לקביעת פגישת ייעוץ
מלא/י פרטיך
שם:
שם משפחה:
דוא''ל:  
טלפון:
מתעניין בתחום:
select
אני מאשר/ת קבלת תכנים ופרסומים מהמכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן
הזן טלפון ונחזור אליך מיד
 
1800-20-90-20

ביקור חגיגי והדלקת נרות לסטודנטים ולסגל המחלקה לתקשורת במעמד כבוד נשיא המדינה מר ראובן ריבלין

סיכום ביקור המכללה האקדמית כנרת

ביום ד' 28.12.2016, כ"ח בכסלו תשע"ז, זכינו להתארח בבית הנשיא בירושלים, להדלקת נר חמישי של חנוכה, חוויה שלעצמה אינה מובנת מאליה.
סיירנו בבית הנשיא ושמענו הרצאה על מוסד הנשיאות בכלל ועל פועלו של כבוד נשיא המדינה העשירי מר ראובן ריבלין.
מרבית ההכשרה שקיבלנו עסקה בתכני תוכנית "תקווה ישראלית באקדמיה" , תוכנית זו היא חלק מחזונו של הנשיא כפי שבא לידי ביטוי בנאום השבטים, התוכנית עוסקת במקומה של האקדמיה ביצירת הסדר הישראלי החדש.
השתתפנו בסדנא שחידדה את מהות התוכנית ונתנה לנו כלים ליצירת סרטון שיהווה בסיס לפאנל מעשיר ומרתק בכנס כנרת השלישי לחינוך אקדמיה ופריפריה.
כמו כן, לקחנו חלק בסדנה יחד עם אנשי אקדמיה חינוך וספורט מכל הארץ במטרה להפרות את הידע והעמקת נושא השבטים במדינה. המשתתפים העלו נקודות השקה בין השבטים כמו גם רעיונות לפרויקטים משותפים, קיימים ועתידיים, הניתנים ליישום.

כסטודנטים הלומדים במכללה האקדמית כנרת, מוסד אקדמי שמייצג הלכה למעשה את ה"תקווה הישראלית באקדמיה", מוסד שנותן מקום שווה ליהודים, ערבים, דתיים וחילוניים, הייתה זו חוויה מיוחדת ויוצאת דופן.
התמודדנו עם שיח שהוא לא זר לנו, אך תרם להעמקת הראיה ולהרחבת האופקים בנושא העתיד הישראלי.
אל הסיור עצמו הגענו כקבוצה מגוונת, קצת מכל "שבט", ולמדנו תוך כדי הסדנא אחד על השני – כל אחד וייחודו, כל אחד ותרומתו ליצירת עתיד ישראלי מחובר שפועל יחד בהרמוניה.
הסטודנטים מהמגזר שהשתתפו בביקור ציינו כי תחושת השייכות נעדרה מהם. חלקם חשו בשלבים מסוימים כי הם לא מחוברים עד תום לתהליך של הסדר הישראלי החדש ועלתה בהם תקווה כי ככל שימשיכו להעמיק בתכנים הם ירגישו חלק מהמכלול.

תודה על יום מעורר השראה ותקווה.

בברכת המשך שיתוף פעולה פורה,
סטודנטים לשנה ג',
החוג לתקשורת
המכללה האקדמית כנרת