים לפגוש אתכם על הדשא מול הכנרת, בספריה המקסימה שלנו, במעבדות המתקדמות.
מחכים לכם כאן, במשפחת המכללה האקדמית כנרת למסע של פעם בחיים.

להתראות ב"קמפוס של המחר" – במכללה האקדמית כנרת,

פרופ' אברהם שיצר
נשיא

מתעניינים/ות בלימודים באקדמית כנרת?

מלאו את פרטיכם/ן ויועץ לימודים יחזור אליכם בהקדם!