פעילויות בחוג לסוציולוגיה במהלך שנת הלימודים תשע"ב

לקביעת פגישת ייעוץ
מלא/י פרטיך
שם:
שם משפחה:
דוא''ל:  
טלפון:
מתעניין בתחום:
select
אני מאשר/ת קבלת תכנים ופרסומים מהמכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן
הזן טלפון ונחזור אליך מיד
 
1800-20-90-20

פעילויות בחוג לסוציולוגיה במהלך שנת הלימודים תשע"ב

השנה התקיימו שני כנסים פנים מחלקתיים בשיתוף עם מחלקות אחרות. הכנס הראשון: "תיאוריה ופרקטיקה בארגונים", בו הציג מנכ"ל "חוליות", מר פול שטיינר, על הטמעת שינויים במפעלו, ומנהל "מט״י" מר ניצן אבירם מאזור טבריה ובית שאן, על כלים פרקטיים להקמת עסק. מנהלת "קידומים פרסונל", גב' סנדרה רגב, שהיא סטודנטית במסלול סוציולוגיה ומשאבי אנוש, הציעה לבוגרים אפשרויות תעסוקה באזור. מטרת המושב הייתה לחבר את הסטודנטים ליזמות עסקית, יצירה ומציאת העבודה.
המושב השני עסק בהיבטים עיוניים ואקדמיים: בו הציגה סטודנטית של החוג לסוציולוגיה, גב' נטע כנר, ממצאים מסמינר מחקרי - "שינוי ארגוני במילניום תעשיות״. דר' יריב איצקוביץ דן ״בניהול צוותים בעבודה״ ולסיום היתה הכוונה להמשך לימודים לתואר שני על ידי דר' יפה מושקוביץ.

הכנס השני הציג עבודות מצטיינות של סטודנטים מהחוג לסוציולוגיה. כנס זה נעשה כל שנה כדי ליצור במה לכתיבה ויצירה של סטודנטים, מטרתו לשמש דוגמה לסטודנטים חדשים ולעודד מצוינות אקדמית.

הרצאת אורח: לקראת סוף השנה הוזמן להרצאת אורח - נציג מההסתדרות החדשה, מר אליאס חנא, מסניף צפת. הוא שוחח עם הסטודנטים על דיני עבודה. במהלך ההרצאה שאלו הסטודנטים את מר חנא כיצד להתמודד עם בעיות אישיות שמטרידות אתם במקום עבודתם. מר חנא יעץ לסטודנטים כיצד לפתור את בעייתם בהסתמך על חוקת העבודה.

סיורים לימודיים: בחוג לסוציולוגיה נעשים סיורים לימודים במסגרת הקורס: ״התנהגות ארגונית״. התקיימו ביקורים במפעלי "שטראוס עלית" בנצרת, ובעבר נערכו סיורים גם במחלבה באחיהוד. מטרת הסיורים להמחיש לתלמידים תכנים עיוניים שנלמדו בקורס כגון: מבנה ארגוני, סביבה ארגונית, מנגנוני תאום ובקרה, תרבות ארגונית ועוד. מפעלי שטראוס מרחיבים את הסיור ומנהל מטעמה מציג הסבר לסטודנטים על פעילות המפעל.

סיורים נוספים נעשו במסגרת הקורס ״חברה ישראלית״ למוזיאון "השומר" והסליק שנמצא בכפר גלעדי, הסיור חיזק את הנלמד על החברה היישובית.