הכישורים לחיים האמיתיים

לקביעת פגישת ייעוץ
מלא/י פרטיך
שם:
שם משפחה:
דוא''ל:  
טלפון:
מתעניין בתחום:
select
אני מאשר/ת קבלת תכנים ופרסומים מהמכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן
הזן טלפון ונחזור אליך מיד
 
1800-20-90-20

הכישורים לחיים האמיתיים


מכללת כישורי חיים הנמצאת בקיבוץ אשדות יעקב מאוחד, משמשת מסגרת ומענה לאותם ילדים בעלי צרכים מיוחדים מעל גיל 21 שחוק חינוך חובה כבר לא חל עליהם. מתוך כך יזמו יעקב וירדנה אמסלם, הורים לערן , הלוקה בפיגור שכלי, את הקמת המכללה לכישורי חיים הראשונה בסוגה בארץ, אי לכך שלא מצאו מסגרת מתאימה לבנם, בכדי להקנות לו השכלה ומקצוע. עבור סטודנטים נוספים חלופה זו מהווה גורם המתווך בין סיום הלימודים, ליציאה לחיים האמיתיים. הסטודנטים לומדים קורסים רבים אותם מעביר סגל של מתנדבים, ביניהם ידיעת הארץ, כלכלת בית ורפואה אלטרנטיבית. כמו כן, הם משתתפים בפרויקטים באנגלית ובחשבון, עובדים בקונדיטוריה ועוד.

בכניסה לקמפוס המכללה האקדמית כנרת, הוקם דוכן הרשמה, בו סטודנטים מילאו את פרטיהם האישיים, קיבלו מידע אודות המכללה ונכנסו להגרלה על ארוחה זוגית במסעדת "מרינדו". עשרות סטודנטים נרשמו. כמו כן, הוקם דוכן עוגות וקפה, מעשה ידיהם של הסטודנטים מכנרת, ברקע הושמעה מוסיקה להשלמת האווירה ומופע סטנד אפ ביוזמת אגודת הסטודנטים. לסיום ההפנינג המוצלח, נערך סיור בספרייה היפיפייה של המכללה ובאולפני רדיו "קול הכנרת".

"המפגש שנועד לקרב את הסטודנטים בעלי הצרכים המיוחדים להכרת העולם האקדמי, נתן לסטודנטים במגמת פרסום שיווק ודוברות אפשרות מעשית לתרגל את החומר התיאורטי שלמדו תוך שימת דגש על ההיבט החברתי של הפרויקט", מציין יובל פלג.

ירדנה אמסלם, היוזמת והמקימה של המכללה לכישורי חיים ציינה כי: "המכללה לכישורי חיים משמשת כגורם מתווך בין סיום הלימודים, ליציאה ל"חיים האמיתיים". למדינה היה מאוד קל להעביר אותם לתעסוקה נתמכת, אבל מחקרים רבים מוכיחים, שהרבה אנשים בעלי צרכים מיוחדים חשים בודדים בעקבות המעבר, ונפגעים ממנו".

לפרטים נוספים: שרון סחר, דוברות ויח"צ, המכללה האקדמית כנרת, 054-6769356