המחלקה ללימודי א"י במכללה האקדמית כנרת-הרצאה בפני הסגל הדיפלומטי של שגרירות ישראל בוותיקן

לקביעת פגישת ייעוץ
מלא/י פרטיך
שם:
שם משפחה:
דוא''ל:  
טלפון:
מתעניין בתחום:
select
אני מאשר/ת קבלת תכנים ופרסומים מהמכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן
הזן טלפון ונחזור אליך מיד
 
1800-20-90-20

המחלקה ללימודי א"י במכללה האקדמית כנרת-הרצאה בפני הסגל הדיפלומטי של שגרירות ישראל בוותיקן

ד"ר יקי אשכנזי וד"ר מוטי אביעם מהמחלקה ללימודי א"י במכללה האקדמית כנרת,
הרצו לסגל הדיפלומטי של שגרירויות ישראל בוותיקן ובאיטליה


ד"ר יעקב (יקי) אשכנזי, וד"ר מרדכי (מוטי) אביעם, מהמחלקה ללימודי ארץ ישראל במכללה האקדמית כנרת, הופיעו בביתו של שגריר ישראל לכס הקדוש (מדינת הוותיקן שברומא), אורן דוד, במסגרת מפגש חוקרים, והרצו בפני הסגל הדיפלומטי של שגרירויות ישראל בוותיקן ובאיטליה בנושא הבשורות בברית החדשה והחיבור שלהן לארכיאולוגיה של אזור הכנרת.
למפגש הוזמנו ארכיאולוגים, תיאולוגים והיסטוריונים ממכוני מחקר ברומא ובוותיקן וכן חוקרים ממוסדות אחרים ששהו ברומא באותו זמן. בנוסף, נכחו במפגש שגרירי ליטא, קנדה, רומניה ומלטה לוותיקן ואנשי סגל דיפלומטי אחרים.

ד"ר אביעם הרצה על השתקפותם של תיאורי הברית החדשה בארכיאולוגיה של הגליל והציג בהרצאה את הממצאים החדשים מהחפירות שערך בגליל בעונות האחרונות.

עוד הרצתה באירוע ד"ר ססיליה פרוורביו מהאוניברסיטה של הותיקן, בנושא קונפליקטים דתיים והתמורות שחוללו באמנות הנוצרית הקדומה.

ראש המחלקה ללימודי ארץ-ישראל, ד"ר יעקב אשכנזי, העניק לשגריר תעודת הוקרה מיוחדת בשם המחלקה והמכללה והשגריר סיפר בדברי הפתיחה שלו בערב המרגש על מכללת כנרת ועל המקום החשוב שלה במחקר הארכיאולוגי וההיסטורי של הגליל בימיו של ישו.

לדברי אשכנזי, "זה כשלוש שנים שאנחנו יוצאים עם הסטודנטים שלנו לסיור לימודי ברומא ובוותיקן בתוכה. במסגרת הזו נוצר הקשר החם בינינו לבין שגרירות ישראל בוותיקן. בסיור השתתפו 30 סטודנטים מהמחלקה והם ביקרו באתריה החשובים של העיר שיש להם קשר לתולדות ארץ-ישראל ולתרבותה החומרית. המפגש בביתו של השגריר היה חלק חשוב משבוע עמוס באירועים. הסיור הלימודי ברומא והמפגש של מרצי המחלקה בבית השגריר, תורמים רבות הן למיצוב המחלקה כמי שמעניקה לסטודנטים שלה חווית למידה מקיפה ומעמיקה והן למעמדו של סגל המחלקה בעולם המחקר והמדע."

Main Image
Item 1 of 0
 
  • 1
  • 2