מתעניינים/ות בלימודים במכללה האקדמית כנרת?

  .B.A בלימודי ארץ ישראל

  תואר ראשון בלימודי ארץ ישראל באקדמית כנרת – כשההיסטוריה הופכת לעתיד

  אל מול נופי הכנרת, הגליל, הגלעד והגולן, בלב עמק הירדן, הירוק כל השנה: אין מקום הולם יותר ללמוד על נופה ההיסטורי, האנושי והטבעי של ארץ ישראל לתקופותיה ולאזוריה.
  במרחב זה, הסובב את המכללה, נוצרו ונתגלו במהלך הדורות עקבותיו של האדם הקדמון; שרידים מרשימים מתקופת המקרא ומן התקופה הרומית סביב הכנרת; אתרי קודש של בני כל הדתות, המספרים על לידתן וצמיחתן; שרידים מפוארים של העולם היהודי התוסס שהתקיים בגליל בימי הביניים; וכמובן גם אתרי ראשית ההתיישבות הציונית, ואלו המספרים את תולדותיה של המדינה מאז הקמתה: קליטה, בטחון, התיישבות, חקלאות ועוד. כל אלו – במרחק נגיעה ומבט מחלון הכיתה, ולצד אתרי טבע, נוף, מים וחיים, היוצרים יחד חוויית לימודים ייחודית, שאין דומה לה.

  מדוע עוד כדאי לבחור בתואר ראשון בלימודי ארץ ישראל?

  תואר ייחודי במחלקה ייחודית

  המוטו ארוך השנים של המחלקה – "עם הפנים לשטח" – מבטא היטב את ייחודה בנוף האקדמי הישראלי: לימודים עיוניים ברמה הגבוהה ביותר, המחוברים לשטח, שואבים ממנו תובנות חדשות, ומגוונים באמצעותו את חוויית הלמידה. כך הופכים הלימודים במחלקה לשילוב נדיר שבין הכרת הארץ, אוכלוסייתה ונופיה העכשוויים, לבין הרקע ההיסטורי, הגיאוגרפי והתרבותי שעליו נוצרו.

  תכנית לימודים עשירה ומעשית

  החיבור בין המחלקה לבין מגוון מוסדות מורשת, סביבה ומוזיאונים המצויים בסמיכות למכללה, מעשירה אף היא את תכנית הלימודים במחלקה, ומאפשרת ליהנות מהקניית ידע משמעותי גם באמצעות ביקורים לימודיים חוויות מרתקות הנערכות מחוץ לקמפוס.

  חיבור לארץ, למדינה ולאתגריה

  אם אתם חשים מחוברים לנופים ההיסטוריים והגיאוגרפיים שבהם אנו חיים, אם הסיפור של הארץ הזו הוא גם הסיפור שלכם,  אם אתם אוהבים לסייר, ללמוד ולחקור על ההיסטוריה העשירה של ארץ ישראל – ולהפיק מכך לא אחת תובנות הנוגעות לחיי היומיום ולעתידה של מדינת ישראל – זה התואר עבורכם.

  להפוך את האהבה למקצוע

  אמרו לכם שתחביבים זה לא מקצוע? תחשבו שוב. לימודי ארץ ישראל מאפשרים לכם ללמוד את מה שאתם אוהבים, וליהנות ממה שאתם עושים.

  איך הלימודים יקדמו אותי מקצועית?

  הכשרה במוקד תיירותי

  האקדמית כנרת ממוקמת באזור תיירותי מובהק, וכך מתאפשר לסטודנטים להתחיל לעבוד במגוון גופי הנחלה, תיירות והדרכה כבר בתקופת הלימודים. תחומי ההתפתחות המקצועית כוללים בין השאר הוראה תיכונית; הוראת דרך והדרכת סיורים; ניהול ופיקוח בגופי סביב וטבע (החברה להגנת הטבע, רשות הטבע והגנים, הקרן הקיימת, רשות העתיקות); פיתוח תכנים; ניהול והדרכה במוזיאונים ואתרי מורשת ועוד.

  קורס מורי דרך – מקצוע מרתק ומבוקש

  המכללה מציעה לסטודנטים ללימודי ארץ-ישראל לימודים מקבילים בקורס מורי דרך ארצי של משרד התיירות, המתקיימים בתוך המכללה ומתואמים עם תכנית הלימודים בלימודי ארץ-ישראל. הסטודנטים שיבחרו להתמחות בהוראת דרך במסגרת לימודי ארץ ישראל, יזכו למלגות עידוד משמעותית מטעם המכללה!!

  במסגרת הלימודים בקורס להוראת דרך, נחשפים הסטודנטים גם אל רוב אתרי התיירות והתרבות שבהם יוכלו להשתלב בעבודה לאחר סיום לימודיהם. ואכן, רבים מבוגרי המחלקה עובדים כמורי דרך וכמדריכי ידיעת הארץ, בעוד אחרים מועסקים במפעלי תיירות אחרים כמדריכים או כמפתחים של יוזמות תיירות המשלבות הדרכה והוראה של נושאי ידיעת הארץ.

