מתעניינים/ות בלימודים במכללה האקדמית כנרת?

  .B.Sc בהנדסת אנרגיה-גז ונפט

  הנדסת אנרגיית גז ונפט – לחשוב ירוק למען עתיד כולנו

  הגז הטבעי הינו אחד ממקורות האנרגיה החשובים ביותר. בין שימושיו ניתן למצוא ייצור חשמל באופן שהינו ירוק משמעותית בהשוואה לדלקים אחרים, חימום בתים, ותדלוק כלי רכב שהוסבו לשימוש בגז. הפריצה של הגז הטבעי לישראל החלה בשנת 2000 עם גילוי שדה הגז מרי B מול חופי אשקלון. מאז הוקמה מערכת קליטה והולכה של גז טבעי, אשר רק הולכת ומתרחבת עם הגילויים של שדות גז נוספים, בעיקר השדות תמר ולוויתן. עכשיו זה הזמן שלכם להצטרף לאחד התחומים הכי חמים ומבוקשים בתעשייה.

  מדוע כדאי לבחור בתואר הנדסת אנרגיית גז ונפט?

  ביקוש שיא למהנדסי אנרגיה

  ההתפתחויות בתחום הגז הטבעי הובילו להשקעות מאסיביות בתשתיות ולביקוש חסר תקדים למהנדסים המתמחים בתכנון, הקמה והפעלה של מערכות הטיפול בגז, הפקה ממאגרי גז גיאולוגיים, תכנון, פיתוח, בקרה ותחזוקה של מערכות אנרגיה, ותכנון פיתוח ותחזוקה של רשתות הולכה, אגירה ואחסון גז, בעיקר בכל הנוגע למשק הישראלי. כל זאת לצד יכולת לפעול תוך הבנת המגבלות הרגולטוריות, לרבות אלה הנובעות מיחסי הגומלין בין אנרגיה לסביבה ובין אנרגיית גז ונפט לבין מקורות אנרגיה מתחדשים (כגון אנרגיה סולרית, אנרגיית רוח והפקת דלקים מצמחים – ביו-מסה).

  קריירה מובטחת ומיידית

  התואר מבוקש ומאפשר השתלבות מהירה בעבודה בתעשיות האנרגיה, כולל בתחום האנרגיות המתחדשות והתעשייה הפטרו-כימית, שהינם תחומים מבוקשים במיוחד עם התפתחות המודעות הסביבתית ומשבר ההתחממות הגלובלית שאנו מצויים בפתחו.

  חדשנות ועניין

  העבודה הינה בתחום חדשני, אקטואלי ומרתק, המציע אתגרים מקצועיים בפיתוח מגוון שימושים ויישומים בתעשיית הגז, אשר עשויים לשמש מקפצה כלכלית וסביבתית בישראל ובעולם.

  איך הלימודים יקדמו אותי מקצועית?

  תשתית מרחיבה אופקים

  תכנית הלימודים מתוכננת להקנות לסטודנט/ית תשתית מדעית-הנדסית רחבה ועשירה במגוון נושאים הקשורים לתחום הנדסת אנרגיית גז ונפט, שמעניקה להם תמונה רחבה של התחום החשוב ומכינה אותם לתפקידי ההנדסה הרלוונטיים בעולם האמיתי.

  הקניית יכולות מחקר עצמאית

  דגש מושם על הקניית ופיתוח הרגלי לימוד עצמאיים, תוך איתור ושימוש במקורות מידע, על מנת לאפשר המשך התפתחות, לימוד וקידום לאחר סיום הלימודים ובמהלך שנות העבודה.

  מדוע כדאי ללמוד דווקא בכנרת?

  PERSONAL ACADEMY

  אנו באקדמית כנרת, יודעים להעריך את הבחירה והמחויבות ללימודים אקדמיים, ולכן פיתחנו את PERSONAL ACADEMY, סביבת לימודים אישית וחדשנית, שמוציאה ממך יותר, ומלווה אותך באופן אישי עד התואר.

  מפגשים אישיים עם מרצים, בניית תכנית אישית בהתאמה ליכולות שלך ולשאיפות שלך, כתות לימוד קטנות, לימודים בקצב המותאם לך, קמפוס ירוק וחוויתי על גדות הכנרת.

  מה לומדים בהנדסת אנרגיית גז ונפט?

  קורסי יסוד

  כוללים בעיקר מתמטיקה, פיסיקה, כימיה ומדעי המחשב, המקנים תשתית ידע רחבה ומעמיקה. חלק זה מהווה תשתית חשובה לכל הכשרה הנדסית, עם התאמות לפי הדרישות הספציפיות של כל מקצוע.

  קורסי הנדסה בסיסיים

  כגון מבוא לאנרגיה, מבוא להנדסת חומרים, מכניקת הזורמים, מכניקת המוצקים, מעבר חום ומסה ומבוא לבקרה – המקנים ידע בסיסי רחב בדיסציפלינות השונות המהוות את הבסיס ומשיקות להנדסת אנרגית גז ונפט, ומטרתן להכשיר את הסטודנט לפעילות בכל ענף מקצועי הקשור בתעשייה זו.

  קורסי התמחות

  כגון דלקים ותכונותיהם, מתקני כוח וחום, תהליכי הפרדה, נפט גולמי ומוצריו, ביו-דלקים, אנרגיות מתחדשות, קדיחת בארות גז ונפט ואיכות הסביבה – הכוללים נושאים העומדים במרכז עיסוקיו של מהנדס בתעשיות אנרגיית גז ונפט ובתעשיות האנרגיות המתחדשות.

  קורסי הרחבה

  כגון סטטיסטיקה ואמינות, גיאולוגיה, אנרגיה וסביבה, כלכלה למהנדסים, כלכלת אנרגיה, תחיקה, איכות ואמינות בהנדסת אנרגיה, ולימודים כלליים.

  מעבדות הוראה

  במהלך ארבע שנות הלימוד יקבלו הסטודנטים טעימות מפרקטיקות מחקר אנרגיית גז ונפט ויבצעו ניסויים בשש מעבדות: כימיה כללית, כימיה אורגנית, פיסיקה, הידרודינמיקה וגז, דינמיקה וסימולציה תהליכית, ותהליכי הפרדה.

  פרויקט מעשי מסכם

  מבוצע בשנת הלימודים האחרונה בהנחיית אנשי מקצוע מהתעשייה בו מיישם הסטודנט את הידע שצבר במהלך הלימודים לפתרון בעיה הנדסית משמעותית.

  סיורים בתעשייה

  במהלך כל אחת מארבע שנות הלימודים, מתקיים סיור סטודנטים מודרך על ידי מומחים באחת התעשיות המאפיינות את תחומי הלימוד במחלקה. הסיורים נועדו להציג בפני הסטודנטים פעילויות הנדסיות בתחומים המגוונים של משק האנרגיה בדגש על תעשיית הגז המתפתחת.

  מתעניינים/ות בלימודים באקדמית כנרת?

  מלאו את פרטיכם/ן ויועץ לימודים יחזור אליכם בהקדם!

   סגל אקדמי

   דילוג לתוכן