לקביעת פגישת ייעוץ
מלא/י פרטיך
שם:
שם משפחה:
דוא''ל:  
טלפון:
מתעניין בתחום:
select
אני מאשר/ת קבלת תכנים ופרסומים מהמכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן
הזן טלפון ונחזור אליך מיד
 
1800-20-90-20

במכללה יחנכו השבוע את פסל "לוחות הברית" של אורי ליפשיץ

במכללה האקדמית כנרת יחנכו השבוע את אחד הפסלים המפורסמים של האמן אורי ליפשיץ ז"ל, "לוחות הברית".
הפסל , נתרם על ידו והוצב במקום של כבוד בקמפוס המכללה, בסמוך לספרייה, על שפת הכנרת.

ביום רביעי, 14 במרץ 2012, בשעה 16:00, יערך במכללה האקדמית כנרת, טקס הסרת הלוט מפסלו של אורי ליפשיץ ז"ל, במעמד דורית ליפשיץ, אלמנתו של האמן, בני משפחתו, אלישע ינאי, יו"ר האסיפה הכללית של המכללה, אילן בירן, יו"ר הועד המנהל של המכללה, פרופ' אריה רטנר, נשיא המכללה האקדמית כנרת וזאביק דרורי, מנכ"ל המכללה האקדמית כנרת.

הטקס יערך במלאת 10 חודשים לפטירתו של הפסל והצייר, אורי ליפשיץ ז"ל, אחד האמנים הבולטים בנוף המקומי, שנפטר ממחלת הסרטן כשהוא בן 75. את פסל "לוחות הברית", תרם ליפשיץ עוד בחייו, אך לא הספיק להעניקו. אלמנתו, דורית ליפשיץ, דאגה להעבירו למכללה האקדמית כנרת.
פסליו של האמן הרב תחומי, אורי ליפשיץ ז"ל, נבחרו להיות מוצגים בבית המשפט העליון ובערים רבות בישראל, כמו הרצליה ,נהרייה, חולון, תל אביב ועוד.

"לוחות הברית" הינו מוטיב שהעסיק את אורי ליפשיץ ז"ל תקופה ארוכה בשנות התשעים של המאה העשרים. בספר עבודותיו "אינדקס", שיצא בהוצאת הספרים של משרד הביטחון, מוצגים מספר פסלים של מוטיב זה, שליפשיץ שאב מהמסורת היהודית. "לוחות הברית" אינם סמל דתי לגביו. "לוחות הברית", עבור ליפשיץ, הינם ציווי של ערכים עליהם גדל וחונך.

יעל שהם – ליפשיץ, אחותו של אורי ליפשיץ, מציינת: "אין מקום מתאים יותר להצבת פסל זה, מאשר במכללה האקדמית כנרת, אשר בעצם מהותה מייצגת מוקד לחופש הביטוי – בספרות, אומנות, מחשבה ובהבעת דעה. קוראי הספרייה המופלאה כאן, יכולים לצפות גם באומנות במיטבה וגם ביופייה של הכנרת".תמונות מהטקס:


דורית ליפשיץ, אלמנו של אורי ואחותו, יעל, מסירות הלוט מהפסל.


זאביק, מנכ"ל המכללה עם יעל שהם, אחותו של אורי ליפשיץ ז"ל.