לקביעת פגישת ייעוץ
מלא/י פרטיך
שם:
שם משפחה:
דוא''ל:  
טלפון:
מתעניין בתחום:
select
אני מאשר/ת קבלת תכנים ופרסומים מהמכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן
הזן טלפון ונחזור אליך מיד
 
1800-20-90-20

המכללה האקדמית כנרת בשביל ישראל

הודעה לעיתונות
21 במרץ 2013


כנס לזכרו של אורי דביר
המכללה האקדמית כנרת בשביל ישראל

המחלקה ללימודי ארץ ישראל במכללה האקדמית כנרת בשיתוף עם החברה להגנת הטבע, רואים עולם והרשות לשימור אתרים, יוזמת את כנס: "בשביל ישראל – דרכים, שבילים וההולכים בהם", שיערך ב – 18-19 באפריל 2013, בבית גבריאל. כנס לזכרו של אורי דביר, איש הטיולים הוותיק, מורה דרך שעל ברכיו התחנכו אלפי מטיילים ואנשי אהבת הארץ ויוזם פרויקט "שביל ישראל".

הכנס "בשביל ישראל – דרכים, שבילים וההולכים בהם", הינו תוצר ישיר של האג'נדה המוכרת והמובילה של המחלקה ללימודי ארץ ישראל במכללה האקדמית כנרת - "עם הפנים לשטח", במסגרתה נפגשים הסטודנטים עם נופה האנושי והטבעי של הארץ לתקופותיה ואזוריה. היוזמה לכנס החלה עוד בימי חייו של אורי דביר, בקשר שנוצר בין המחלקה לבינו. ד"ר יעקב אשכנזי, מרצה בכיר במחלקה ללימודי א"י ויוזם הכנס, מוסיף: "מאחר ואורי הלך מאיתנו לפני שהספקנו לקיים את משאלתו, החלטנו לשתף את בני משפחתו, תלמידיו וחבריו בהכנת הכנס. וכך יצא כנס מכובד בן יומיים, אשר במרכזו מורשת הסיור והטיול של אורי דביר וגולת הכותרת של פועלו – שביל ישראל, שהפך להיות מרכיב מרכזי בהוויה הישראלית בשנים האחרונות".

היום הראשון של הכנס (חמישי,18/4), יוקדש להרצאות מפי חוקרי ידיעת הארץ מהמכללה האקדמית כנרת וממוסדות אקדמיים נוספים, אליהם חברו בני משפחה וחבריו של אורי. את היום הזה תלווה תערוכת צילומים מיוחדת משביל ישראל שאוצרת הצלמת מירב שטארק ובמהלכו יוקרן סרטו המרגש של העיתונאי ובמאי הסרטים, אורי גולדשטיין מהערוץ הראשון – על שביל ישראל והדמויות הססגוניות הקשורות אליו. בערב יתקיים ערב זמר מיוחד באתר המורשת היפיפה בחצר כנרת, באווירת ראשית ההתיישבות החדשה עם שירי דרכים ומסעות. ביום השני של הכנס (שישי, 19/4) יתקיים הפנינג של סיורים מודרכים בקטעי שביל ישראל בסביבת המכללה האקדמית כנרת. את הסיורים יעבירו סטודנטים / מדריכים מהמחלקה ללימודי ארץ ישראל יחד עם מדריכים מבית ספר שדה של החברה להגנת הטבע.


לפרטים נוספים: שרון סחר, דוברות ויח"צ, המכללה האקדמית כנרת, 054-6769356