מתעניינים/ות בלימודים במכללה האקדמית כנרת?

  דבר הדיקנית

  פרופ' סיביל היילבורן

  פרופ' סיביל היילבורן

  הפקולטה למדעי החברה והרוח ממשיך ומתפתח לכיוונים חדשים, תוך שהוא משתלב בסביבות הלאומיות והבינלאומיות הדינאמיות והמשתנות.

  מחלקותיו השונות של הפקולטה עוסקות בשלל רבדים במדעי החברה, תוך הסתכלות מפרספקטיבות מגוונות והתייחסות לרמות ניתוח שונות. בתחום מדעי הרוח, המחלקה היחידה הינה המחלקה ללימודי ארץ ישראל.
  חזון הפקולטה מבטא את הרצון לחבר את הסטודנטים לעולם העבודה והקריירה, למיקום הגיאוגרפי (שכן הפקולטה ממוקמת על שפת ים כינרת) ולעתיד. על מנת להשתלב בעולם העבודה והקריירה אנחנו מעניקים לסטודנטים מיומנויות של המאה ה 21 דרך שיטות הוראה פורמליות מתאימות ופרקטיקות חדשניות לקידום היכולות האקדמיות והאישיות הנדרשות בשוק העבודה הדינמי והמשתנה של היום ושל המחר. סטודנטים נחשפים להתנסויות פרופסיונליות במרחבים הדיסציפלינאריים הרלוונטיים למחלקתם הספציפית עוד במהלך הלימודים ובכך מקבלים לצד לימודי התואר כלים להתמודד עם האתגרים המחכים להם לאחר סיום הלימודים.
  לאחרונה הגדרנו את קידום הבינלאומיות כיעד אסטרטגי נוסף של הפקולטה – המבטא את החיבור לעתיד. אנחנו מקדמים קשרים בינלאומיים הן באמצעות מסגרת תכנית ERASMUS לחילופי סטודנטים, השתתפות בתוכניות ERASMUS לבניית יכולות הוראה והערכה, והן באמצעות שיתופי פעולה מחקריים בינלאומיים שבהם מעורבים רבים מחברי הסגל האקדמי. כך הסטודנטים נחשפים בהזדמנויות שונות להכרות עם העולם הגלובאלי – הכרות הכרחית להצלחתם בהמשך הדרך.
  "מרכז החדשנות" שנוסד לפני שנתיים, ושמטרתו לקדם יזמות וחדשנות כלכלית וחברתית, מקנה מעטפת תומכת נוספת למשאבים שיש ברשות הפקולטה על מנת לחבר את הסטודנטים לעתיד ולמיקום בו-זמנית. המיקום הגיאוגרפי המדהים של המכללה – על שפת ים הכנרת – מאפשר למנף את הקשר עם הקהילות הרבות והמגוונות והרב-תרבותיות ליתרון ממשי: מיקרוקוסמוס של החברה הישראלית על כל חלקיו. המכללה האקדמית כנרת בכלל והפקולטה למדעי החברה והרוח בפרט נמצאים בקדמת הפרויקט מבית נשיא המדינה "תקווה ישראלית לאקדמיה". בחרנו לקחת חלק בעיצוב אחד המקומות בהם נפגשים כלל פלגי האוכלוסייה הישראלית המורכבת, המגוונת והעשירה.
  סגל הפקולטה משקיע בקידום מצוינות אקדמית לצד עידוד ההנגשה השוויונית להשכלה גבוהה. אנו משלבים הענקת ידע אקדמי ברמה גבוהה ומקדמים השקפה פתוחה וסובלנית לצד חשיבה יצירתית וביקורתית ומעודדים את הסטודנטים לשילוב במרחב האזרחי הקרוב אליהם תוך לקיחת אחריות במרחב הציבורי הישראלי הכללי.
  הפקולטה מציעה לסטודנטים מסלולי למידה ייחודיים וצוות מרצים מעולה המשלבים ידע אקדמי נרחב עם מעורבות וניסיון מחקרי ומעשי. אנו, כקהילה אקדמית, מבטיחים לסטודנטים בסיס אקדמי איתן למועמדות לתארים מתקדמים אצלנו ובאוניברסיטאות ובמכללות השונות, ואף לכניסה לשוק העבודה. כפי שניסיון העבר מראה, בוגרי בית ספרנו, אשר בידם כלים רבים ומגוונים להשתלבות אופטימלית במקומות הללו, מצליחים לעשות זאת בהצלחה רבה.

