מתעניינים/ות בלימודים במכללה האקדמית כנרת?

  • מטרת הקורס:

   בקרה והבטחת איכות עוסקת במגוון התהליכים, הכלים והשיטות המבטיחים את איכותו הראויה והתקינה של המוצר לפני הוצאתו לשוק. בניגוד למקובל בעבר, אז ביקורת האיכות נעשתה רק בסיום התהליך, היום מקובל לבצע תהליכי ביקורת ושיפור בכל שלבי הייצור

  • בניין

   מסגרת הקורס:

   96 שעות לימוד אקדמיות, 22 מפגשים (כ- 5 חודשים).

  אודות הקורס

  בחסות ופיקוח האיגוד הישראלי לאיכות

  בקרה והבטחת איכות עוסקת במגוון התהליכים, הכלים והשיטות המבטיחים את איכותו הראויה והתקינה של המוצר לפני הוצאתו לשוק. בניגוד למקובל בעבר, אז ביקורת האיכות נעשתה רק בסיום התהליך, היום מקובל לבצע תהליכי
  ביקורת ושיפור בכל שלבי הייצור.
  שינוי זה הפך את מקצוע "מבקר האיכות" להכרחי בארגונים ומפעלים מודרניים, וזאת במטרה לשמור על רמת ייצור גבוהה ויעילה, להבטיח את איכות המוצרים, לנהל מערך ביקורת תקין מול הספקים ולחתור למצוינות לשיפור מתמיד בתהליכים השונים.
  קורס זה מחובר ומותאם לצורכי התעשייה ותקבלו בו כלים מעשיים לבקרה, הבטחה ושיפור/שימור איכות המוצר. בנוסף תלמדו על הבדיקות ההכרחיות המתבצעות בשלבי הייצור השונים, תלמדו מושגים, שיטות וכלים אפקטיביים. כל אלו יאפשרו לכם להפוך לאנשי מקצוע איכותיים ולהבין כיצד בקרת והבטחת איכות מייעלת את התהליכים היצרניים בארגון ומביאה לעמידה בתקנים ובסטנדרטים הנדרשים .

   • בין נושאי הלימוד

    מבוא לאיכות, ארגון, תכנון וניהול איכות * יסודות הניהול על פי עקרונות TQM * בקורת ובחינה דגימת קבלה * 9000 ISO : עקרונות, מבנה, יישום והפעלה * מבדקים לאימות איכות * הגורם האנושי באיכות * בקרת איכות סטטיסטית – SPC * מבוא לתורת המדידות* כלי מדידה * ניתוח עלויות איכות.

   • סגל המרצים

    רכז אקדמי ומרצה גדעון רוט,
    בעלים של חברת GRC ויועץ בכיר – 40 שנות ניסיון בתעשייה (בתחומי תעופה, מכשור רפואי, קוסמטיקה ומוליכים למחצה). תפקיד אחרון VP Quality & Regulatory בחברת כבירן.
    הקים מערכות ניהול איכות ב- 4 חברות, מתמחה בתחום האיכות בתהליכים מיוחדים בתעופה. דירקטור במועצת המנהלים של ה ASQ (האיגוד האמריקאי לאיכות). כיהן כחבר בהנהלת האיגוד הישראלי לאיכות במשך 10 שנים. חבר בוועדת תקן 9145AS של IAQG / S

    ארנסט איצקוביץ,
    משמש מעל 10 שנים כ יועץ אבטחת איכות לתקני Q-I, .MIL-MIL תקני ISO9001/2/3 (במפעלי מתכת , לוחות חשמל, צבע, אלקטרוניקה, אופטיקה ובניה) , שימש כמרצה לאבטחת איכות בטכניון ובמכללת הגליל המערבי. בעל ניסיון רב באיכות בקווי יצור -כבוחן אופטיקה באוגדת שריון, מבקר איכות, מהנדס רכיבים. במשך 15 השנים האחרונות היה מנהל איכות של אחד ממפעלי הריהוט הגדולים בקנדה והעביר קורסים על איכות במכללה קנדית.

    ורה קופיאן ,
    בוגרת הטכניון בהנדסת אווירונוטיקה וחלל, תואר הראשון ( BSc ) , מהנדסת הבטחת איכות מוסמכת ( ICQE ) , מאמנת ( fe CoachLi) מוסמכת ע"י האיגוד האמריקני ל- NLP .
    בעלת ניסיון של 18 שנים במפעלים וחברות בתעשיות השונות בתפקידים של מהנדסת איכות, מנהלת איכות ויועצת איכות ומרצה בעלת ותק של 24 שנים קורסים להבטחת איכות והנדסת איכות, מכינה את בוגרי הקורס למבחני ICQE חיצוניים של האיגוד הישראלי לאיכות.

   • תנאי קבלה

    12 שנות לימוד.

   • מטלות הקורס

    נוכחות ועמידה בהצלחה בבחנים התקופתיים ובבחינות ההכשרה בתום הקורס.

   • תעודת סיום

    לעומדים בדרישות הקורס, תוענק תעודה מטעם האיגוד הישראלי לאיכות והיחידה ללימודי חוץ במכללה האקדמית כנרת. בוגרי הקורס יוכלו להמשיך בלימודי "הנדסת איכות" ולמבחני ההסמכה ICQE / ACQE

   שינוי גודל גופנים
   ניגודיות