מיזם האיכות והמצוינות בצפון מתקיים כבר למעלה מ-13 שנה בשיתוף רפא"ל והתאחדות התעשיינים בצפון.

לקביעת פגישת ייעוץ
מלא/י פרטיך
שם:
שם משפחה:
דוא''ל:  
טלפון:
מתעניין בתחום:
select
אני מאשר/ת קבלת תכנים ופרסומים מהמכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן
הזן טלפון ונחזור אליך מיד
 
1800-20-90-20

מיזם האיכות והמצוינות בצפון מתקיים כבר למעלה מ-13 שנה בשיתוף רפא"ל והתאחדות התעשיינים בצפון.

מיזם האיכות והמצוינות בצפון מתקיים כבר למעלה מ-13 שנה בשיתוף רפא"ל והתאחדות התעשיינים בצפון. בראש המיזם עומדת גב' חוה שר, סמנכ"לית איכות של רפא"ל בעברה. המיזם מאגד עשרות ארגוני תעשיה ומגזר שלישי באזור הצפון בהם מבוצע ליווי של מומחי איכות כחונכים לארגונים לאורך כל השנה בהתנדבות. החונכים מלווים תכניות פיתוח ארגוני על פי קריטריוני איכות שנקבעו על בסיס פרס בולדריג' האמריקאי על פי התוויה מתאימה לארגון וצרכיו.
במקביל, מידי שנה מבוצעת הערכת מומחים המבקרים בארגונים הללו על מנת להתרשם מפעילותם. ארגונים יכולים על פי בקשתם, להציג מספר מסויים של קריטריונים ואין הכרח לעמוד בכולם, אולם השאיפה היא להשיג מצב ארגוני העומד בכל הקריטריונים. לפי מספר הקריטריונים בהם עומד הארגון ומאושר על ידי מומחי האיכות, מוענקים כוכבי איכות ומצויינות לארגון בטקס שנתי וחגיגי. גם פעילות המומחים מבוצעת בהתנדבות.
ד"ר שלהבת צור, ראש המחלקה להנדסת איכות ואמינות, משמשת כ-13 שנה מעריכה מומחית בארגונים הללו במסגרת המיזם. במסגרת תפקידה במכללה עלה הרעיון לשלב סטודנטים במיזם זה כחלק מפרויקט הסיום שלהם לתואר בהנדסת איכות.
כפיילוט לתהליך, נבחרו 2 סטודנטים בשנה זו - מנאל חטיב ויהודה אבוזגלו. שניהם בעלי ניסיון מקצועי בתחום האיכות. כל אחד מהם ישולב בארגון אחר וילווה אותו במהלך השנה בביקורים ובהתוויית תכנית פעולה ש"תתפר" לארגון. פעילות זו תלווה על ידי מנחה ובסופה יגישו את פרויקט הסיום שלהם לתואר הראשון על פי דרישות המועצה להשכלה גבוהה. בהמשך לתהליך זה אנו מקווים לשלב סטודנטים נוספים אשר יוכלו להתנסות וללמוד מארגונים וממומחים בתחום האיכות.
לצורך כך, המכללה החליטה להעניק לסטודנטים המשולבים במיזם, מלגת תמיכה אשר תאפשר להם החזרי הוצאות ניידות לארגון לאורך כל השנה.
פרויקט דגל זה הינו פרויקט יוקרתי וראשוני ואנו בטוחים כי שיתוף פעולה כזה הוא אחד מהבסיסים המקצועיים להתקדמות אישית ומקצועית של המעורבים והובלת תהליכי איכות במשק כולו.
בהצלחה לכולנו במיזם זה - למכללה, למחלקה להנדסת איכות ולסטודנטים שנבחרו.

בתמונה- גב' חוה שר - יו"ר המיזם, ד"ר שלהבת צור- ראש המחלקה להנדסת איכות ואמינות ושותפה במיזם, גב' מנאל חטיב - סטודנטית שנה ד' המשולבת במיזם