לקביעת פגישת ייעוץ
מלא/י פרטיך
שם:
שם משפחה:
דוא''ל:  
טלפון:
מתעניין בתחום:
select
אני מאשר/ת קבלת תכנים ופרסומים מהמכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן
הזן טלפון ונחזור אליך מיד
 
1800-20-90-20

סטודנטית לקרימינולוגיה מהמכללה האקדמית כנרת משחקת בהצגה העוסקת בפגיעות מיניות אצל ילדים

במסגרת לימודי הקרימינולוגיה במכללה האקדמית כנרת, ניתנת לסטודנטים אפשרות להתנדב במגוון מסגרות הקשורות ללימודיהם. הסטודנטים עובדים עם אוכלוסיות בבתי סוהר, הוסטלים, מרכזי גמילה ועוד.
סטודנטים רבים, לאחר סיום לימודיהם, משתלבים במקומות בהם התנדבו וחלקם אף נשארים להתגורר באזור.
חווית ההתנדבות של שרון לנדר, סטודנטית לפסיכולוגיה שנה ג', במרכז לטיפול בנפגעי אלימות מינית בבית החולים פוריה, הייתה שונה ומפתיעה.

שרון לנדר, סטודנטית לפסיכולוגיה במכללה האקדמית כנרת, מספרת: "במסגרת לימודי הקרימינולוגיה, אני מתחילה השנה שנה שלישית של התנדבות במרכז טנ"א ואין לי מילים לתאר כמה זה השפיע על חיי ועל הסתכלותי על החברה הישראלית כסטודנטית וכאזרחית. בהקשר של התוכנית המדהים של התנדבויות בחוג של קרימינולוגיה נחשפתי למקום שמתמודד עם מצבים בהחלט מאתגרים וקשים, משנה חיים עם צוות יוצא דופן ומעורר השראה.
גם במרכז טנא גיליתי את עניין בעולם המחקר שהפך לחלק מאוד חשוב של לימודיי ויהיה גם חלק מלימודים מתקדמים שאני כבר מתכננת. ההצגה חשובה, חשובה מאוד והכוח שלה לשנות משהו בחיים של ילד נמצא במודעות שלנו כל פעם שאנחנו מופעים בכל גן, בכל מילה ובכל שיר. המשימה של מניעה הינה משימה מאתגרת ומשמעותית
לחברה שלנו וכמובן חלק גדול מהצלחתה תלוי בשיתוף פעולה של ההורים והגננות".

ד"ר נסיה לנג, מנהלת מרכז טנ"א: "הפרויקט שנבחר כפיילוט באזור עמק הירדן, שסבל במשך שנים רבות מפעילות פדופילית, צפוי לעבור גם לאזורים נוספים בארץ, במטרה להעביר את המסר לכל הילדים וההורים. ההצגה המוסיקלית "יש סודות שצריך לספר", בבימויו של איציק הדר, עוסקת במודעות של ילדי הגנים לפגיעות מיניות. בהצגה משתתפים, לצד הילדים, גם ההורים, מה שמאפשר המשך דיאלוג אודות התכנים החשובים גם בבית. ההצגה הינה בסיוע וליווי מקצועי של מרכז טנ"א ובשיתוף פעולה הדוק עם מאיה עתיר, מרכזת הגיל הרך במחלקת החינוך של המועצה האזורית עמק הירדן. בהצגה, בה משחקות: שושי אופיר, ליצנית רפואית בבית החולים פוריה ושרון לנדר, מועלים תכנים המסיעים לילד להבחין בסכנה של פגיעה / ניצול מיני ונותנים לו כלים להתמודדות".