חיפוש קורסים
select
select
לקביעת פגישת ייעוץ
מלא/י פרטיך
שם:
שם משפחה:
דוא''ל:  
טלפון:
מתעניין בתחום:
select
אני מאשר/ת קבלת תכנים ופרסומים מהמכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן
הזן טלפון ונחזור אליך מיד
 
1800-20-90-20

רפלקסולוגיה אינטגרטיבית

רפלקסולוגיה אינטגרטיבית- כפות הרגליים כמראה לגוף כולו

הרפלקסולוגיה מהווה כלי טיפולי הוליסטי שלם ובעל יכולות אבחון הן ברמת בעיות פיסיות והן ברמת הנפש. מעבר ליכולת האבחון, הטיפול הרפלקסולוגי הוא כלי טיפולי רחב יריעה, מטכניקות מגע ולחיצות דרך טיפול אנרגטי רב עוצמה. הרפלקסולוגיה נותנת מענה למחלות כרוניות, למצבי לחץ, לבעיות פריון, לבעיות קשב וריכוז ועוד. כפות הרגליים והידיים מהווים איבר מייצג לגוף כולו דרכם ניתן לטפל ולראות את מצב הגוף והנפש. בשל היות הרפלקסולוגיה כלי טיפולי שלם ובעל עוצמה הוא מהטיפולים המוכרים והנדרשים ביותר בישראל.

ייחודיות התכנית:
  • תכנית הלימודים במגמה פועלת בשיתוף עם מכללה בינ"ל לרפואה משלימה
     IPSB- International Professional School of Bodywork בסאן-דיאגו, קליפורניה.
  • תהליך הלמידה מאפשר התפתחות אישית התורמת להפיכת הסטודנט למטפל איכותי.
  • לסטודנטים ניתנת אפשרות להשתתף במחקרים מדעיים הנערכים בשיתוף עם בתי החולים תל-השומר, וולפסון, כרמל ושערי צדק.
  • כמו כן מוצעים בפני הסטודנטים מספר מסלולי התמחות מרתקים, כגון התמחות בנושא מעגל הפריון, טרשת נפוצה, עבודה עם משפחות שכולות, משפחות בסיכון, מעי רגיז, נגמלים ועוד.

מבנה תכנית הלימודים
הלימודים נמשכים שלוש שנים במהלכם נלמדים כלי אבחון של כפות הרגליים הן בהיבט הפיסי והן ברמת האישיות על הקשרים ביניהם ביחד עם עוד כלים טיפוליים רבים על מנת לתת מענה רב עוצמה להבראה. התכנית כוללת לימוד מעמיק של הנושאים הבאים: המפה הרפלקסולוגית, אבחון חוסרי איזון ברמת הגוף ומערכותיו על פי מגע, מראה וסימנים בכפות הרגליים, למידת טכניקות עבודה בכפות הרגליים והיכרות עם תהליכים טיפוליים הנוגעים ומשפיעים ברמת גופ- נפש. בשנת הלימודים השלישית מתווספים כלים ייחודיים כמו טיפול גב פולארי המכין לטיפול הרפלקסולוגי, שיטת מטאמורפיק וטכניקות טיפול ואיזון אנרגטי.
בתכנית הלימודים משולבים גם ידע וכלים מתחום הרפואה המערבית ולפיכך אופי הלימוד במגמה הוא אינטגרטיבי.

תעודות:
החל בסיום שנה א' מוענקות תעודות המאפשרות להתחיל ולעסוק בתחום. בסיום שנה ג' מוענקת תעודת רפלקסולוג בכיר מתקדם בפירוט ההתמחות הספציפית.

קריירה:
מקצוע הרפלקסולוגיה הוא מהמקצועות הנדרשים ביותר במדינת ישראל, ותחום שניתן לעבוד בו הן כשכיר והן כעצמאי. "רידמן קריירה"-חטיבת ההשמה הייחודית של המכללה מציעה לבוגרי התכנית מגוון רחב של משרות מיד עם תום לימודיהם ומלווה את תהליך כניסתם לשוק העבודה.