לקביעת פגישת ייעוץ
מלא/י פרטיך
שם:
שם משפחה:
דוא''ל:  
טלפון:
מתעניין בתחום:
select
אני מאשר/ת קבלת תכנים ופרסומים מהמכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן
הזן טלפון ונחזור אליך מיד
 
1800-20-90-20

מחזור נוסף של בוגרי קורס מורי דרך, הסתיים השבוע בהצלחה, במכללה האקדמית כנרת

מחזור נוסף של בוגרי קורס מורי דרך של המכללה האקדמית כנרת סיים בהצלחה את הקורס ויצא לכבוש את ליבם של המטיילים בשביליה ונופיה של ארץ ישראל היפה


דגנית ליש, מנהלת היחידה ללימודי תעודה במכללה האקדמית כנרת
, ברכה בטקס הסיום: "בוגרים יקרים, אוהבי ארץ ישראל היפה והטובה, במשך שנה וחצי חקרתם יחדיו את עברה של הארץ ואתריה, שמעתם בהנאה את סיפוריה ושיריה, שאפתם לקרבכם את ריחותיה ובשמיה, הכרתם מקרוב את ייחודה וקסמיה, חשתם ברגליכם את רגביה ודרכיה ושיננתם שוב ושוב שמות, תאריכים והוראות לדרך. בניתם יחדיו הווי מיוחד לקבוצה, קשרי רעות והערכה, שוודאי ילוו אתכם בהמשך, כצידה טובה לדרך. כעת נותר להפשיל שרוולים, לקום מחר בבוקר עם שיר חדש בלב ולזכות את המטיילים שהולכים אחריכם, בחוויה ייחודית שתחזק את אהבתם, קשריהם ויחסם לארץ ישראל".

אסתר שמואלי, רכזת קורס מורי דרך, אמרה בטקס: "עשינו דרך ארוכה יחד, דרך שבה הכרנו עוד ועוד מקומות וסיפורים של הארץ הזאת. אני מקווה שגם אתם מרגישים שהקורס הזה שינה אתכם לעומק, וזימן לכם: הכרויות, הזדמנויות ורגעים – כאלה שמקרבים אותנו, בעוד צעד או שניים, להבנת המקום הנפלא והמורכב הזה שבו אנו חיים.

בימים אלה – שבהם התורכים כועסים מצפון, המצרים זועמים מדרום, הסורים מפילים גדרות, הכרזה לא-ודאית בדרך ושכנה רחוקה בצפון מזרח מאיימת...בימים אלה – חשוב שאנחנו נדע – למה אנחנו כאן, כדי שנדע להסביר את זה למודרכים שלנו. כבר נאמר שאת הארץ מכירים דרך הרגליים, וגם – שידיעת הארץ נחוצה לאהבת הארץ.

מורה הדרך מקדם את אלה. אני מקווה ומאחלת שתהיו מורי דרך אחרים: שתהיו מקצועיים, שיודעים את החומר לעומק, לאורך ולרוחב. כאלה שלומדים בלילות, לפני ההדרכה, אנשי ספר שקוראים וחוקרים, שעורכים סיורי הכנה לפני הדרכה במסלול שאינו מוכר דיו. שתהיו מורי דרך מעניינים, תמציתיים ולא מייגעים. שתדעו לשתוק כשצריך...ואל תשכחו להכניס "נשמה" להדרכה שלכם. אל תפסיקו ללמוד, זוהי רק תחילתה של הדרך. העיסוק הזה יזמן לכם השתלמויות רבות ומגוונות. היו אלה שלומדים, מתעדכנים ומשתלמים כל הזמן. שתהיו מורי דרך הוגנים והגונים, המכבדים את המודרכים שלהם. זכרו – אל תתנו לתאוות בצע, ועסקי מכירות ואחוזים להוביל אתכם בדרככם. היו שגרירים טובים ונאמנים למדינת ישראל, המחנכים לאהבת הארץ ואהבת האדם".