לקביעת פגישת ייעוץ
מלא/י פרטיך
שם:
שם משפחה:
דוא''ל:  
טלפון:
מתעניין בתחום:
select
אני מאשר/ת קבלת תכנים ופרסומים מהמכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן
הזן טלפון ונחזור אליך מיד
 
1800-20-90-20

פרשים אוסטרלים כובשים את המכללה האקדמית כנרת

עשרות מבני דור ההמשך של הפרשים האוסטרלים, לבושים במדים ורכובים על סוסים, ישחזרו את המסלול בו נערך הקרב לכיבוש תחנת הרכבת בצמח, בטקס הוקרה שיערך ב – 28 באוקטובר במכללה האקדמית כנרת.

בטקס הוקרה לפרשים האוסטרליים לציון 94 שנים לקרב על תחנת הרכבת של צמח, שיערך על שפת הכנרת, במכללה האקדמית כנרת, ביום ראשון, 28 באוקטובר 2012, בשעה 16:00, ישתתפו בין היתר מזכיר הממשלה, שגרירת אוסטרליה בישראל, נציגים רבים של עולי אוסטרליה וניו זילנד בישראל ואורחים נוספים.

קרב הפרשים בספטמבר 1918 בו הצליח גדוד הפרשים האוסטרלים לכבוש את תחנת הרכבת של צמח כחלק מן המערכה הגדולה לכבוש את צפון הארץ מידי השלטון הטורקי, היה לאחד הקרבות המפורסמים בהיסטוריה (אחד מקרבות הפרשים האחרונים בהיסטוריה). בקרב זה נפלו 14 לוחמים אוסטרלים.

המכללה האקדמית כנרת, המועצה לשימור אתרי מורשת בישראל, המועצה האזורית עמק הירדן, קרן רש"י, משרד ראש הממשלה ורכבת ישראל, חברו יחד בכדי להקים מחדש את תחנת הרכבת ההיסטורית של צמח ולבנות בה את ה"מרכז ללימודי ארץ ישראל" של המכללה האקדמית כנרת.

במסגרת הטקס, תחנך אנדרטת זיכרון (אשר עוצבה על ידי עמותת הפרשים האוסטרלים והובאה מאוסטרליה) לזכר הנופלים האוסטרלים בקרב על תחנת צמח. בכוונת המכללה, שחברה לעמותה למורשת מלחמת העולם הראשונה בישראל, להפוך טקס זה למסורת שנתית של ציון הקרב לכיבוש תחנת הרכבת של צמח מידי הטורקים.

שיאו של הטקס יהיה כניסתם הדרמטית והמפתיעה בדהרה של כעשרים פרשים אוסטרלים במדיהם ההיסטוריים למתחם המכללה. לקראת סיומו הם יעזבו שוב רכובים אל תוך השקיעה, כאשר ברקע (כמו במהלך הטקס כולו) יתנגנו שירים אוסטרליים מפורסמים.

G’Day mate!