מתעניינים/ות בלימודים במכללה האקדמית כנרת?

  תואר שני בלימודי ארץ ישראל

  תואר שני בלימודי ארץ ישראל באקדמית כנרת – חקר העבר וההווה בראייה עכשווית  

  תכנית הלימודים במסלול תואר שני בלימודי ארץ ישראל מורכבת מכמה שילובים: רכישת כלים מחקריים אקדמיים ולימודים ברמה הגבוהה ביותר, חיבור מתמיד לממצאים המרתקים והמשמעותיים בשטח, ויצירת שילוב נדיר בין הכרת הארץ, אוכלוסייתה ונופיה העכשוויים, לבין הרקע ההיסטורי והגיאוגרפי שעליו נוצרו. בואו להיות חוד החנית של חקר ארצנו המרתקת והיפה עם תואר שני בהיסטוריה ולימודי א"י. 

   

  תואר שני בלימודי ארץ ישראל – מדוע עוד כדאי לבחור במסלול?

  תואר ייחודי במחלקה ייחודית

  המוטו ארוך השנים של המחלקה ללימודי תואר שני בהיסטוריה ולימודי א"י – "עם הפנים אל השטח" – מבטא היטב את ייחודה בנוף האקדמי הישראלי: לימודים עיוניים ברמה הגבוהה ביותר, הנובעים מן השטח, שואבים ממנו תובנות חדשות ומשמעותיות מדי יום, וההופכים את הלימודים במחלקה לשילוב נדיר שבין ידע, ניתוח ומחקר לבין הכרת הארץ, אוכלוסייתה ונופיה העכשוויים באופן בלתי אמצעי.

  תכנית לימודים עשירה ומעשית

  החיבור בין המחלקה לבין מגוון מוסדות היסטוריה, מורשת ומוזיאונים המצויים בסמיכות למכללה, מעשירה אף היא את תכנית הלימודים לכל ארכה, ומאפשרת לכם ליהנות מהקניית ידע משמעותי ומגיוון באמצעות חוויות מרתקות מחוץ לקמפוס.

  ערכים ואהבת הארץ

  אם אהבת הארץ והמדינה זורמת בדמכם, אם אתם אוהבים לסייר בשביליה, סקרנים ללמוד ולחקור את ההיסטוריה העשירה שלה, ואף להפיק מכך תובנות הנוגעות לחיי היומיום ולעתידה של מדינת ישראל, זה התואר עבורכם.

  להפוך את האהבה למקצוע

  אמרו לכם שתחביבים זה לא מקצוע? תשכחו מזה. תואר שני בלימודי ארץ ישראל מאפשר לכם ללמוד את מה שאתם אוהבים, ולחקור את התחום שבו אתם עוסקים.

  העמקת והעשרת הידע

  רכישה של ידע מקיף ומעמיק, לצד תובנות וכלים מתקדמים בחקר נופי התרבות והחברה בארץ-ישראל, מהעת העתיקה ומלאת המסתורין לעת המודרנית, המפתיעה בכל פעם מחדש.

  איך תואר שני בלימודי ארץ ישראל יקדם אותי מקצועית?

  עליית מדרגה למורים ומדריכים

  לימודי תואר שני בהיסטוריה ולימודי א"י מהווים מקפצה משמעותית בהעשרת הידע של מורים, מורי דרך, מדריכים בגופי הטבע, הסביבה והתרבות החומרית של ארץ-ישראל, והעמקת ההיכרות של קבוצות אלו עם השפעתו של האדם על הנוף הפיזי והאנושי של הארץ לאורך הדורות. כל אלו – תוך רכישת היכולת לנתח באופן מחקרי תהליכים ותופעות, ולהנחיל ידע ותכנים חדשים לנושאי ההוראה וההדרכה.

  בדרך לדוקטורט

  הכלים הנרכשים בלימודים מאפשרים לבוגרי התכנית להמשיך בעבודה מחקרית במסגרת לימודי התואר השלישי באוניברסיטאות המחקר. זהו צעד מהותי נוסף בדרך להפוך למומחים מובילים בתחומכם.

