הנדסת תוכנה - לימודי הנדסת תוכנה לתואר ראשון

לימודי הנדסת תוכנה לתואר.B.Sc בהנדסת תוכנה

לקביעת פגישת ייעוץ
מלא/י פרטיך
שם:
שם משפחה:
דוא''ל:  
טלפון:
מתעניין בתחום:
select
אני מאשר/ת קבלת תכנים ופרסומים מהמכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן
הזן טלפון ונחזור אליך מיד
 
1800-20-90-20

הנדסת תוכנה - לימודי הנדסת תוכנה לתואר ראשון

התעשייה עתירת התוכנה בישראל גדלה בהתמדה, ויחד איתה גדל והולך הצורך במהנדסי תוכנה מיומנים ומנוסים. בלימודי הנדסת תוכנה מהנדס תוכנה איננו רק "תכנת" העוסק בכתיבת תוכניות מחשב. הוא בעל ידע תיאורטי במדעי המחשב ובמדעי היסוד מצד אחד, ובעל ידע פרקטי מקצועי בכל תהליכי מחזור החיים של פיתוח מערכות עתירות תוכנה - החל מזיהוי הצרכים, דרך גיבוש דרישות הלקוח והמשתמש, ניתוח המערכת, תכן הנדסי מפורט, כתיבת תוכניות, אינטגרציה, בדיקות, הטמעה אצל הלקוח ועריכת שינויים ושדרוגים לאורך שנים רבות.

                 מבנה תוכנית לימודי הנדסת תוכנה


1. קורסי יסוד - בלימודי הנדסת תוכנה, בעיקר מתמטיקה ופיסיקה, הנותנים תשתית ידע יציבה וקבועה בזמן. חלק זה הוא נכס חשוב המהווה בסיס לכל הכשרה הנדסית, עם התאמות לפי הדרישות הספציפיות של כל מקצוע.

2.קורסי הנדסה בסיסיים - בלימודי הנדסת תוכנה המקנים ידע בסיסי רחב בדיסציפלינות השונות של הנדסת תוכנה ומכינים את הסטודנט לפעילות בכל ענף מקצועי בהנדסת תוכנה, אליו הוא עשוי להגיע.

3.קורסי התמחות - 
בלימודי הנדסת תוכנה הכוללים נושאים בחזית הידע של הנדסת תוכנה, כגון: מערכות לומדות, הנדסת מערכות עתירות תוכנה, ארכיטקטורה של מערכות תוכנה ועוד.

4. פרויקט מסכם - בו מתמודדים הסטודנטים עם פיתוח תוכנה מקורית בהיקף משמעותי הכולל את כל פעילויות ההגדרה, הניתוח, התוכן, המימוש והבדיקות.

           

כיווני התפתחות וקידום מקצועי בלימודי הנדסת תוכנה


תוכנית הלימודים במחלקה ללימודי הנדסת תוכנה נותנת למהנדסים אפשרות להשתלב במהלך הקריירה המקצועית שלהם במגוון רחב של תחומים יישומיים:

ממערכות אלקטרו-אופטיות למערכות אלקטרו-מכאניות, ממכשור רפואי למערכות לחימה, ממערכות תקשורת למערכות תחבורה ומתחומים מדעיים לעולם של תרבות הפנאי.
מהנדסי התוכנה הינם בעלי ידע רב-תחומי ויכולת התאמה והשתלבות בצוותים ובמערכות מורכבות. כתוצאה מכך מגיעים רבים מהבוגרים לעיסוק רחב יותר כמהנדסי מערכות (systems engineers). רבים מהם מוצאים עצמם תוך זמן קצר בעמדות ניהול, כראשי צוותים, ראשי מחלקות ואף כמנהלים בכירים יותר.
בוגרי התוכנית ללימודי הנדסת תוכנה יהיו מועמדים ראויים לכל משרה של מהנדס תוכנה בתעשייה הישראלית, החל ממיזמי-הזנק (start-ups) קטנים וכלה בענפי התעשייה הרבים והמגוונים במדינת ישראל.

לשכת מנתחי מערכות המידע בישראל הכירה בלימודי מערכות המידע במחלקה להנדסת תוכנה בכנרת ואישרה אותם. הכרה זו מאפשרת לבוגרי המחלקה לקבל תעודת הסמכה של "מנתח מערכות מתמחה/מומחה" מטעם הלשכה.