לקביעת פגישת ייעוץ
מלא/י פרטיך
שם:
שם משפחה:
דוא''ל:  
טלפון:
מתעניין בתחום:
select
אני מאשר/ת קבלת תכנים ופרסומים מהמכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן
הזן טלפון ונחזור אליך מיד
 
1800-20-90-20

"הדרך" סרטו של יצחק רובין יוקרן ביום שבת בערוץ 10

סרטו התיעודי החדש, "הדרך", של יצחק רובין במאי סרטים וקולנוע מוביל, מרצה בכיר במחלקה לתקשורת וראש המרכז לטלוויזיה וקולנוע, במכללה האקדמית כנרת, מציג מסע מרגש אל חברות נדירה בין יהודי לערבי.
את התסריט כתב ילון גורביץ, מרצה במחלקה לתקשורת, במכללה האקדמית כנרת.
הסרט ישודר בערוץ 10, במוצ"ש, 28 בינואר, בשעה 23:00.

סרט ייחודי המנסה לבחון בצורה אמיצה את השקר והאמת בדו קיום בין יהודים לערבים, מנקודת מבטו של איש שמאל, פעיל זכויות אדם, מאוכזב. מסע שתחילתו בביקור בבלוק אמו של רובין באושוויץ וסופו, במפגש נוקב בעין חוד, כפר לא מוכר, עם חברו מוחמד ומשפחתו.
במרכז הסרט עומדת מערכת יחסים נדירה ומופלאה בין רובין לחברו הערבי, מוחמד אבו אל היג'ה לאחר האינתיפאדה, ועידת דרבן ומלחמת לבנון השנייה. החברות האמיצה בין השניים נקלעת לשבר קשה בעקבותיו יוצא יצחק רובין עם מצלמתו למסע, המעמיד למבחן מפוכח את האפשרות ליחסי דו קיום כנים ואמיתיים בין יהודים לערבים.

יצחק רובין: "פיתחתי שיטה פדגוגית ייחודית, בה אני משתף את הסטודנטים ביצירות הטלוויזיוניות והקולנועיות שלי בתהליך היצירה, עוד קודם להקרנתם. לא אחת, אני שואב הצעות מהסטודנטים המשפרות את סרטי. תוכנית הלימודים במחלקה לתקשורת במכללה האקדמית כנרת מדגישה הקניית מודעות ערכית להיבטים אוניברסאליים של זכויות האדם והיבטים חברתיים של שוויון הזדמנויות וצדק חברתי. לבוגרי המחלקה שלנו יהיו כלים להיות עיתונאים, פרסומאים, או מפיקים / יוצרי טלוויזיה וקולנוע דוקומנטארי, בעלי מודעות לערכי אנוש, תודעה חברתית וידע לגייס את משאבי התקשורת להשגת מטרות בתחומים אלה".