לקביעת פגישת ייעוץ
מלא/י פרטיך
שם:
שם משפחה:
דוא''ל:  
טלפון:
מתעניין בתחום:
select
אני מאשר/ת קבלת תכנים ופרסומים מהמכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן
הזן טלפון ונחזור אליך מיד
 
1800-20-90-20

קול מהכנרת...

הודעה לעיתונות
1 באוגוסט 2013


קול מהכנרת...

משלחת של בני נוער מארה"ב התארחה באולפני הרדיו של המכללה האקדמית כנרת

בני נוער מארה"ב, המהווים את הדור הבא של המדריכים והמנהיגים בקהילות היהודיות שם, היו אורחי המכללה האקדמית כנרת.

בני הנוער התארחו בתחנת הרדיו של המכללה והשתתפו בשידור מיוחד של המחלקה לתקשורת, בניהולו של מנהל תחנת הרדיו, העיתונאי מנשה רז. בני הנוער הגיעו לישראל במסגרת משלחת שארגן ארגון ה- JCC Association, שהוא ארגון הגג של המרכזים הקהילתיים היהודים בצפון אמריקה. במסגרת הביקור בישראל שנמשך שלושה שבועות, הם נפגשים עם בני נוער ישראלים מאזור השותפות שלהם במסגרת תכנית "שותפות ביחד" מאזור סובב כנרת, בית שאן ועמק המעיינות ורמת ישי. הנערים שהגיעו ממילווקי, קליבלנד וניו ג'רזי, נוטלים חלק בתוכנית מנהיגות של הארגון. במסגרת השידור המיוחד בתחנת הרדיו "קול הכנרת", קיימו חלק מבני הנוער שיחות מרגשות עם ההורים שנשארו בארה"ב.

מנשה רז, מנהל תחנת הרדיו בכנרת, ציין כי: "נענינו לבקשתו של ארגון ה - JCC Association לאפשר שידור רדיו מיוחד של תחנת הרדיו של המכללה, "קול הכנרת" לארה"ב. השידור שנקלט היטב ובאיכות מעולה, דרך האינטרנט, היה שילוב של שיחות בין בני הנוער ומשפחותיהם באמריקה, ראיונות שהתבססו בעיקר על חוויותיהם מהסיור במדינת ישראל והחשיפה שזכו לה על אורחות החיים כאן וכן קטעי מוסיקה ש"הקפיצו" את הנערות והנערים בזמן השידור. השהות במכללת כנרת והשימוש באולפן "קול הכנרת", היו ל"תחנה" משמעותית בלוח הזמנים של הסיור שלהם בישראל.
מדובר בנערות ונערים בגילאי 16, 17 שעבור חלקם זהו ביקורם הראשון בישראל. רבים מהם הביעו את התפעלותם מהמכללה ואף התעניינו באפשרות להשתלב בלימודים האקדמאיים לכשיצטרכו לבחור את המוסד החינוכי הבא שלהם, כשיסיימו את לימודי התיכון. השיחות עם הבית עוררו התרגשות רבה באולפן והאמהות והאבות, האחים והאחיות בצד השני של האוקיינוס האטלנטי, לא הסתירו את התרגשותם הרבה. נוסף על הדברים האישיים המרגשים, הייתה התעניינות לגבי האתרים בהם הנערות והנערים סיירו אצלנו וכמובן איכות האוכל הישראלי. המילים: "חומוס" ו"פלאפל" נספרו בכמות "מסחרית" ממש, במעבר משני צידי האוקיינוס...
באולפן "קול הכנרת", התאספו בקבוצות של עשרה, ארבעים נערות ונערים דוברי אנגלית לשידור שנמשך שעתיים, בתכנונו, ארגונו והפקתו, עסקו בימים האחרונים צוות אנשי המקצוע של הרדיו ובראשם, הסטודנטים שלנו, מיה ושיר. אחרי שהשידור הסתיים, מדריכי הקבוצה הישראלים והאמריקנים, הודו למכללת כנרת וציינו בעיקר את ההתרגשות הרבה שהשידור הזה עורר. עבורנו, הניסוי שעשינו אתמול ברדיו "קול הכנרת", יקרין ללא ספק בעתיד על מקומו  המרכזי של עמק הירדן בתכנית הסיורים של בני נוער יהודים אמריקנים לחיזוק הקשר שלהם עם מדינת ישראל".
לאה גרבר, מנהלת המשרד הישראלי וירון ליפשיץ (מנהל תכניות הנוער) של מרכזים קהילתיים יהודיים בצפון אמריקה (JCC Association), ציינו כי: "אנו שמחים על ההזדמנות שניתנה לדור הבא של מנהיגים יהודים מארה"ב לשדר מתחנת הרדיו של מכללת כנרת. המשרד הישראלי של המרכזים הקהילתיים שם לדגש את נושא חיבור הקהילות בארה"ב לקהילות בישראל במסגרת "שותפות ביחד" ושותפויות ישירות נוספות. אנו תקווה שזהו השידור הראשון מיני רבים בשיתוף מכללת כנרת שיביא לחיבור חוצה אוקיינוסים של קהילות יהודיות".


לפרטים נוספים: שרון סחר, דוברות ויח"צ, המכללה האקדמית כנרת, 054-6769356