  בפקולטה שבע מחלקות לתואר ראשון:

  המחלקה לניהול תיירות ומלונאות היא הוותיקה במחלקות הפקולטה, המכשירה את דור העתיד של המנהלים ומקבלי ההחלטות בתחום התיירות והמלונאות בארץ ובעולם.
  המחלקה לתקשורת חושפת את הסטודנטים לעולמות הפרסום, העיתונות, הרדיו והניו מדיה.
  המחלקה ללימודי ארץ ישראל מפגישה את הלומדים בה עם ההיבטים האקדמיים של הנוף האנושי, ההיסטורי והגאוגרפי של ארץ ישראל.
  המחלקה למדעי התנהגות עוסקת בהיבטים האקדמיים והמעשיים של תחומי הפסיכולוגיה הסוציולוגיה והאנתרופולוגיה.
  המחלקה לחינוך וקהילה מציגה תכנית ייחודית אשר שואפת לשלב את בוגריה גם במערכות של החינוך הבלתי פורמאלי.
  במחלקה לניהול משאבי אנוש הסטודנטים ירכשו ידע והבנה בתחומי הניהול, הארגון והמשאב האנושי תוך למידה מעשית לאורך כל התואר.
  המחלקה ללימודים רב תחומיים ממנפת את האינטרדיסציפלינריות החשובה כל כך בעידן הגלובלי ומציגה לסטודנטים עולמות תוכן שונים ומגוונים, תוך הקפדה על רמה אקדמית גבוהה ואיכותית.

  שלוש תוכניות לתואר שני בפקולטה:

  התכנית לתואר M.A. בלימודי ארץ-ישראל
  באה להעמיק את הידיעות ולהפגיש את הסטודנטים עם החידושים המעודכנים ביותר במחקר של ארץ-ישראל לתקופותיה ולאזוריה, עם דגש על המרחב הצפוני של ארץ-ישראל.
  M.A. in Tourism and Hotel Management
  תוכנית M.A בניהול תיירות ומלונאות הינה תוכנית בינלאומית כששפת ההוראה היא אנגלית. התוכנית מקנה כלים ומיומנויות לניהול חברות תיירות גלובליות כגון רשתות בתי מלון בינלאומיות, חברות תיירות גלובליות וחברות תעופה. ענף התיירות והמלונאות מורכב ודינמי ולכן בנינו תכנית לתואר מתקדם הנלמד בשפה האנגלית, מתמקד בהיבטים הגלובליים בניהול תיירות ומלונאות, ומכינה את בוגריה להשתלב בתפקידי ניהול בכירים בענפים אלו בארץ ובעולם.
  התכנית לתואר M.A. בניתוח התנהגות
  ניתוח התנהגות הינו תחום דעת ייחודי במדעי ההתנהגות אשר בוחן את יחסי הגומלין שבין התנהגות האדם וסביבתו המשמעותית. תחום דעת זה מספק עקרונות, כלים והתערבויות מבוססות מחקר המסייעים בהבנה, מניעה וטיפול של בעיות התנהגות ומסייע בפיתוח ולמידה של התנהגויות אשר מאפשרות לפרט לממש את הפוטנציאל הגלום בו. בנוסף לכך, ניתוח התנהגות הינו מקצוע טיפולי וייחודי.

  בשם הצוות האקדמי והאדמיניסטרטיבי של הפקולטה למדעי החברה והרוח, אני מזמינה אתכם להצטרף לקהילה האקדמית שלנו ומאחלת לכם הצלחה!
  דיקנית הפקולטה למדעי החברה והרוח,
  פרופ' סיביל היילברון.

  מתעניינים/ות בלימודים באקדמית כנרת?

  מלאו את פרטיכם/ן ויועץ לימודים יחזור אליכם בהקדם!

   שבתאי שבתייב

   המחלקה ללימודי א"י היא מעין עולם קסום משנה חיים. מכירים אנשים מיוחדים, חווים חוויות שאי אפשר לתארן במילים ולומדים להכיר את ארץ ישראל מזווית אחרת, היסטורית, רוחנית. אבל,…
   רותם פרידמן

   רותם פרידמן

   רתם בת 28 החוויה הלימודית בכנרת הייתה מדהימה! כל פעם שדיברתי עם חברים על המרצים שלהם במקומות אחרים בארץ הופתעתי. המרצים שלנו היו תמיד עוזרים, זמינים, בגובה העיניים…
   תמונה-נינה-רודה-1

   נינה רודה

   הגעתי למכללה מגרמניה במיוחד על מנת ללמוד במחלקה ללימודי ארץ ישראל. סיימתי תואר ראשון בשנת 2019. האווירה במחלקה הייתה מאוד פתוחה וכיפית, הרגשתי הרבה תמיכה גם מהסטודנטים וגם מהסגל האקדמי. אני…

   סגל אקדמי