ברלין זה לא רק מילקי: העיתונאי והסופר אלדד בק ישתתף באירוע של המחלקה לתקשורת במכללה האקדמית כנרת

לקביעת פגישת ייעוץ
מלא/י פרטיך
שם:
שם משפחה:
דוא''ל:  
טלפון:
מתעניין בתחום:
select
אני מאשר/ת קבלת תכנים ופרסומים מהמכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן
הזן טלפון ונחזור אליך מיד
 
1800-20-90-20

ברלין זה לא רק מילקי: העיתונאי והסופר אלדד בק ישתתף באירוע של המחלקה לתקשורת במכללה האקדמית כנרת


עיתונאי ידיעות אחרונות הוותיק שגר בברלין ב-12 השנים האחרונות, יתארח במועדון העיתונות MediaIL של המחלקה לתקשורת במכללה האקדמית כנרת, כדי לתרום לסטודנטים מניסיונו המקצועי ככתב בענייני חוץ, לאורך השנים בכלי תקשורת מרכזיים בישראל. המפגש ייערך ביום רביעי, ה-24.12.2014, בשעה 12:00, בבית אחי (אולם 822) שבמכללה האקדמית כנרת.


בשנה האחרונה, יצא ספרו השני והמדובר של בק "גרמניה, אחרת", שמתאר את גרמניה הנתפסת כבעלת ברית גדולה של ישראל מזווית אחרת, ומערער בו על האוטופיה שנבנתה אצל ישראלים על גרמניה של ימינו. כפי שהרבה להתבטא לאחרונה, בק מבקר את מחאת המילקי שעלתה לכותרות השנה, שכן לטענתו לא ניתן לצמצם את היסטוריית היחסים של גרמניה עם ישראל למחירי המילקי. הספר מסכם את תחושותיו ותובנותיו של בק, שגר כיום בברלין ומשמש מאז 2002 ככתב "ידיעות אחרונות" בגרמניה ומרכז אירופה. לטענתו, החיים בגרמניה המודרנית אינם קלים כמו שגורמים בארץ ניסו לצייר אותם. בק התחיל את דרכו העיתונאית ככתב לענייני המזרח התיכון בגלי צה"ל. בהמשך, עבד בק בעיתון "חדשות", כעורך חדשות החוץ ב"הארץ" וכנציגם של כלי תקשורת שונים באירופה.
הרצאתו של בק תינתן במסגרת מועדון העיתונות של המחלקה לתקשורת במכללה האקדמית כנרת, MediaIL. הסדרה כוללת מפגשים עם דמויות בולטות מעולם העיתונות והתקשורת, שעוסקים בנושאי תקשורת וחברה, עבור תלמידי ומרצי המכללה והציבור הרחב. במפגשים קודמים במסגרת מועדון MediaIL, הגיעו דמויות בולטות מעולם התקשורת כגון משה כחלון, נחום ברנע, עודד בן עמי, ח"כ ד"ר נחמן שי, אמיר אורן, רון בן ישי ועוד.
ד"ר לאה מנדלזיס, ראשת המחלקה לתקשורת במכללה האקדמית כנרת: "השיח סביב ירידה של הצעירים מהארץ והתפיסה של ברלין בפרט ואירופה ככלל כ"ארץ ההזדמנויות הבלתי מוגבלות" החדשה הגיע בחודשים האחרונים לשיאים חדשים. נדמה שככל שהחיים בישראל הופכים מאתגרים יותר כלכלית, חברתית וביטחונית כאחד, דיון זה מקבל משנה תוקף ומתגבר. הגעתו של אלדד בק למועדון העיתונות של המחלקה לתקשורת הוא הזדמנות חשובה ומסקרנת לקבל פרספקטיבה, חברתית ועיתונאית כאחד, על "מחאת המילקי" ועל הישראלים שבחרו לחיות במקום אחר."