לקביעת פגישת ייעוץ
מלא/י פרטיך
שם:
שם משפחה:
דוא''ל:  
טלפון:
מתעניין בתחום:
select
אני מאשר/ת קבלת תכנים ופרסומים מהמכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן
הזן טלפון ונחזור אליך מיד
 
1800-20-90-20

השחקן והבמאי זאב רווח נפגש עם סטודנטים לקולנוע במכללה

רווח נקי עבור הסטודנטים...

זאב רווח, השחקן והבמאי, התארח באולפני הטלוויזיה של מגמת הקולנוע במכללה האקדמית כנרת, הרבה בזכות הקשר האישי שנוצר בינו לבין הבמאי והתסריטאי, דני רייספלד, מרצה בכיר וותיק במגמת הקולנוע במכללה האקדמית כנרת. בקיץ שעבר ליהק רייספלד את זאב רווח לתפקיד ראשי בסרטו הארוך, הראשון: "פנתר לבן".

לסטודנטים לקולנוע במכללה האקדמית כנרת ולאורחים הרבים, גם שאינם קולנוענים, היה המפגש עם זאב רווח, חוויה עמוקה עם דמות אנושית וחמה. רווח הוא איש שיחה פשוט וצנוע, וזאת למרות פרסומו והצלחתו הרבה. במפגש מול הסטודנטים זאב הציג את עבודתו כשחקן ובמאי, הקרין קטעים נבחרים מסרטיו והעניק עצות מקצועיות לסטודנטים הממשיכים בלימודי הקולנוע והטלוויזיה במכללה. מעל הכול, העלה, זאב רווח, חיוך על פניהם של הצופים בו מקרוב.

זאב רווח, שם שהיה לכינוי נרדף לסרטי ה בורקס - חקוק זה מכבר בתולדות הקולנוע המקומי , בזכות תרומתו שאינה מוטלת בספק לתרבות הישראלית. כעת, עם קבלת פרס אופיר למפעל חיים, ניתן סופית החותם על ההכרה הממסדית בפועלו , של מי שנחשב במשך שנים לגיבור התרבות העממית הישראלית . פרס אופיר למפעל חיים לא ניתן לרווח על עבודתו הפורה והמוצלחת בתיאטרון, אלא דווקא על זו הקולנועית. הוא החל את דרכו כשחקן קולנוע במחצית השנייה של שנות השישים. בסרטים כמו "סבינה והגברים" ו"סיירים", אבל תפס לראשונה את העין כשהפציע לדקות בודדות ב"שבלול" (1970), במערכון שבו גילם את סוכנו של אריק איינשטיין, וגנב את ההצגה.

ב-1971 זכה זאב לגלם את הפושע המיתולוגי אלימלך זורקין, הנאבק בשלמה ארצי ובחבורתו ב"חסמב"ה ונערי ההפקר". השנה המשמעותית מכולן הייתה 1974, שבה חבר זאביק לראשונה ליהודה ברקן ולבועז דוידזון . יחד הם פתחו רשמית את עידן הבורקס בקולנוע הישראלי, עם "צ'רלי וחצי". שנה לאחר מכן, עם "חגיגה בסנוקר", סרטים שקבעו במסמרות את מעמדו כגיבור תרבות. פרחח, היתולי וממזרי - אבל גיבור תרבות. כזה שציטוטים מפיו נישאים בפי כל. לרבות בפי צעירים שהוריהם עדיין לא נולדו כש"ששון" כבר מילא פיו ביצים וכשחכם חנוכה הפגין את בקיאותו בתורה. היריעה קצרה מלהכיל את כמות הסרטים וההצגות בהם השתתף זאב, כשחקן, תסריטאי ובמאי.


בתמונה (מימין): זאב רווח, מנכ"ל המכללה האקדמית כנרת - דר' זאב דרורי, דני רייספלד.