לימודי הנדסה - אודות בית הספר להנדסה ע"ש אחי רכוב

לימודי תואר ראשון בהנדסה

לקביעת פגישת ייעוץ
מלא/י פרטיך
שם:
שם משפחה:
דוא''ל:  
טלפון:
מתעניין בתחום:
select
אני מאשר/ת קבלת תכנים ופרסומים מהמכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן
הזן טלפון ונחזור אליך מיד
 
1800-20-90-20

לימודי הנדסה - אודות בית הספר להנדסה ע"ש אחי רכוב

הייעוד העיקרי של בית הספר ללימודי הנדסה ע"ש אחי רכוב הוא לתרום לפיתוח החברה והמשק בישראל, בייחוד באזורי הפריפריה של הגליל (העליון והתחתון), רמת הגולן, העמקים הצפוניים והמזרחיים (עמק הירדן, עמק המעיינות, עמק יזרעאל), בקעת הירדן וכן בערים: טבריה, בית שאן, קצרין, עפולה, חצור הגלילית וצפת, על ידי הכשרת מהנדסים בתחומי תעשייה העילית (Hi Tech). תעשייה ברמה גבוהה תשמש מנוף לפיתוח חברתי וכלכלי של אזורים אלה. 

הכשרת המהנדס כוללת יצירת בסיס איתן במדעי היסוד ובמדעים ההנדסיים, רכישת ידע בתחום ההנדסה, בדגש על טיפול במערכות מורכבות ורב-תחומיות והכשרה מקצועית-הנדסית בפרויקטים הנדסיים, תוך שיתוף עם התעשייה.

לימודי תואר בהנדסה כוללים גם היבטים של כלכלה, ניהול ויזמות. ביה"ס ללימודי הנדסה מקדיש תשומת לב לסטודנט הבודד ולבעיותיו האישיות, הן האקדמיות והן החברתיות-כלכליות. היחס והסיוע האישי, בשילוב עם רמה גבוהה של סגל אקדמי, מהווים מוקד משיכה לסטודנטים מן האזור ומשאר חלקי הארץ. לאחר סיום לימודי תואר בהנדסה יישארו הסטודנטים באזור הפריפריה הצפונית ויתרמו לפיתוחו החברתי והכלכלי. צעירים שילמדו ויעסקו במחקר במשך ארבע שנים במכללה, הם ומוריהם, יהוו תשתית אנושית לפיתוח תעשייתי באזור, בתקווה שהמשקיעים יבואו בעקבות קיום כוח האדם ההנדסי.

קשר הדוק עם התעשייה מהווה אחד מעמודי התווך של ביה"ס. לאורך השנים פיתח בית הספר ללימודי הנדסה, והוא ממשיך לפתח, קשרים הדוקים עם תעשיות רבות. מרצים מהתעשייה, סיורים בתעשייה, עבודת סטודנטים ובוגרים בתעשייה ופרויקטי גמר בתעשייה מהווים ביטוי לקשרים אלה.

הוקמה מועצה מייעצת אקדמית תעשייתית ובה מראשי המשק והתעשייה. המועצה מלווה את בית הספר, את תוכניות הלימודים ואת קשרי ביה"ס עם התעשייה.
קיומו של בית הספר ללימודי הנדסה יהווה מנוף להעלאת רמת לימודי המדעים והטכנולוגיה בבתי הספר באזור. יחד עם שאר התוכניות במדעי הרוח והחברה במכללה הוא יתרום ליצירת חברה איכותית ולכלכלה משגשגת באזור.