מר אהוד אולמרט במכללה האקדמית כנרת

לקביעת פגישת ייעוץ
מלא/י פרטיך
שם:
שם משפחה:
דוא''ל:  
טלפון:
מתעניין בתחום:
select
אני מאשר/ת קבלת תכנים ופרסומים מהמכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן
הזן טלפון ונחזור אליך מיד
 
1800-20-90-20

מר אהוד אולמרט במכללה האקדמית כנרת13 בינואר 2013ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט דיבר במסגרת הרצאה שנערכה במכללה האקדמית כנרת והתייחס לתקיפת הכור הגרעיני בסוריה במסגרת הרצאה של מכון כנרת ע"ש רא"ל דן שומרון לקשרי חברה, ביטחון ושלום עם ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט בנושא: יחסי דרג מדיני ודרג צבאי במלחמת לבנון השנייה, שהתקיימה היום (א') בצהריים בבית הספר להנדסה ע"ש אחי רכוב ז"ל, אמר אולמרט: "אני נרגש להרצות היום בבית הספר להנדסה ע"ש אחי רכוב. אחי היה ידיד שלי ונקשר בינינו קשר ידידות עמוק. הוא היה דמות מיוחדת במינה – ישראלי שפרש את כנפיו ברחבי העולם כולו, דמות מובהקת של החדשן הישראלי..."

לצפייה בגלריית תמונות מביקורו של מר אהוד אולמרט לחצו כאן
אולמרט התייחס לתקיפת הכור הגרעיני בסוריה בספטמבר 2007, אותו ציין כ"אירוע שהתרחש – על פי פרסומים זרים בלבד".
אולמרט תקף: "כשאני שומע כמה מהשרים שמזדעקים מהבוקר על דברים שאמרתי, על הכספים וההשקעות, אני חושב על האירוע הזה, שאף אחד לא שמע עליו אלא כאשר הנשיא בוש הזכיר שיחת טלפון בינו לביני בעניין. מישהו שמע על זה, ידע על זה ? מישהו תקע בחצוצרות והודיע שהוא מתכוון לעשות את זה ? עם ישראל קם בוקר אחד ושמע שמשהו שקרה מנע שינוי בכל אורחות חייו".


לדבריו, "יכולתי לקבל קרדיט על האירוע בסוריה, אבל היה שקט ודממה. היחידי שדיבר על כך היה מי שהיה אז יו"ר האופוזיציה, בנימין נתניהו, שרץ עם זה לטלוויזיה". בכך כיוון אולמרט להצהרותיו של נתניהו לאחר התקיפה בסוריה, ימים ספורים לאחר המקרה, אז הבהיר כי נתן גיבוי בעניין לראש הממשלה, ולמעשה הפך לגורם הרשמי הראשון בישראל שאישר את דבר קיומה.

ראש הממשלה לשעבר טען ש"הממשלה שלי עשתה בנושא האיראני יותר ממה שעשתה ממשלת הכול דיבורים הנוכחית. עשינו דברים שאני מקווה שלא יוודעו לעולם". הוא העריך "שלא תהיה פצצה. אני לא חושב שזה לא מסוכן. אבל אני חושב שהמהלכים שהמדינה צריכה להוביל, יביא לכך שלא תהיה פצצה. מאידך, להגיד שמנו את הנושא על סדר היום הלאומי – אלה דברי הבל. עמדנו על כל במה ואיימנו על כל העולם. אתם באמת מאמינים שאם נשיא ארה"ב ירצה לפעול נגד איראן הוא יוכל להצטייר כמי שמקבל פקודות מירושלים ? זו איוולת שנשלם עליה מחיר כבד".

אולמרט מתח ביקורת על השקעותיה של הממשלה הנוכחית בביטחון: "הצוללת השלישית מגרמניה, ב – 500 מיליון יורו, נרכשה למרות העובדה שמפקד חיל הים והרמטכ"ל הודיעו בכתב שאין בה צורך. זכותו של הדרג המדיני להחליט החלטה כזו, אבל זכותי להגיד שזה בזבוז מגלומני שאין לו שום קשר לביטחון ישראל. כאשר אנחנו עמדנו בפני איומים קיומיים לישראל פעלנו, ולא דיברנו".

אולמרט הדגיש כי "אין ויכוח כי הדרג המדיני הוא הקובע ואין בלתו, אבל הדרג המדיני מחויב לאפשר למי שמתחתיו לומר את דברו ללא חשש". הוא סיפר על יחסיו עם ראש השב"כ, יובל דיסקין. "אמרתי לדיסקין - ביום שלא תאמר לי משהו שצריך לומר, דברים בנושא שאתה חושש ממנו, תאבד את האמון שיש לי בך. היו לנו ויכוחים אבל היה ברור לו שמי שיקבל את ההחלטה הוא אני ולא הוא. הייתי חייב לשמוע ממנו את הדברים כמו שהוא חושב אותם".