לקביעת פגישת ייעוץ
מלא/י פרטיך
שם:
שם משפחה:
דוא''ל:  
טלפון:
מתעניין בתחום:
select
אני מאשר/ת קבלת תכנים ופרסומים מהמכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן
הזן טלפון ונחזור אליך מיד
 
1800-20-90-20

נשיא המדינה שמעון פרס זכה להדרכה מפרופ' חיים בן דוד

במסגרת ביקור נשיא המדינה שמעון פרס, אתמול (שני), ברמת הגולן, כאורח של ראש המועצה גולן, אלי מלכה וראש המועצה המקומית קצרין, שמואל (סמי) בר לב, נבחר אתר בית הכנסת הקדום של "אם אל קנאטר" לאתר הפותח את הסיור.
את הביקור הנשיאותי הדריכו פרופ' חיים בן דוד, ראש המחלקה ללימודי ארץ ישראל במכללה האקדמית כנרת ומר יהושע (ישו) דריי, מנהל הפרויקט.

פרופ' בן דוד, ציין: "בית הכנסת באם אל קנאטר, מהתקופה הביזאנטית (לפני 1500 שנה), הוא בית הכנסת הקדום שבו מצב הישמרות האבנים המקוריות, הטוב ביותר בארץ שנמצא בחפירה. תוך שימוש באמצעים טכנולוגיים מיוחדים, הוחזרו האבנים המקוריות למקומן, כולל מרבית חלקיו של ארון קודש מפואר שהתנשא לגובה של כחמישה מטרים. בשלב זה עומדים על תילם הקירות של הקומה הראשונה והעמודים הנושאים את הקומה השנייה. בימים הקרובים תתחיל עונת החפירות ובה אמורים להיחשף השרידים של הקומה השנייה שקבורים במפולת, ולאחר מכן יוחזרו אבני המפולת למקומם המקורי". עוד ציין בן דוד, כי: "הנשיא גילה עניין רב ושאל שאלות רבות הנוגעות למבנה עצמו ולתולדות הישוב היהודי בגולן מהתקופה הביזאנטית, ישוב שאיננו מוכר מהמקורות ההיסטוריים".