חניכת מרכז הסימולציה של בית הספר למדעי החברה והרוח בסיוע תוכנית ERASMUS+

פרויקטים בינלאומיים
לקביעת פגישת ייעוץ
מלא/י פרטיך
שם:
שם משפחה:
דוא''ל:  
טלפון:
מתעניין בתחום:
select
אני מאשר/ת קבלת תכנים ופרסומים מהמכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן
הזן טלפון ונחזור אליך מיד
 
1800-20-90-20

חניכת מרכז הסימולציה של בית הספר למדעי החברה והרוח בסיוע תוכנית ERASMUS+

אורחים יקרים,
אני מתרגש לעמוד היום מולכם באירוע חנוכת מרכז הסימולציה של בית הספר למדעי החברה והרוח!
בספטמבר 2017 זכתה מכללת כנרת להוביל פרויקט המתוקצב ע"י הנציבות האירופית Erasmus+.
תכנית Erasmus עוסקת בהגברת שיתוף הפעולה בין האיחוד האירופי והמדינות השותפות וקידום הטמעה של התפתחויות באיחוד האירופי בתחום ההשכלה הגבוהה במדינות השותפות.
החזון להקמת המעבדה עלה מתוך תכנית הארסמוס שבראשה עומדת פרופ' דורית אלט, תוכנית ASSET ובתמיכה מלאה של בית הספר למדעי החברה והרוח. לצורך כך שילוב פורה של חוקרים מן המחלקה למדעי ההתנהגות, ד"ר טל סלע, ד"ר זיו ארדי, ד"ר מירן בוניאל-נסים, איפשר מעבר מחזון, תכנון לביצוע.


מטרת תוכנית ASSET היא לסייע בפיתוח כלי הערכה לתהליכים ותוצרים של פעילות לימודית המבקשת לפתח בלומד יכולות קוגניטיבית, תוך-אישיות ובין-אישיות הנחוצות לו בעידן הנוכחי.
לשם הגשמת מטרה זו נרכש למרכז הסימולציה ציוד הכולל סוגים שונים של מצלמות חכמות, ציוד הקלטה, תוכנות עריכה, ומחשבים כמקובל במעבדות מתקדמות מסוג זה במוסדות להשכלה גבוהה.
מטרת מרכז הסימולציה היא לקדם את היכולות של מרצים וסטודנטים בממד הבינאישי של ההוראה באמצעות למידה מבוססת התנסות בסימולציות.
בסדנת הסימולציה מתאפשרת התנסות בסביבה בטוחה באינטראקציות קונפליקטואליות או במיומנויות כגון עמידה מול קהל, עבודה בקבוצות וכדומה והערכת סיטואציות אלה. הסימולציות מצולמות בווידאו ומבוססות על מצבים המדמים מצבי מציאות, או על המציאות עצמה, ומאפשרים תיעוד מידי של הסיטואציה. לאחר ההתנסות בסימולציה מתקיים תחקיר הכולל צפייה של המתנסה בעצמו במהלך הסימולציה, ותהליך של משוב ושיח עמיתים.


מטרות מרכז הסימולציה הן לשרת את כלל מחלקות הלימודים בבית הספר בתהליכי למידה סדנאית המדמה מציאות כמו גם, פיתוח תוכניות מחקר הרלוונטיות לתחום ההתמחות של הדיסציפלינות השונות.
המעבדה מחולקת לשלושה חללים שונים: חלל מרכזי המצויד במערכת מתקדמת לתיעוד סימולציות וניסויים התנהגותיים וקבוצתיים. חדר ניסוי המאפשר סימולציות של מפגש דיאדי ותיעודן. כמו כן, המעבדה כוללת חדר ניסוי עם שתי עמדות הרצה המיועדות לעריכת ניסויים פסיכולוגיים-קוגניטיביים-התנהגותיים. בעתיד ניתן יהיה לערוך ניסויים הכוללים מערכות למדידת פעילות עצבית מורכבת (EEG , לחץ דם, דופק, זעה, תנועות עיניים).
החזון להקמת המעבדה עלה מתוך תכנית הארסמוס שבראשה עומדת פרופ' דורית אלט ובתמיכה מלאה של בית הספר למדעי החברה והרוח. לצורך כך שילוב פורה של חוקרים מן המחלקה למדעי ההתנהגות, ד"ר טל סלע, ד"ר זיו ארדי, ד"ר מירן בוניאל-נסים, איפשר מעבר מחזון, תכנון לביצוע.
ברצוני להודות מקרב לב לצוות האקדמי אשר ליווה את תהליכי האפיון של המעבדה, תודה למנכ"ל המכללה, מיקי לב וצוות הלוגיסטיקה של המכללה על הביצוע של הפרויקט.
ברצוני לאחל לחוקרי בית הספר למדעי החברה והרוח, שימוש פורה ואיכותי בפלטפורמת ההוראה והמחקר הייחודית העומדת לרשותכם.
יישר כוח לכל העושים במלאכה.