4.11.2010- סיור מחלקתי לחמת גדר, כפר חרוב וסוסיתא

לקביעת פגישת ייעוץ
מלא/י פרטיך
שם:
שם משפחה:
דוא''ל:  
טלפון:
מתעניין בתחום:
select
אני מאשר/ת קבלת תכנים ופרסומים מהמכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן
הזן טלפון ונחזור אליך מיד
 
1800-20-90-20

4.11.2010- סיור מחלקתי לחמת גדר, כפר חרוב וסוסיתא

המחלקה ללימודי ארץ ישראל במכללה האקדמית כנרת עם הפנים אל השטח

החזון למחלקה החדשה ללימודי ארץ ישראל, לתואר ראשון, במכללת כנרת, נבנה עם הפנים אל השטח. בשבוע שעבר יצאו הסטודנטים וסגל המרצים ליום סיור מחלקתי באתרים השונים באזור סובב כנרת ורמת הגולן.

הסיור התחיל באתר ההיסטורי הקרוב ביותר למכללת כנרת, תחנת "צמח" של רכבת העמק.

ד"ר גיורא גודמן, היסטוריון ומרצה במחלקה, העביר סקירה מקיפה על רכבת העמק בפרט ועל היסטוריית הרכבות בא"י בכלל. משם לכיוון דרום רמת הגולן דרך תצפית על הירמוך, על גשר הרכבת הארוך שפוצץ בליל הגשרים והמשך סקירה על תוואי הרכבת הבעייתי בתוך ערוץ הירמוך.

ד"ר חיים בן דוד המשיך בסקירה על העיר "גדר" שהיא העיר הרומית הקרובה ביותר ( בקו אווירי) למכללת כנרת. משם בדרך המתפתלת העולה אל דרום רמת הגולן לתצפית על הכנרת מ"מצפה השלום". את הסיור בעתיקות סוסיתא הובילו הארכיאולוג ומרצה במחלקה, ד"ר מרדכי אביעם וההיסטוריון חוקר הנצרות ומרצה במחלקה, ד"ר יעקב אשכנזי שעוסקים עתה במחקר משותף אודות נזירים בגליל המערבי. הסיור הסתיים בדיון מרתק בניווטה של ד"ר דלית גסול, מרצה במחלקה ללימודי תיירות ומלונאות שהרחיבה בנושאי תיירות וסוגיות סביבתיות על הכנרת, תפקידה ועתידה.

את הסיור קינחה המחלקה בחוף הכנרת של דגניה עם ארוחת ערב מושקעת שהכינו הסטודנטים  משנה ב' ו – ג'. צחי הררי, סטודנט שנה ב' ומי שהקים לפני מס' שנים אתר אינטרנט ייחודי ופעיל למחלקה ללימודי ארץ ישראל, ציין: "זה תמיד עושה טוב לראות חבורה מובחרת כזאת של אנשים איכותיים שאהבת הארץ והאדם בוערת בהם". http://www.lomdim.org.il/958.html

ד"ר בן דוד, ראש המחלקה ללימוד ארץ ישראל מסביר: "החזון למחלקה החדשה נבנה עם הפנים אל השטח, אל הגליל והגולן, הכוללים אתרי תיירות רבים, בתי כנסת עתיקים, מורשת התיישבות חדשה בדגניה ועוד. אנו מתכוונים לנצל את המיקום הגיאוגרפי של מכללת כנרת לצורך שיעורי שדה וכן ימי קמפוסים בהם אנו חוקרים מקומות שונים בארץ כגון: ירושלים, דרכים עתיקות בנגב וכדומה. פרויקט הסיום של הסטודנטים יהווה מחקר עמוק ויסודי אודות אזור אחד בארץ לפי בחירתם, כאשר הרעיון המרכזי בלימודים הוא להקנות לסטודנטים כלים לחקר ידיעת הארץ. אותם סטודנטים, בהמשך דרכם, יהיו החוקרים, המרצים והמדריכים שיעזרו לנו לחשוף את העבר, להבין אותו ולשמר אותו".  לתמונות נוספות לחצו כאן