אהבה ללא תנאים

לקביעת פגישת ייעוץ
מלא/י פרטיך
שם:
שם משפחה:
דוא''ל:  
טלפון:
מתעניין בתחום:
select
אני מאשר/ת קבלת תכנים ופרסומים מהמכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן
הזן טלפון ונחזור אליך מיד
 
1800-20-90-20

אהבה ללא תנאים

לפעמים נדמה כי הקולנוע הפך להיות תלוש לגמרי מן המציאות ומנותק מהחברה, הפקות "שמנות" שעוסקות בפלישת חייזרים וסיפור אהבה בין ערפדים, כנראה שנושאים חברתיים לא נתפסים סקסיים מספיק בשביל למשוך אלפים לקופות. במאי אחד שראוי להכרה על התמקדותו בקולנוע בעל נטייה חברתית הוא דורון ערן, בין סרטיו "תסתכל לי בעיניים" בו הוא עוסק בסדנאות סודיות בהם משתתפים נהגים שדרסו למוות וקרובי ההרוגים. סרט נוסף "צעירים לנצח" המבוסס על סיפור אמיתי המתעד תאונת דרכים קטלנית, חיילים בחופשה שצילמו עצמם במסרטת וידאו רגעים ספורים לפני שהתנגשו במשאית בכביש הערבה.
ב-2011 דורון יחד עם התסריטאית בילי בן משה, הלכו צעד קדימה והיו לחלוצים בקולנוע הישראלי, ויצרו את הסרט "נמס בשם" הסרט העלילתי הראשון בתולדות הקולנוע הישראלי העוסק בהתמודדות הורים עם ילדה טרנסג'נדרית.
המחלקה לתקשורת במכללה האקדמית בעמק הירדן עוסקת בלימודים בראייה חברתית ויצרה מפגש עם איש הקולנוע דורון ערן בו הוקרן הסרט. ערן מספר כי גם בו היה נגיעה מהחיים האמיתיים והסרט למעשה מבוסס על שכנים שלו, ההשראה נבעה מערב אחד בו צפה בחדשות וסוקר אירוע הרצח האכזרי ב"ברנוער" הכתבת הסתובבה בבית החולים בו שכבו פצועי האירוע וביותר ממיטה אחת שכב פצוע לבדו ללא תמיכת הוריו. שנשאל למה הוא סיפר כי כל עוד התקשורת פה ההורים לא יגיעו הם מתביישים שכך עלולים להבין שהבן או הבת גאים. על הליהוק היוצא דופן של חן יאני לתפקיד הראשי הוא מספר כי הוא ראה למעלה מ 120 שחקנים, "החיפוש היה אחר גבר וראיתי בוגרי בית ספר למשחק רבים ולא מצאתי מישהו שיכול לשכנע במהלך כל הסרט שהוא אישה, אחרי 3 ימים פגשתי שחקן שהוא למעשה דוגמן שסיים בית ספר למשחק, פגשתי אותו וחשבתי שהוא גבר יפייפה האודישן עבר טוב ורק בסיומו חן סיפרה לי שהיא למעשה אישה. הייתי מופתע ורציתי להעמיד את זה לניסיון בחוץ, וכך במהלך שבוע שלם חרשנו את הברים בת"א כשהיא תחת חזות של גבר, וכל ערב היא הצליחה לשכנע בחורה לחזור אתה הביתה. ברגע הזה הבנתי שהיא השחקנית שלי" . עוד מספר דורן על התגובות של הקהילה על הסרט הראשון שעוסק בסוגייה זו, "הסרט פתח את הפסטיבל הגאה בת"א והייתה הצלחה מסחררת, אבל האירוע הכי מרגש היה שבסיום ההקרנה כשיצאנו אני ובילי והלכנו ברגל, תפסה אותי מישהי מאחורה וחיבקה אותי, נבהלתי ושהסתובבתי היא הסבירה לי שהיא אימא של הבחור שנרצח בבר נוער, ואמרה לי תודה, זה היה שווה את הכול כי הסרט באמת מיועד להורים ולמשפחות של ילדים טרנסג'נדרים"
הסרט קטף פרסים רבים ביניהם; פרס אהוב הקהל בפסטיבל הסרטים היהודי של בוסטון, פרס הסרט הטוב בפסטיבל הסרטים הישראלי. אך מעל לכל הפרסים לסרט חשיבות חברתית עצומה, מסרו ישיר ואינו מתיימר להיעטף בגינונים קולנועיים מוגזמים, משקף את המציאות כפי שהיא ולא מתבייש "לדבר ברור".
מומלץ בחום, צפייה מהנה !