לקביעת פגישת ייעוץ
מלא/י פרטיך
שם:
שם משפחה:
דוא''ל:  
טלפון:
מתעניין בתחום:
select
אני מאשר/ת קבלת תכנים ופרסומים מהמכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן
הזן טלפון ונחזור אליך מיד
 
1800-20-90-20

ד"ר דורית אלט, ראש המחלקה לחינוך וקהילה במכללה האקדמית כנרת.

המכללה האקדמית כנרת דורגה במקום השני בדירוג 20 המכללות המובילות בישראל של מגזין "פורבס", אשר פורסם בגיליון ינואר 2018, אחרי המרכז הבינתחומי הרצליה.
כדי לדרג את ביצועי המכללות השונות בהיבט של מספר הסטודנטים הלומדים בהן, עורכי המגזין חישבו את שיעור השינוי הממוצע במספר הסטודנטים שחל בכל אחת מהן בחמש שנות הלימודים האחרונות (תשע״ג־תשע״ז), בהתבסס על נתוני המועצה להשכלה גבוהה. מן הנתונים עולה, כי המכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן הגדילה את שיעור הסטודנטים שלה ב-23% בממוצע בכל אחת מחמש השנים האחרונות, וכיום לומדים בה 1,632 סטודנטים (לעומת 758 בתשע"ג).

עוד נבדקה השתלבותן במערכת ההשכלה הגבוהה של נשים, כקבוצת אוכלוסיה אשר ההשתלבות שלה במערכת ההשכלה הגבוהה היא בעלת ערך רב למוביליות החברתית העתידית שלה. מן הנתונים עולה, כי שיעור הנשים במרכז האקדמי שערי מדע ומשפט, במרכז הבינתחומי הרצליה, במכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן ובמרכז האקדמי רופין הוא הקרוב ביותר לשיעורן באוכלוסייה מגיל 15 ומעלה (בסדר הזה), כשבכולם המרחק נמוך מ-1.5% .

לדברי נשיא המכללה האקדמית כנרת, פרופ' שמעון גפשטיין, "אנו גאים על כך שבעבודה קשה ובכוחות משולבים הישגיה של המכללה האקדמית כנרת ניכרים בשטח. אין ספק, כי עבור מכללה קטנה יחסית, הממוקמת בפריפריה המרוחקת, להגיע למקום השני מבין המוסדות המובילים באקדמיה הישראלית מדובר בהישג לא מבוטל. אנחנו לא שוכחים לרגע בשביל מי אנחנו כאן – בשביל הסטודנטים שלנו כמובן. אני מבקש להודות לכל הסגל האקדמי והמנהלי שלנו על העבודה הנפלאה שהם עושים."

ב-22/2/18 יתקיים יום פתוח במכללה האקדמית כנרת. ביום זה ניתן יהיה להיפגש עם הדיקנים, ראשי מחלקות, מרצים, סטודנטים, להכיר את מסלולי הלימוד במכללה ולבדוק תנאי קבלה. הנרשמים ביום הפתוח יהיו זכאים ל-80% הנחה בדמי הרישום. המכללה האקדמית כנרת ייחודית בבתי הספר שהיא מציעה: בית ספר למדעי החברה והרוח ובית ספר להנדסה, בהם נלמדים 12 מסלולי לימוד אקדמיים. בין מסלולים אלה ניתן למצוא מחלקות ייחודיות כגון: הנדסת אנרגיית גז ונפט, הנדסת תעשיות מים, לימודי א״י, לימודי משאבי אנוש, ניהול תיירות ומלונאות ועוד.