לקביעת פגישת ייעוץ
מלא/י פרטיך
שם:
שם משפחה:
דוא''ל:  
טלפון:
מתעניין בתחום:
select
אני מאשר/ת קבלת תכנים ופרסומים מהמכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן
הזן טלפון ונחזור אליך מיד
 
1800-20-90-20

הפתעה גדולה חיכתה לחופרים...

הודעה לעיתונות, 22 באוגוסט 2013


הפתעה גדולה חיכתה לחופרים...

משלחת ארכיאולוגים משותפת מיפן ומהמכון לארכיאולוגיה גלילית במכללה האקדמית כנרת,
חשפה מצבת פולחן כנענית בבית יהודי מימי בית שני


משלחת משותפת יפנית – ישראלית העוסקת מזה כמה שנים בחפירות תל רכש שבגליל התחתון המזרחי, בתחום שמורת הטבע הייחודית של נחל תבור, חשפה את שרידיו של בית חווה יהודי גדול מימי הבית השני.


עונת חפירות שישית של משלחת יפנית מאוניברסיטאות טנרי, ריקיו (טוקיו), בניהולם של פרופ' היסאו קואברה, פרופ' שואיצ'י הסגאווה וד"ר יצחק פז, בשיתוף פעולה עם המכון לארכיאולוגיה גלילית במכללה האקדמית כנרת, בניהולו של ד"ר מרדכי אביעם, חשפה בין השאר, חלקים גדולים של בית חווה יהודי מימי הבית השני שניצב היה בראש התל שבו שכבות מתקופות הברונזה והברזל. עדויות לכך שתושבי החווה היו יהודים באו מחשיפתם של מספר ניכר של כלי אבן טיפוסיים שעל פי ההלכה אינם מקבלים טומאה, נרות שמן טיפוסיים המאפיינים את היישובים היהודיים וכן מטבעות של העיר היהודית טבריה.
ד"ר מרדכי אביעם, יו"ר המכון לארכיאולוגיה גלילית במכללה האקדמית כנרת, סיפר: "הפתעה גדולה חיכתה לנו, לחופרים, כאשר בתוך המפולות של הקומה השנייה של בית החווה, נתגלתה מצבת פולחן כנענית, כזו שניצבה בתוך קודש קודשים של מקדש שמקומו עדיין לא התגלה. מצבות דומות התגלו במספר תילים כנעניים כמו חצור. המצבה, עברה בשימוש משני להיות משקוף באחד מחדריו של המבנה היהודי. כך, בהתפתחותם הייחודית של התילים הארכיאולוגים בארץ ישראל מתערבבים במהלך הדורות חפצי פולחן ואמונות מעולמם רב האלילים של הכנענים אל המונותיאיזם".לפרטים נוספים: שרון סחר, דוברות ויח"צ, המכללה האקדמית כנרת, 054-6769356, HYPERLINK "mailto:sharons@kinneret.ac.il" sharons@kinneret.ac.il