לקביעת פגישת ייעוץ
מלא/י פרטיך
שם:
שם משפחה:
דוא''ל:  
טלפון:
מתעניין בתחום:
select
אני מאשר/ת קבלת תכנים ופרסומים מהמכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן
הזן טלפון ונחזור אליך מיד
 
1800-20-90-20

גיא רולניק קיבל אות הוקרה בכנס כנרת השני לתקשורת חברה וסביבה שנערך היום במכללה

בכנס כנרת השני לתקשורת חברה וסביבה שנערך היום (שלישי) במכללה האקדמית כנרת, במעמד חה"כ דב חנין, הוענק אות הוקרה על ידי המכללה האקדמית כנרת, לאיש התקשורת, גיא רולניק, המייסד והמקים של עיתון The Marker ועורכו הראשי מאז הקמתו, על מאבקו הנרחב נגד הריכוזיות במשק ועל תמיכתו העקבית במחאה החברתית של קיץ 2011 ועל שידע להציג קנה מידה איכותי של עיתונות המהווה מצפן לקוראיה.

מתוך נימוקי הועדה: גיא רולניק, עורך ראשי ומייסד עיתון The Marker, הצליח ליצור עיתון יוצא דופן, בשנים ספורות. The Marker מדריך באופן עקבי את קוראיו כיצד להתנהל בסביבה המורכבת של החברה והכלכלה המקומית והגלובלית, ומעודד ומטפח באופן מושכל תהליכי שינוי חברתי.

העיתון תומך באופן ברור בשקיפות השלטונית ובדמוקרטיה בישראל ואף יזם מהלכים כדי להגבירן, בהגישו לקוראיו תחקירים על שעתוק חברתי, על העוני, על ההדרה המתרחשת בהשכלה הגבוהה ועל הריכוזיות במשק, המונעת חברה שוויונית.

The Marker הביא לקוראיו, באופן עקבי, סיקור מקיף ומפורט של המחאה החברתית שפרצה בקיץ 2011 ובכך תרם לקידומה. הסיקור בעיתון כלל ניתוחי עומק, לצד סיקור של תנועות מחאה בחו"ל. העיתון אף ממשיך לידע את קוראיו בתוצאות המחאה ומשמעויותיה החברתיות. בנושא הריכוזיות, מנהל העיתון כבר זמן ממושך מאבק בלתי מתפשר שפרותיו הראשונים מתחילים להבשיל.
The Marker מקפיד על פרקטיקה עיתונאית המהווה דוגמא ומופת, וממשיך את המסורת המפוארת של העיתונות העלית. הוא מציג קנה מידה איכותי מצטיין של עיתונות מודפסת ומקוונת. בד בבד עם ריבוי קולות ודעות, ממלא צוות העיתון בצורה אמינה, מדויקת ואובייקטיבית, את תפקידו כעיתונות ביקורתית, חוקרת, מייעצת, מזהירה ומלמדת. תוך ניסיון מתמשך לפרוץ לאוכלוסיות חדשות, יוזם גם ימי עיון ומטפח שיח ציבורי פורה בנושאים שעל הפרק. כל אלה יצר, עיצב והוביל, גיא רולניק, בכישרון, בתבונה, ביצירתיות ומקוריות.

יוזמת הכנס, המחלקה לתקשורת במכללה האקדמית כנרת ובראשה, הפרופ' חוה תדהר, שבנוסף לאיכות האקדמית, שמה לה למטרה, להדגיש בלימודי התקשורת את האחריות החברתית, אותה היא מטמיעה בתהליך הכשרת דור של אנשי תקשורת המודעים ומקדמים תקשורת חדשה.

בכנס הוצגו נתונים עדכניים של מדד כנרת לדעת הקהל וצפיותיו בקשר לסיקור התקשורתי של נושאי חברה וסביבה לעומת הסיקור התקשורתי בפועל של נושאים אלה בכלי התקשורת השונים. בכנס יתקיים רב שיח בהשתתפות חוקרי תקשורת מהאקדמיה, עיתונאים, נציגי גופי תקשורת ודוברים של ארגונים חברתיים וסביבתיים והוא יהווה פתח לשיח ציבורי בנושאים אלה. הכנס יזמן ויעודד יצירת קשר, שותפות והבנה הדדית בין ארגוני תקשורת, ארגונים חברתיים וארגוני סביבה.


מימין: פרופ' אריה רטנר, נשיא המכללה האקדמית כנרת, פרופ' חוה תדהר, ראש המחלקה לתקשורת במכללה, גיא רולניק, עורך ראשי ומייסד עיתון The Marker

לדף האירוע של הכנס