תוכנית הלימודים

.B.A בלימודי ארץ ישראל

לקביעת פגישת ייעוץ
מלא/י פרטיך
שם:
שם משפחה:
דוא''ל:  
טלפון:
מתעניין בתחום:
select
אני מאשר/ת קבלת תכנים ופרסומים מהמכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן
הזן טלפון ונחזור אליך מיד
 
1800-20-90-20

תוכנית הלימודים

ראש המחלקה: פרופ' חיים בן-דוד

ראש התוכנית: ד"ר יעקב אשכנזי
רכזת המחלקה: לילי קדם

תוכנית הלימודים החדשה בלימודי ארץ-ישראל במכללה האקדמית כנרת נועדה להפגיש את הלומדים בה עם נופה האנושי והפיזי של הארץ, ובמיוחד עם זה שבמרחב הצפוני של ארץ ישראל. הלימודים מתקיימים בשיעורי מבוא בכיתות, בסיורים לימודיים, בקמפוסים מחקריים באזורים שונים של הארץ, בחפירות ובסקרים ארכיאולוגים ובביקורים בארכיונים ומוזיאונים. לצד הלימודים לתואר, מתקיים במכללה קורס מורי דרך של משרד התיירות המשולב בתכנית האקדמית. סטודנטים הלומדים בשתי המסגרות במקביל, יקבלו נקודות זיכוי אקדמיות ותמיכה באמצעות מלגות ייחודיות.

מבנה התוכנית מותאם לדרישות הקבלה ללימודי התואר השני בלימודי ארץ-ישראל באוניברסיטאות. כמו כן מספקת התוכנית בסיס ידע רחב לסטודנטים שיהיו מעוניינים להמשיך בלימודים לתארים מתקדמים בתחומים משיקים כמו גיאוגרפיה, תולדות ישראל וארכיאולוגיה.

*הענקת התואר מותנית באישור המועצה להשכלה גבוהה

מבנה תוכנית הלימודים

התוכנית בנויה מ-120 נ"ז, שהן 60 שעות שבועיות סמסטריאליות, המתפרשות על פני 6 סמסטרים (כ-20 נ"ז לסמסטר). ובסה"כ 3 שנים (לא כולל לימודי אנגלית).

תוכנית הלימודים במחלקה ללימודי א"י מתחלקת לשלוש חטיבות לימוד: אדם ועבר (היסטוריה וארכיאולוגיה של ארץ ישראל), אדם ונוף (טבעה ונופיה של ארץ ישראל) ואדם ומדינה (חברה, תרבות ומדינה בארץ-ישראל בעת החדשה). התוכנית מתחלקת למבואות חובה (שנה א'), קורסים רגיונאליים, קמפוסי מחקר, סמינריונים ושיעורי בחירה.

בשנה א' ילמדו הסטודנטים קורסי חובה ולימודי עזר בלבד.

החל משנה ב' יבחרו הסטודנטים בשתי חטיבות התמחות מתוך השלוש. בכל אחת משתי החטיבות ילמדו הסטודנטים בשנים ב' ו-ג' קורסי בחירה בהיקף של 22 נ"ז, ובחטיבה השלישית ילמדו קורסי בחירה בהיקף של 14 נ"ז.

בנוסף ילמדו הסטודנטים 3 קורסים רגיונאליים, ישתתפו בשני קמפוסים מחקריים (אחד בכל חטיבת התמחות) ובשני סמינריונים (אחד בכל חטיבות התמחות). הסמינריונים יילמדו בשנה ג'.

כמו כן, הסטודנטים יחויבו במכסה של 30 ימי סיור. קורס הבחירה "חפירה לימודית" שקול ל-7 ימי סיור.