  המשך ללימודים מתקדמים

  מבנה התכנית מותאם לדרישות הקבלה ללימודי התואר השני בלימודי ארץ-ישראל, במכללה עצמה או באוניברסיטאות השונות, ולעיסוק עתידי במחקר מתקדם. כן מספקת התכנית בסיס ידע רחב לסטודנטים שיהיו מעוניינים להמשיך בלימודים (לאחר השלמות שוליות בלבד) לתארים מתקדמים בתחומים משיקים דוגמת גיאוגרפיה, היסטוריה וארכיאולוגיה.

  מדוע כדאי ללמוד דווקא בכנרת?

  מיקום מושלם

  מתחם המחלקה ללימודי ארץ ישראל ממוקם בתחנת הרכבת העות'מאנית ההיסטורית בצמח, המשמשת גם כאתר תיירות והדרכה שחלק מהסטודנטים משתלבים בפעילות בו כמדריכים ומפתחי תוכן. הקמפוס של האקדמית כנרת מצוי בקרבת רבים מהאתרים ההיסטוריים הפזורים בצפון המדינה, וסמוך למגוון מוזיאונים, אתרי מורשת ותיירות, כמו גם גופי מחקר והדרכה שונים, שחלק מהסטודנטים משתלבים בהם כבר במהלך לימודיהם. המיקום הופך את הלימודים לפרקטיים במיוחד, ומאפשר לסטודנטים להכיר מגוון אפשרויות תעסוקה בהמשך הדרך.

  PERSONAL ACADEMY

  אנו באקדמית כנרת, יודעים להעריך את הבחירה והמחויבות ללימודים אקדמיים, ולכן פיתחנו את PERSONAL ACADEMY, סביבת לימודים אישית וחדשנית, שמוציאה ממך יותר, ומלווה אותך באופן אישי עד התואר: מפגשים אישיים עם מרצים, בניית תכנית אישית בהתאמה ליכולות שלך ולשאיפות שלך, כתות לימוד קטנות, לימודים בקצב המותאם לך, וכל זאת – בקמפוס ירוק וחוויתי על גדות הכנרת.

  סגל מקצועי איכותי

  חברי הסגל של המחלקה ללימודי ארץ ישראל מצויים בשורה הראשונה של החוקרים בתחומיהם, מגיעים מהשטח ומקנים לסטודנטים ידע מקצועי המבוסס על ניסיון עשיר במחקר, בהוראה ובכתיבה, תוך הנחלת פרקטיקה רלוונטית וייחודית.

  מה לומדים בתואר ראשון בלימודי ארץ ישראל?

  מבחינת תכנים, מחולקת התכנית לשלוש חטיבות לימוד:

  1. אדם ועבר
  ההיסטוריה והארכיאולוגיה הקדומה של ארץ ישראל.

  2. אדם ומדינה
  ארץ ישראל ומדינת ישראל בעת החדשה: התיישבות, חברה, תרבות, בטחון ופוליטיקה.

  3. אדם ונוף
  טבעה ונופיה של ארץ ישראל: אקולוגיה, גיאוגרפיה, בוטניקה, זואולוגיה ועוד.

  לצד הלימודים העיוניים, במהלך שנות הלימודים משתתפים הסטודנטים בכ-30 ימי סיור בכל הארץ, המהווים חלק בלתי נפרד מתכנית הלימודים, ומותאמים לתכני הקורסים השונים. עוד משתתפים הסטודנטים במהלך התואר לפחות בשני קמפוסים מחקריים המתקיימים בשטח, והמעוניינים בכך משתתפים אף בקורס חפירה ארכיאולוגית לימודית. בתום הלימודים מגישים הסטודנטים, כמקובל, שתי עבודות סמינריוניות מקיפות, בשתי חטיבות לימוד שונות.

  מתעניינים/ות בלימודים באקדמית כנרת?

  מלאו את פרטיכם/ן ויועץ לימודים יחזור אליכם בהקדם!

   שבתאי שבתייב

   המחלקה ללימודי א"י היא מעין עולם קסום משנה חיים. מכירים אנשים מיוחדים, חווים חוויות שאי אפשר לתארן במילים ולומדים להכיר את ארץ ישראל מזווית אחרת, היסטורית, רוחנית. אבל,…
   רותם פרידמן

   רותם פרידמן

   רתם בת 28 החוויה הלימודית בכנרת הייתה מדהימה! כל פעם שדיברתי עם חברים על המרצים שלהם במקומות אחרים בארץ הופתעתי. המרצים שלנו היו תמיד עוזרים, זמינים, בגובה העיניים…
   תמונה-נינה-רודה-1

   נינה רודה

   הגעתי למכללה מגרמניה במיוחד על מנת ללמוד במחלקה ללימודי ארץ ישראל. סיימתי תואר ראשון בשנת 2019. האווירה במחלקה הייתה מאוד פתוחה וכיפית, הרגשתי הרבה תמיכה גם מהסטודנטים וגם מהסגל האקדמי. אני…

   סגל אקדמי

   דילוג לתוכן