לקביעת פגישת ייעוץ
מלא/י פרטיך
שם:
שם משפחה:
דוא''ל:  
טלפון:
מתעניין בתחום:
select
אני מאשר/ת קבלת תכנים ופרסומים מהמכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן
הזן טלפון ונחזור אליך מיד
 
1800-20-90-20

במכללה האקדמית כנרת מנסים לגעת בקצה האושר...

01 בינואר 2012

מה גורם לישראלים להיות מאושרים ? 92% מהציבור בישראל דירגו את המשפחה במקום הראשון והמשמעותי ביותר להיותם אנשים מאושרים

מה גורם לישראלים להיות מאושרים? על פי העיסוק הרב של התקשורת הכתובה והאלקטרונית בתחומים כמו מראה חיצוני וכסף, אפשר היה לחשוב כי אלה הם גורמי האושר והתחומים החשובים ביותר בחיי הישראלים. מתברר כי לא כך הדבר, לפחות לא בקרב הישראלים.

מסקר שהזמינה המכללה האקדמית כנרת, לקראת כנס ביוזמת המחלקה למדעי ההתנהגות, בראשותה של דר' אלישבע בן ארצי, בנושא: סוחרי האושר – היבטים פסיכולוגיים ותרבותיים, שיערך ביום שני, 9 בינואר 2012, במכללה האקדמית כנרת, נבחנו באופן ישיר התחומים החשובים ביותר בחיי הישראלים להיותם אנשים מאושרים. בסקר שהועבר ע"י מכון המחקר "מותגים", השתתפו למעלה מ – 500 אזרחים בוגרים והוא מהווה מדגם מייצג של האוכלוסייה היהודית בישראל.

הנשאלים נתבקשו לדרג מהו התחום החשוב ביותר להיותם אנשים מאושרים, לפי תחומי חיים שכללו: קריירה, משפחה, ילדים, מראה חיצוני, כסף וסטאטוס חברתי. הרוב המוחלט של הישראלים (92%), רואה במשפחה את הדבר החשוב ביותר בחיים. מיעוט מהישראלים (5.7%), מציב את הקריירה כתחום החשוב ביותר.
באופן מפתיע, גברים ונשים מאוד דומים בחשיבות אותה הם מייחסים למשפחה בחייהם: 91.6% מהגברים ו – 92.3% מהנשים, מתייחסים למשפחה כדבר החשוב ביותר בחיים.

הסקר מצביע על נטייה חזקה של ישראלים, גברים ונשים כאחד, לייחס למשפחה את מקור האושר בחיים כשבאופן מאוד מפתיע, מראה חיצוני וכסף מדורגים הרחק מאחור, הן עבור גברים והן עבור נשים, כשרק אחוזים בודדים מייחסים לתחומים אלה חשיבות מרכזית בחיים. עם זאת, נראה כי נשים מייחסות לקריירה חשיבות גבוהה יותר מאשר גברים, אך גברים מתייחסים לכסף כמרכיב יותר מרכזי בחיים בהשוואה לנשים. ואולי הממצאים המעניינים ביותר מתייחסים להשוואות על פי מגזרים דתיים: הסקר מעלה כי התחומים החשובים בחיי דתיים, חרדים וחילוניים, הם בסך הכול מאוד דומים.

יוזמת ומארגנת הכנס, דר' שלי רקובר, המחלקה למדעי ההתנהגות והמחלקה לפסיכולוגיה במכללה האקדמית כנרת, מציינת: "הכמיהה, התשוקה והגעגוע אל האושר כמו גם הנחישות הבלתי מתפשרת להשיגו, הפכו את מרבית בני האדם כיום ל"צרכני אושר" אובססיביים. כיצד מוגדר, ארוז ומשווק כיום אייקון האושר על ידי "סוחרי האושר" וכיצד משתקפים תהליכים אלה בראי הנפש והתרבות ? בשאלות אלו ואחרות יעסוק הכנס אשר ינסה לגעת בקצה האושר..."

מדעי ההתנהגות תופסים כיום מקום מרכזי בעולם האקדמי והתעסוקתי על בסיס ההכרה כי הם מהווים חלק מתהליכים מרכזיים חשובים בכל תחומי החיים, כמו מערך בריאות הנפש, חברות היי – טק, ייעוץ תעסוקתי וארגוני ובמערך הבריאות. ייחודיות התוכנית למדעי ההתנהגות במכללה האקדמית כנרת, היא בהכללתם של קורסים תוכניים עדכניים בתחום מדעי ההתנהגות, מתוך שיקולים אקדמיים, שיקולים של השתלבות תעסוקתית והמשך לימודים לתארים מתקדמים.