הנדסת מים - תואר ראשון בהנדסה

לימודי הנדסת מים לתואר .B.Sc בהנדסת תעשיות מים

לקביעת פגישת ייעוץ
מלא/י פרטיך
שם:
שם משפחה:
דוא''ל:  
טלפון:
מתעניין בתחום:
select
אני מאשר/ת קבלת תכנים ופרסומים מהמכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן
הזן טלפון ונחזור אליך מיד
 
1800-20-90-20

הנדסת מים - תואר ראשון בהנדסה

לימודי הנדסת מים
המחסור במים הינו כבר מזמן בעיה כלל עולמית, אשר עשויה להחריף עם התרבות האוכלוסייה ועלייה בצריכת המים, עם העלייה ברמת החיים מחד ועם השינויים באקלים העולמי מאידך. 

ישראל היא מדינה שבה בעיית המחסור במים ידועה מזה שנים, אך יש בה תרבות של התפתחות, יזמות ויצירה. במשך שנים התפתחה במדינתנו תעשיית המים העוסקת בייצור של מגוון מוצרים לשימוש בתחומים הרבים של סקטור המים, ביניהם: הולכה, השקיה, בקרה, טיפול באיכות המים, טיפול בשפכים, מיחזור מים, התפלת מים ועוד.
תוכנית לימודי הנדסת מים של מכללת כנרת מותאמת לצרכים הנוכחיים והעתידיים של תעשיית המים הישראלית, החותרת להרחיב את פעילותה בחו"ל תוך הבנת הצרכים השונים במדינות המפותחות והמתפתחות, ואשר עושה שימוש בניסיון שנצבר בישראל כמנוף לחדירה לשווקים העולמיים.מבנה תוכנית לימודי הנדסת מים


1. קורסי יסוד - בעיקר מתמטיקה ופיסיקה, המעניקים תשתית ידע יציבה וקבועה. חלק זה הוא נכס חשוב המהווה בסיס לכל הכשרה הנדסית בכלל ומהנדס מים בפרט, עם התאמות לפי הדרישות הספציפיות של כל מקצוע.

2. קורסי הנדסה בסיסיים - המקנים ידע בסיסי רחב בדיסציפלינות השונות, שמהוות את הבסיס ו/או שמשיקות להנדסת המים. קורסים אלו מכינים את הסטודנט לפעילות בכל ענף מקצועי הקשור בתעשיית המים.

3. קורסי התמחות - הכוללים נושאים שעומדים ושעשויים לעמוד במרכז עיסוקו של מהנדס מים בתעשיות המים, כגון: מערכות הולכת מים ושפכים, הנדסת השקיה וניקוז, טיפול במים ושפכים, תהליכים ממברנליים לשיפור מי קולחין והתפלה, מכשור ובקרה של מערכות מים ושפכים.

4. פרויקט מעשי מסכם - בו מיישם הסטודנט את הידע שצבר במהלך הלימודים לפתרון בעיה הנדסית משמעותית.
מהנדס מים - כיווני התפתחות וקידום מקצועי בתחום הנדסת מים

תוכנית הלימודים במחלקה ללימודי הנדסת מים נותנת למהנדסים, בוגרי הנדסת תעשיות מים, אפשרות להשתלב בתעשיית המים המקומית בתפקידים של מהנדסי מפעל העוסקים, בין השאר, בתהליכי פיתוח ואינטגרציה של מוצרים הקשורים בהנדסת מים, יישום ושיווק של מוצרי התעשייה השונים בארץ ובעולם. כן מעניקה התוכנית ללימודי הנדסת מים אפשרות שילוב בסקטור המים הישראלי במגוון רחב של תפקידים, כמו: מהנדס מים בתאגידי המים, מהנדסי תפעול של מתקני טיפול במים ושפכים ובמתקני התפלה וכן בתחומי הייזום, התכנון והתפעול של פרויקטים בתחום הנדסת מים.

המחלקה להנדסת תעשיות מים מוכרת לצורך רישום בפנקס המהנדסים.