אתר הנצחה לזכרו של הרמטכ"ל השלושה עשר של מדינת ישראל, רב אלוף דן שומרון נחנך אתמול בגן הלאומי כוכב הירדן

לקביעת פגישת ייעוץ
מלא/י פרטיך
שם:
שם משפחה:
דוא''ל:  
טלפון:
מתעניין בתחום:
select
אני מאשר/ת קבלת תכנים ופרסומים מהמכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן
הזן טלפון ונחזור אליך מיד
 
1800-20-90-20

אתר הנצחה לזכרו של הרמטכ"ל השלושה עשר של מדינת ישראל, רב אלוף דן שומרון נחנך אתמול בגן הלאומי כוכב הירדן

אתר הנצחה לזכרו של הרמטכ"ל השלושה עשר של מדינת ישראל, רב אלוף דן שומרון נחנך אתמול בגן הלאומי כוכב הירדן בנוכחות בני משפחתו וחבריו לנשק של דן שומרון

עשרות משתתפים, מוקירי זכרו, ביניהם בני משפחתו וחבריו לנשק של דן שומרון, הגיעו אתמול אחר הצהריים לטקס מרשים ומכובד שנערך לזכרו ומורשתו של רא"ל שומרון, באחד המקומות היפים ביותר בארץ, מצפור כוכב הירדן, המשקיף על עמק הירדן ועמק המעיינות כשהרי הגלעד והגולן נשקפים ממול –  תמונות נוף הולדתו וחייו של דן שומרון.


הגופים העומדים מאחורי הקמת אתר ההנצחה: מכון כנרת למחקר קשרי חברה, בטחון ושלום ע"ש דן שומרון, במכללה האקדמית כנרת, רשות הטבע והגנים, העמותה לזכרו של דן שומרון ומועצה אזורית עמק המעיינות.


נשיא המדינה, מר שמעון פרס
, אשר נבצר ממנו להגיע לטקס, שלח איגרת: "דן היה ללוחם עטור תהילה ועתיר ניצחונות, מפקד כריזמטי ונערץ, ואסטרטג צבאי מבריק, אשר הבין שרק הגודל שבאדם יכול לפצות על הקוטן שבשטח. כמשרת העם והמולדת, כמצביא וכרמטכ"ל, הטביע דן חותם בל יימחה על דמותו של צה"ל כצבא אנושי החותר כל העת למצוינות. צבא הנכון להתמודד מול סכנות גלויות ולקדם הזדמנויות חבויות, גם כאשר קשה לזהותן. בליבו של דן שכנו הרעות, הענווה והיושר. כך הוא ייזכר בלב משפחתו, חבריו ומוקיריו – ובליבה של האומה כולה". (לצפיה באיגרת לחצו כאן)

ביתו של דן שומרון, ענת בוקאי, הסירה את הלוט מאבן המצפור ובין נושאי הדברים בטקס היו גם: הרמטכ"ל והשר לשעבר, אמנון ליפקין שחק, מפקד הכוח הפורץ במבצע אנטבה, מוקי בצר, אחותו של דן שומרון, שלומית שימרון, ראש המועצה האזורית עמר המעיינות, יורם קרין, יו"ר מכון כנרת למחקר קשרי חברה, בטחון ושלום ע"ש דן שומרון, ד"ר זאב דרורי, מנכ"ל רשות הטבע והגנים, אלי אמיתי, יו"ר העמותה להנצחת זכרו של רא"ל דן שומרון, איציק שגב.

"מצפור כוכב הירדן" אשר הוקם לזכרו של רא"ל דן שומרון, ממוקם על המצוק המזרחי הסמוך למבצר הצלבני בכוכב הירדן. המצפור משקיף על עמק הירדן ועמק המעיינות כשהרי הגלעד והגולן נשקפים ממול - תמונות נוף המהוות את נוף הולדתו של רא"ל שומרון.

המצפור אשר משקיף גם על נתיב פעילותו של אורד וינגייט, יהווה אתר מורשת ייחודי באזור המשלב נוף עם מורשת צבאית וחברתית, בגבולה המזרחי של מדינת ישראל. 

לחצו לצפייה בגלריית התמונות מהטקס