משה כחלון במכללה האקדמית כנרת: "אני ליכודניק של פעם, כמו בגין. נשמור על בטחון המדינה - כל מקום שאינטרס של ישראל יהיה בו, שם אנחנו נהיה"

מועדון העיתונות מארח את משה כחלון
לקביעת פגישת ייעוץ
מלא/י פרטיך
שם:
שם משפחה:
דוא''ל:  
טלפון:
מתעניין בתחום:
select
אני מאשר/ת קבלת תכנים ופרסומים מהמכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן
הזן טלפון ונחזור אליך מיד
 
1800-20-90-20

משה כחלון במכללה האקדמית כנרת: "אני ליכודניק של פעם, כמו בגין. נשמור על בטחון המדינה - כל מקום שאינטרס של ישראל יהיה בו, שם אנחנו נהיה"

"מדינת ישראל היא מדינה חזקה ועשירה", אמר כחלון בהרצאתו. "התל"ג הוכפל בשלושים שנה האחרונות פי חמש, אבל בפועל אנחנו מקבלים פחות. זה אומר שמישהו פה עושה משהו לא נכון", הוסיף. כחלון התייחס ארוכות לנושא קבוצות הכוח בישראל, אצלן מרוכזים הכספים והשליטה, על חשבון האזרח הפשוט. "האשראי מחולק בצורה לא הוגנת, לא ערכית ולא מוסרית", אמר כחלון. "העסקים הקטנים מקופחים בצורה יוצאת דופן. כמה שהאדם יותר חלש, כך הוא משלם יותר", הוסיף. כחלון הדגיש כי אי הצדק, אינו גזירת גורל, ואמר: "עוולה כלכלית היא עוולה חברתית. עוולה סביבתית היא עוולה חברתית. לכל הבעיות הללו יש פתרונות ידועים, יש תכניות מגירה כמעט לכל בעיה. צריך מנהיגות, אומץ לב וערכים. כל מנהיג שיודע מהם ערכיו ויכולותיו – יכול לעשות את זה".
לגבי משבר הדיור, אמר כחלון כי "הוא משבר של 10-15 השנים אחרונות. כולם יודעים מה הבעיה, כולם יודעים מה הפתרון, אבל אף אחד לא נוגע בו. ישנם 3 מונופולים ברורים. 94% מהקרקעות משווק מנהל מקרקעי ישראל, והיום שום דבר לא זז שם. המנהל מעלה את המחירים בעזרת שיטת המכרזים כאשר זוכה מי שמרבה במחיר. כך, מדינת ישראל העלתה את מחיר הקרקע ב 80% בחצי שנה".
בנוגע לעמדותיו המדיניות ולסוגיית הגבולות, אמר כחלון: "אני מרכז ימין מתון. ליכודניק עם תפיסות של ליכודניק, כמו שהיו פעם של בגין. אנחנו צריכים לשמור על ביטחונה של מדינת ישראל. כל מקום שאינטרס של מדינת ישראל יהיה בו, שם אנחנו נהיה".