מתעניינים/ות בלימודים במכללה האקדמית כנרת?

.B.A בלימודי ארץ ישראל

תואר ראשון בלימודי ארץ ישראל באקדמית כנרת – כשההיסטוריה הופכת לעתיד

אל מול נופי הכנרת, הגליל, הגלעד והגולן, בלב עמק הירדן, דומה שאין מקום הולם יותר ללמוד על נופה ההיסטורי, האנושי והטבעי של הארץ לתקופותיה ולאזוריה: עקבותיו של האדם הקדמון בעמק הירדן; שרידים מתקופת המקרא וערים מפוארות מהתקופה הרומית סביב הכנרת; אתרי קודש לבני כל הדתות, הפזורים במרחב הצפוני של הארץ ומספרים את לידתן וצמיחתן של הדתות השונות; שרידים מפוארים של עולם יהודי תוסס בימי הביניים בטבריה ובצפת; וכמובן גם אתרי ראשית ההתיישבות הציונית בכנרת ובדגניה, ואתרים המספרים את תולדותיה של המדינה מאז הקמתה: אתגרי הקליטה והבטחון, עיירות הפיתוח, התיישבות העולים החקלאיים ועוד. כל אלה – במרחק קצר במיוחד מכיתות הלימוד במכללה, ולצד אתרי טבע, נוף, מים וחיים המשתרעים בסביבת המכללה ומאפשרים חוויית לימודים ייחודית, שאין דומה לה.

מדוע עוד כדאי לבחור בתואר ראשון בלימודי ארץ ישראל?

תואר ייחודי במחלקה ייחודית

המוטו ארוך השנים של המחלקה – "עם הפנים אל השטח" – מבטא היטב את ייחודה בנוף האקדמי הישראלי: לימודים עיוניים ברמה הגבוהה ביותר, הנובעים מן השטח, שואבים ממנו תובנות חדשות ומשמעותיות מדי יום, והופכים את הלימודים במחלקה לשילוב נדיר שבין הכרת הארץ, אוכלוסייתה ונופיה העכשוויים, לבין הרקע ההיסטורי והגיאוגרפי שעליו נוצרו.

תכנית לימודים עשירה ומעשית

החיבור בין המחלקה לבין מגוון מוסדות היסטוריה, מורשת ומוזיאונים המצויים בסמיכות למכללה, מעשירה אף היא את תכנית הלימודים לכל ארכה, ומאפשרת לכם ליהנות מהקניית ידע משמעותי ומגיוון באמצעות חוויות מרתקות מחוץ לקמפוס.

ערכים ואהבת הארץ

אם אהבת הארץ והמדינה זורמת בדמכם, אם אתם אוהבים לסייר בשביליה, סקרנים ללמוד ולחקור את ההיסטוריה העשירה שלה, ואף להפיק מכך תובנות הנוגעות לחיי היומיום ולעתידה של מדינת ישראל, זה התואר עבורכם.

להפוך את האהבה למקצוע

אמרו לכם שתחביבים זה לא מקצוע? תשכחו מזה. לימודי ארץ ישראל מאפשרים לכם ללמוד את מה שאתם אוהבים, ולעסוק במה שאתם יודעים.

איך הלימודים יקדמו אותי מקצועית?

הכשרה במוקד תיירותי

האקדמית כנרת ממוקמת באזור תיירותי מובהק, וכך מתאפשר לסטודנטים להתחיל לעבוד במגוון גופי הנחלה, תיירות והדרכה כבר בתקופת הלימודים. תחומי ההתפתחות המקצועית כוללים בין השאר הוראה תיכונית; הוראת דרך והדרכת סיורים; ניהול ופיקוח בגופים 'ירוקים' (החברה להגנת הטבע, רשות הטבע והגנים, הקרן הקיימת, רשות העתיקות); פיתוח תכנים; ניהול והדרכה במוזיאונים וכך הלאה.

קורס מורי דרך – מקצוע מרתק ומבוקש

המכללה מציעה לסטודנטים ללימודי ארץ-ישראל לימודים מקבילים בקורס מורי דרך ארצי של משרד התיירות, המתקיימים בתוך המכללה ומתואמים עם תכנית הלימודים בלימודי ארץ-ישראל. הסטודנטים שיבחרו להתמחות בהוראת דרך במסגרת לימודי ארץ ישראל, יזכו למלגות עידוד מטעם המכללה!!! במסגרת הלימודים בקורס נחשפים הסטודנטים אל רוב אתרי התיירות והתרבות שבהם יוכלו להשתלב בעבודה לאחר סיום לימודיהם. ואכן, רבים מבוגרי המחלקה ללימודי ארץ-ישראל עובדים כמורי דרך ומדריכי ידיעת הארץ, אחרים מועסקים במפעלי תיירות אחרים כמדריכים ורבים מפתחים יוזמות תיירות המשלבות הדרכה והוראה של נושאי ידיעת הארץ.

