דבר הנשיא

נשיא המכללה – פרופ' שמעון גפשטיין

בשלהי שנות השישים נכנסתי לראשונה למוסד אקדמי
סטודנט צעיר בקמפוס של אוניברסיטת ת"א שעדיין היה צנוע והצטיין באוירה ביתית והיה מוקף בגנים הבוטנים והזואולוגיים  בלב שכונת אבו כביר.
היה לי הזכות תוך כדי לימודי לעבור לקמפוס החדש ברמת אביב- קמפוס חדש מודרני שנראה לי באותם ימים ענק בממדיו.
בעולם התהלכו יחפנים עטורי פרחים וקראו לאהוב
בארץ ליקקו פצעים של בין ואחרי מלחמות וניסו לקדם תשתיות לחיים שפויים.
ואני, סטודנט צעיר, מלא מוטיבציה, באתי לבלוע את עולם הביולוגיה, לעשות כמה חברים חדשים וליהנות מהאתנחתא במרוץ החיים ובעיקר להנות ולרכוש ידע.
כל כך הרבה דפי ספרים דהו מאז אותם ימים…
האקדמיה שפגשתי אז היא לא האקדמיה שזכיתי לעמוד בראשה היום.
נכון, ערכי הליבה נשארו במקומם- זהו מוסד שמבקש בראש ובראשונה להנגיש ידע ודעת לאלו הבאים בשעריו. נכון, ישנם מרצים מצוינים, מומחים בתחומם שחולקים עם הסטודנטים את בינתם וניסיונם. נכון, מקדמים מחקר, יישומי ואקדמי בתחומי ההתמחות שלנו במטרה לחשוף עוד נדבך של ידע לזה הקיים בעולם.
אבל כל כך הרבה השתנה, העולם אחר לגמרי.
בואו נחשוב על המוסד האקדמי כמכונה, מכונה לייצור בוגרים איכותיים.
לצד אחד של המכונה נשאבים חומרי הגלם שלנו אתם, המועמדים ללימודים, דור אחר לחלוטין מזה שלי- דור טכנולוגי, שנולד לעידן הדיגיטלי, קשב מוגבל, הכול קורה מהר בעולם שלכם וזה לא ממש מעודד סבלנות יתר, דור נבון וביקורתי, דור מפוקח עם ראיה חברתית-סביבתית מפותחת ובעיקר פרגמטי שמחפש את המעמד המקצועי והחברתי.
ובצד השני של המכונה אנחנו משחררים אתכם לעולם אחר משלי- עולם גלובלי, דינמי, יש המכנים אותו כאוטי ממש, מלא באי ודאות, עולם ההזדמנויות שלעולם לא נגמרות, קשוח מחד ומלא פוטנציאל מאידך.
אז אם התחלפו התשומות של המכונה וגם התפוקות שלה, עליה לערוך בעצמה אבולוציה של ממש. והיא עושה את זה, המכונה האקדמית בתהליכים מואצים של תכנון מסלול מחודש.
אנחנו, במכללה האקדמית כנרת בוחנים ללא הרף, איך נכון ללמד, מה התהליך, איך צריך להראות שיעור במאה העשרים ואחת.
אנחנו חושבים עם מה נכון לצייד אתכם לדרך, ומעבר לאיסוף מידע  ברור לנו כי  העיקר הוא רכישת  מיומנויות הנדרשות לעולם החדש והמתחדש והקניית כלים שיעזרו לכם לבלוט בין כלל בוגרי האקדמיה וגם יסייעו לכם למסלול חייכם החדש.
איך לעשות את כל המסע הזה באופן בו אתם תרגישו נתרמים ובדרך גם תיהנו מחוויה סטודנטיאלית יוצאת דופן. אין ספק כי להוראה אקדמית שונה וחדשנית אנו נדרשים ומשוכנע שתחשו במהלך למודיכם את הקידמה גם בשטח חשוב זה .
אז תמשיכו לקרוא ולשוטט באתר שלנו- תבחנו את כל אחת מעשרות המחלקות הייחודיות והמצוינות שלנו לתואר ראשון ושני, לימודי הנדסה או מדעי החברה והרוח.
תתרשמו מהמעונות המפנקים שלנו, מהכנסים המעולים שאנו עורכים, מהמלגות והאמצעים העומדים לרשותכם.
תבחנו את הדברים בעין חדה, כמו שרק אתם יודעים לעשות ובטוחני כי תמצאו בנו הבית האקדמי הראוי בעבורכם.

מצפה לפגוש אתכם על הדשא מול הכנרת, בספריה המקסימה שלנו, במעבדות המתקדמות
מחכים לכם כאן, במשפחת המכללה האקדמית כנרת
למסע של פעם בחיים

בברכה,
פרופ' שמעון גפשטיין
נשיא המכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן

מתעניינים/ות בלימודים באקדמית כנרת?

מלאו את פרטיכם/ן ויועץ לימודים יחזור אליכם בהקדם!

    שינוי גודל גופנים
    ניגודיות