  מדוע כדאי ללמוד דווקא בכנרת?

  מיקום מושלם

  מתחם המחלקה לתואר שני בלימודי ארץ ישראל ממוקם בתחנת הרכבת העות'מאנית ההיסטורית בצמח, המשמשת גם כאתר תיירות והדרכה שחלק מהסטודנטים משתלבים בפעילות בו. כלל הקמפוס של האקדמית כנרת מצוי בקרבת רבים מהאתרים ההיסטוריים הפזורים בצפון המדינה, וסמוך למגוון מוזיאונים, אתרי מורשת ותיירות, כמו גם גופי מחקר והדרכה שונים, שחלק מהסטודנטים משתלבים בהם במהלך לימודיהם. המיקום הופך את הלימודים לפרקטיים במיוחד, ומאפשר לסטודנטים להכיר מגוון אפשרויות תעסוקה בהמשך הדרך.

  PERSONAL ACADEMY

  אנו באקדמית כנרת, יודעים להעריך את הבחירה והמחויבות ללימודים אקדמיים, ולכן פיתחנו את PERSONAL ACADEMY, סביבת לימודים אישית וחדשנית, שמוציאה ממך יותר, ומלווה אותך באופן אישי עד התואר.

  סגל מקצועי איכותי

  חברי הסגל המקצועי במסלול תואר שני בהיסטוריה ולימודי א"י מצויים בשורה הראשונה של החוקרים בתחומיהם, מגיעים מהשטח, מקנים לסטודנטים ידע מקצועי המגיע מניסיון עשיר במחקר, בהוראה ובכתיבה, ומנחילים להם פרקטיקה רלוונטית וייחודית.

  מה לומדים בתואר שני בלימודי ארץ ישראל?

  תכנית הלימודים לתואר שני בלימודי ארץ ישראל מורכבת משתי חטיבות לימוד:

  • נופי תרבות וחברה בארץ ישראל בעת העתיקה.
  • נופי תרבות וחברה בארץ ישראל בעת החדשה.

  במהלך לימודיהם, ישתתפו הסטודנטים בקורסים בהיקף של 40 נ"ז, הפרוסים על פני ארבעה סמסטרים.

  לצד קורסי בחירה מגוונים, מתחומי ידע שונים, כוללת התכנית השתתפות בסמינרים מחלקתיים, בקמפוסים מחקריים ובשלושה קורסים סמינריוניים. בחלק מן הקורסים מחויבים הסטודנטים ליצור מחקר ראשוני ופעיל, בהתאם לנושאי הליבה של כל קורס.

  עם תום הסמסטר האחרון ללימודיהם, ייבחנו הסטודנטים בבחינת גמר, שתתבסס על נושאים שונים שבהם עסקו במהלך לימודיהם בשתי החטיבות. ציון הבחינה יהווה 18% מהציון הסופי של התואר.

  מתעניינים/ות בלימודים באקדמית כנרת?

  מלאו את פרטיכם/ן ויועץ לימודים יחזור אליכם בהקדם!

   שבתאי שבתייב

   המחלקה ללימודי א"י היא מעין עולם קסום משנה חיים. מכירים אנשים מיוחדים, חווים חוויות שאי אפשר לתארן במילים ולומדים להכיר את ארץ ישראל מזווית אחרת, היסטורית, רוחנית. אבל,…
   רותם פרידמן

   רותם פרידמן

   רתם בת 28 החוויה הלימודית בכנרת הייתה מדהימה! כל פעם שדיברתי עם חברים על המרצים שלהם במקומות אחרים בארץ הופתעתי. המרצים שלנו היו תמיד עוזרים, זמינים, בגובה העיניים…
   תמונה-נינה-רודה-1

   נינה רודה

   הגעתי למכללה מגרמניה במיוחד על מנת ללמוד במחלקה ללימודי ארץ ישראל. סיימתי תואר ראשון בשנת 2019. האווירה במחלקה הייתה מאוד פתוחה וכיפית, הרגשתי הרבה תמיכה גם מהסטודנטים וגם מהסגל האקדמי. אני…

   סגל אקדמי