דבר הדיקן

בית הספר להנדסה

לקביעת פגישת ייעוץ
מלא/י פרטיך
שם:
שם משפחה:
דוא''ל:  
טלפון:
מתעניין בתחום:
select
אני מאשר/ת קבלת תכנים ופרסומים מהמכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן
הזן טלפון ונחזור אליך מיד
 
1800-20-90-20

דבר הדיקן

scha.png

ייעודו העיקרי של ביה"ס להנדסה הוא הכשרת מהנדסים בתחומים מוגדרים עבור תעשיות העילית (high-tech) בישראל. בית הספר הוקם ונוהל במשך כעשור על ידי פרופ' יעקב בר, ובהמשך ע"י פרופ' נח גליל ז"ל.

בנוסף לידע, לתואר ולמקצוע שביה"ס מקנה לסטודנטים במהלך לימודיהם, ביה"ס תורם גם לפיתוח החברה והמשק בישראל, בייחוד באזורי הפריפריה בצפון. אין לי ספק כי תעשייה ברמה גבוהה מהווה מנוף וערובה לפיתוח חברתי וכלכלי.

בביה"ס קיימות 5 מחלקות ללימודי הנדסה ארבע-שנתיים המובילים לתואר אקדמי "בוגר במדעים", B.Sc. :
הנדסת תוכנה
הנדסת תעשיות מים
הנדסת חשמל ואלקטרוניקה
הנדסת איכות ואמינות בתעשיות האלקטרוניקה
הנדסת אנרגיית גז ונפט


כל אחת מתוכניות הלימוד כוללת בסיס איתן במדעי היסוד, במדעים הנדסיים ובהתמחות מקצועית-הנדסית. כל אלה מוקנים באמצעות קורסים, תרגולים במעבדות ובביצוע פרויקטים שנתיים. במהלך הלימודים נחשפים הסטודנטים גם לנושאים בתחומי הכלכלה, הניהול והיזמות.

הקשר עם התעשייה מהווה אחד מעמודי התווך של ביה"ס להנדסה. הקשר בא לידי ביטוי במגוון פעילויות: סיורים בחברות תעשייתיות ומפעלים, הרצאות אורח, פרויקטים בהנחיית מומחים מהתעשייה, קיום כנסים משותפים, שיתוף מרצים בעלי ניסיון אקדמי ומעשי ובסיוע בהשגת עבודה של סטודנטים בתעשייה במהלך ולאחר סיום הלימודים.

ליד ביה"ס פועלת מועצה מייעצת אקדמית-תעשייתית ובה חברים מראשי המשק והתעשייה. המועצה מלווה את בית הספר ואת תכניות הלימודים ומחזקת את קשרי ביה"ס עם התעשיות השונות.
בית הספר להנדסה מעמיד את הסטודנטים במרכז עשייתו. בשיתוף עם דיקנט הסטודנטים, מוקדשת תשומת לב מלאה לכל סטודנט וסטודנטית ולבעיותיהם האישיות – האקדמיות, הכלכליות והחברתיות.
אני מזמין אתכם להצטרף לבית הספר להנדסה וללמוד בו לקראת תואר אקדמי באחד ממקצועות ההנדסה שתבחרו. מקצוע המהנדס יפתח עבורכם את הדלת לתעסוקה ולקריירה רבת עניין, מאתגרת, מגוונת ורבת שנים.

דיקן ביה"ס להנדסה ע"ש אחי רכוב
פרופ' אברהם שיצר