המשך ללימודים מתקדמים

מבנה התכנית מותאם לדרישות הקבלה ללימודי התואר השני בלימודי ארץ-ישראל, במכללה עצמה או באוניברסיטאות השונות, ולעיסוק עתידי במחקר. כן מספקת התכנית בסיס ידע רחב לסטודנטים שיהיו מעוניינים להמשיך בלימודים (לאחר השלמות שוליות בלבד) לתארים מתקדמים בתחומים משיקים דוגמת גיאוגרפיה, היסטוריה וארכיאולוגיה.

מדוע כדאי ללמוד דווקא בכנרת?

מיקום מושלם

מתחם המחלקה ללימודי ארץ ישראל ממוקם בתחנת הרכבת העות'מאנית ההיסטורית בצמח, המשמשת גם כאתר תיירות והדרכה שחלק מהסטודנטים משתלבים בפעילות בו. כלל הקמפוס של האקדמית כנרת מצוי בקרבת רבים מהאתרים ההיסטוריים הפזורים בצפון המדינה, וסמוך למגוון מוזיאונים, אתרי מורשת ותיירות, כמו גם גופי מחקר והדרכה שונים, שחלק מהסטודנטים משתלבים בהם במהלך לימודיהם. המיקום הופך את הלימודים לפרקטיים במיוחד, ומאפשר לסטודנטים להכיר מגוון אפשרויות תעסוקה בהמשך הדרך.

PERSONAL ACADEMY

אנו באקדמית כנרת, יודעים להעריך את הבחירה והמחויבות ללימודים אקדמיים, ולכן פיתחנו את PERSONAL ACADEMY, סביבת לימודים אישית וחדשנית, שמוציאה ממך יותר, ומלווה אותך באופן אישי עד התואר.

מפגשים אישיים עם מרצים, בניית תכנית אישית בהתאמה ליכולות שלך ולשאיפות שלך, כתות לימוד קטנות, לימודים בקצב המותאם לך, קמפוס ירוק וחוויתי על גדות הכנרת.

סגל מקצועי איכותי

חברי הסגל המקצועי של המחלקה מצויים בשורה הראשונה של החוקרים בתחומיהם, מגיעים מהשטח, מקנים לסטודנטים ידע מקצועי המגיע מניסיון עשיר במחקר, בהוראה ובכתיבה, ומנחילים להם פרקטיקה רלוונטית וייחודית.

מה לומדים בתואר ראשון בלימודי ארץ ישראל?

מבחינת תכנים, מחולקת התכנית לשלוש חטיבות לימוד:

1. אדם ועבר
ההיסטוריה והארכיאולוגיה הקדומה של ארץ ישראל.

2. אדם ומדינה
ארץ ישראל ומדינת ישראל בעת החדשה: התיישבות, חברה, תרבות, בטחון ופוליטיקה.

3. אדם ונוף
טבעה ונופיה של ארץ ישראל: אקולוגיה, גיאוגרפיה, בוטניקה, זואולוגיה ועוד.

לצד הלימודים העיוניים, במהלך שנות הלימודים משתתפים הסטודנטים בכ-30 ימי סיור בכל הארץ, המהווים חלק בלתי נפרד מתכנית הלימודים, ומותאמים לתכני הקורסים השונים. עוד משתתפים הסטודנטים במהלך התואר לפחות בשני קמפוסים מחקריים המתקיימים בשטח, והמעוניינים בכך משתתפים אף בקורס חפירה ארכיאולוגית לימודית. בתום הלימודים מגישים הסטודנטים, כמקובל, שתי עבודות סמינריוניות מקיפות, בשתי חטיבות לימוד שונות.

מתעניינים/ות בלימודים באקדמית כנרת?

מלאו את פרטיכם/ן ויועץ לימודים יחזור אליכם בהקדם!

שבתאי שבתייב

המחלקה ללימודי א"י היא מעין עולם קסום משנה חיים. מכירים אנשים מיוחדים, חווים חוויות שאי אפשר לתארן במילים ולומדים להכיר את ארץ ישראל מזווית אחרת, היסטורית, רוחנית. אבל,…
רותם פרידמן

רותם פרידמן

רתם בת 28 החוויה הלימודית בכנרת הייתה מדהימה! כל פעם שדיברתי עם חברים על המרצים שלהם במקומות אחרים בארץ הופתעתי. המרצים שלנו היו תמיד עוזרים, זמינים, בגובה העיניים…
תמונה-נינה-רודה-1

נינה רודה

הגעתי למכללה מגרמניה במיוחד על מנת ללמוד במחלקה ללימודי ארץ ישראל. סיימתי תואר ראשון בשנת 2019. האווירה במחלקה הייתה מאוד פתוחה וכיפית, הרגשתי הרבה תמיכה גם מהסטודנטים וגם מהסגל האקדמי. אני…

סגל אקדמי

דילוג לתוכן